У Рівному гонщик та волонтер Олексій Мочанов співав про любов і війну

Гонщик, волонтер, музикант і політик. Ці визначення - про Олексія Мочанова. Хоча, думаю, проти останнього він категорично протестуватиме. Але Мочанов був кандидатом у депутати і час від часу з’являється у політичних ток-шоу. Однак у Рівне Олексій приїхав, перш за все, як музикант. Його концерт разом із гуртом "Акустичні люди" відбувся днями у залі міського палацу культури "Текстильник".

Концерт мені дуже сподобався. І тут можна було б ставити крапку. Але за законами репортажної журналістики, я маю бодай спробувати передати атмосферу заходу. Хоча зізнаюсь – це буде дуже непросто.

На напівтемній сцені білий столик, кілька стільців. На столику невелика настільна лампа і чорний капелюх. Поруч – дві гітари, скрипка і електронне піаніно.

У залі жодного депутата, чиновника високого рангу чи бізнесмена. З відомих у Рівному людей лише ведучий телеканалу РТБ Сергій Шидловський та гонщики брати Пелешки. Цього дня на стоянці перед МПК "Текстильник" не було дорогих авто. А недорогих – всього кілька штук. Зате в залі вистачало людей у камуфляжах.

Зрештою, не дивно: Мочанов не лише співає, а й волонтерить. Свої концерти він давав у терміналі Донецького аеропорту під акомпанемент мінометних розривів і автоматичних черг. Відчувалось, що солдати його поважають. Але повернемось до концерту.

Ті дві сотні глядачів ("на око" саме стільки прийшло на концерт – авт.) майже на дві години поринули в дружню і невимушену атмосферу. Так, ніби сидиш зі старими друзями на кухні і говориш "про життя". У радянські часи існував такий різновид концерту, як "квартирник". Концерт Олексія Мочанова і гурту "Акустичні люди" нагадував саме його.

Простий вокал, глибокі душевні тексти та легка музика, які перемішувались розмовами про важливі життєві речі, дружбу, політику, любов та війну. Саме останньої було багато. Не пафосно-бравурної, а спокійної і серйозної. І майже в кожній пісні слова "дружба", "любов" та "куля".

Окрім своїх пісень, Олексій Мочанов виконав "Старі фотографії" Кузьми "Скрябіна", з яким вони дуже дружили, та пісню Андрія Макаревича про воєнних репортерів зі старого радянського кінофільму "Ми журналісти… Не стріляйте!". Але найбільше залу, і особливо людям у камуфляжах, сподобалась пісня "Синева", яка фактично є гімном десантників.

Акорди однієї з останніх пісень плавно перейшли у гімн України у виконанні скрипаля. Глядачі встали і почали підспівувати…

Музикант пообіцяв приїхати у Рівне ще раз – восени. Висловив сподівання, що в залі буде трохи більше людей, що присутні приведуть із собою друзів. Бо краще, коли збираються близькі за духом, а випадкових людей тут не потрібно.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.