Чим запам'яталося 1 вересня відомим рівнянам?

Як готувала до свята Першого дзвоника свого сина актриса Ніна Ніколаєва? Як ді-джей Gonibez перший раз пішов до школи? Який День знань не забуде співачка та волонтерка Христина Панасюк? Чим депутату Рівнеради Святославу Євтушенку запам'яталося 1 вересня його сина? Яке свято Першого дзвоника найбільше вразило депутата Рівнеради Ларису Зелінську? Чому керівник інформаційного відділу КВУ Святослав Дубов з усмішкою згадує свій перший університетський День знань? У скількох школах встигла зустріти свято Першого дзвоника журналістка Оксана Юрченко?

Капронові банти, гучний дзвінок і традиційна святкова лінійка — напевно, такі спогади про 1 вересня є у кожного з нас. Адже всі ми навчалися, а дехто вже й своїх дітей відправив у школу та з приємною тривогою згадує їх перший День знань. Яке ж свято Першого дзвоника найбільше запам'яталося і чим саме, напередодні Дня знань журналіст сайту “ВСЕ” дізнавалася у вже дорослих рівнян.

Актриса Ніна Ніколаєