Випускний крізь роки: як святкували та ким мріяли стати відомі рівняни

Теплі спогади про випускний вечір зберігаються на все життя. А що запам'яталося відомим рівнянам, як вони провели свій випускний бал, ким мріяли стати і чи збулися ці мрії? Подорожували із ними у спогадах до минулого журналіст сайту "ВСЕ".

Відомий у Рівному і далеко за його межами лірник Андрій Ляшук із особливим трепетом пригадав зустріч світанку після випускного на трасі Київ-Варшава. Каже, що після закінчення школи йде у напрямку, який обрав ще у школі.

- Це був звичайний шкільний випускний в ковельської СШ№11, з банкетом в шкільному актовому залі, з останнім шкільним вальсом зі сльозами мам тощо. Найяскравіший момент - зустріч світанку на мості що знаходиться на трасі Київ - Варшава. Я пам'ятаю, як ми жартували, що ця дорога веде нас в "світле майбутнє" показуючи на захід в бік Європи, - пригадує Андрій Ляшук. - А стосовно професії, то я завжди мріяв щось робити в сфері культури та мистецтва. Тому й здобув освіту в Рівненському Державному Інституті Культури (так він тоді називався). Скажу так: я іду в напрямку, який обрав ще у школі, але я туди ще не прийшов. Я далі мрію і реалізовою свою мрію.

Власниця мережі кафе-кав'ярень "Bazikalo" Софія Кот каже, що навіть через роки, випускний бал відгукується у пам'яті, як справжня казкова ніч.

- Цікаво, заставили мене у спогади поринути... Шкільний випускний сподобався. Можливо і були на той момент якісь неприємні спогади і емоції, однак випускний запам'ятався, як казкова ніч. Я закінчувала Рівненську гімназію №1, ми тоді були першим випуском цієї гімназії, і наш випускний був важливою подією не лише для нас випускників, але й для всього колективу гімназії, - розповідає Софія Кот. - Нам підготували дуже гарне свято. І світанок, який ми зустрічали уже в якості випускників здавався тоді насправді вже зовсім іншим, ми стали дорослими. Пригадую, як хотіла працювати вихователем у дитячому садочку, або вчителем історії. Але це не співпало з сьогоднішньою професією. Після закінчення школи змінила вже декілька професій, і хто його знає що буде далі... можливо колись і реалізую свої задуми, адже життя - це непередбачувана та цікава річ.

Міський голова Рівного Володимир Хомко найбільше запам'ятав зустріч світанку на Басівкутському озері. Тоді він мріяв про інженерне майбутнє, а не про крісло очільника обласного центру.

- Я пам'ятаю свій випускний бал неначе він відбувся вчора. Залишилися спогади про підготовку до нього, як мама купувала новий костюм. Особливо заклалося у пам'яті зустріч світанку на Басівкутському озері, - розповідає міський голова Рівного Володимир Хомко. - Там ми із трьома товаришами сиділи на лавочці пили шампанське "Болеро" і роздумували над тим, що нас у майбутньому очікує. На той момен вже всі однокласники розійшлися, а ми так троє сиділи і мріяли. На той момент я мріяв стати інженером. Навіть не було ніякого сумніву, що то моє. Я відчував це з самого початку.

Збулися мрії з часів шкільної лавки начальника Управління державної архітектурно-будівельної інспекції в Рівненській області Ігоря Мічуди. 

- Мені сподобався мій випускний ,адже наступало доросле життя і я думав, що воно буде легше оскільки не потрібно буде вчити домашні завдання, - розповідає Ігор Мічуда. - Мріяв стати будівельником , що в кінці-кінців і співпало з мріями.

Керівник агенції "МЕГАПОДІЇ" Роман Яворський під час розмови із журналістом не лише розповів про свої медичні мрії, а й порушив питання вживання алкоголю під час випускного вечора.

- Після школи я планував йти вчитися на лікаря. Але вчасно зрозумів, що це все-таки не моє, я занадто енергійна людина, "орговик-затійник", якому потрібна постійна динаміка. І те, чим займаюся нині - організацією концертів та різних масових заходів - це саме моє. Коли я закінчував школу, пригадую, що тоді діти могли спокійно випити шампанського на випускному, відзначити цей видатний день. У нинішній час на випускному його також п'ють, але щоб не бачили дорослі, бо це нібито заборонено - ми ж могли підняти келих, сидячи за столом, не ховаючись, - роздумує під час розмови Роман Яворський. - Я ні в кому разі не заохочую неповнолітніх до вживання алкоголю, але вважаю, що для підлітка все заборонене - це потрійна спокуса, адже в такому віці діти завжди бунтують, хочу робити все навпаки, боротися із правилами. Тож забороняючи випускникові підняти келих на порозі дорослого життя, дорослі провокують їх до того, що підлітки перед застіллям п'ють горілку на підворотній, приносять із собою за стіл фляги з коньяком у внутрішній кишені піджака і так далі. Так чи ефективні ці заборони? На мою думку, в підлітках слід виховувати почуття відповідальності за свої вчинки, а не нав'язувати їм правила поведінки. Тоді і випускні їм запам'ятаються, як наприклад для мене запам'ятався мій.

Директор ПрАТ "Агродар Рівне" Андрій Супрунюк, син депутата Рівненської облради Юрія Супрунюка 

Наш шкількний, точніше ліцейський випускний мені дуже сподобався. А щодо мрії про майбутню професію - хотів стати юристом і прикладав усі зусилля (додатково займався у страших класах вивченням правознавства), - зазначає Андрій Супрунюк. -  Особливо за це вдячний вчительці Людмилі Малій, яка зі мною займалася не один рік. Завдяки її професійному підходу, та своїй наполегливості моя шкільна мрія здійнилась і співпадає із сьогоднішньою професією.

Рівненський маркетолог Павло Алексевич радить випускникам не економити на фото та якомога більше фотографуватися, оскільки спогади про випускний - одні з найкращих.

- Мій випускний дуже сподобався: була чарівна позитивна атмофера, відчуття, що ми стали дорослішим та відповідальнішими. Сподобались гарні вбрання друзів. Шкода, що з тієї події лишилось так мало фотографій (рекомендую випускникам не економити на фотографах та операторах). Хоча також пам’ятаю відчуття легенького суму за минулими роками, - каже маркетолог Павло Алексевич. Вже тоді я цікавився маркетингом, читав маркетингову літературу і хотів працювати в цьому напрямку. І моя мрія збулась.

Із позитивом про свій випускний розповідає член Рівненського виконкому Роман Денисюк.

- Випускний у школі звичайно сподобався. До слова Рівненський обласний ліцей-інтернат завжди гарно готувався до всіляких свят, - розповів Роман Денисюк. - І схід сонця зустріли, і атестати пішли відразу разом забирати. Щодо майбутньої професії - хотів стати банкіром, а став будівельником.

- Мій випускний був в далекому 1977 році. Останній дзвоник по суті він є першим дзвоником до нового самостійного дорослого життя. Звичайно що, усі давно чекали й готувались. Окрім стандартної лінійки, вечірки, обов'язковим було зустріти світанок на озері, - пригадує Олександр Харват. - Ходили на озеро й там скупались під ранковим сонячним промінням та в прохолодній воді (хто насмілився). Ну й шампанським зігрілись. Додому повернувся десь в обід, але запам'яталось на все життя. Мабуть після того часу, як десь буваю в нових місцях, намагаюсь зустріти й побачити схід сонця. Світанок усюди різний. А щодо професії - хотів бути художником, готувався поступати в художнє училище, інститут. Сьогодні, як і все життя, займась тим, що подобається і чим хочеться...

Депутат Рівненської міської ради, начальник управління освіти Рівненського міськвиконкому Василь Харковець 

- Навчався я в сільській школі, але більше запам'ятався інститут і академія, коли вже здобував першу і другу освіту. Але звичайно пам'ятаю свій шкільний випускний. Професію задумав ще в шостому класі, коли вперше прочитав твір Петра Панча «Гомоніла Україна». І закінчивши школу, вже знав, що буду поступати на історичний факультет, - ділиться спогадами Василь Харковець - Але так, як історичного факультету у 80-тому році ще не було у Рівненському інституті, я поїхав до Івано-Франківського педінститу імені Василя Стефаника. Там успішно склав іспити на історичний факультет. Вибором свого фаху я звичайно задоволений , але потім життя показало, що потрібно ще друга освіта. Тому я закінчив академію Державного управління при Президентові, і здобув ще одну освіту магіст Державного управління.

Як бачимо випускний вечір - це не проста формальність, а справжня церемонія, яка назавжди залишає відбиток на життєвому шляху. ..

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.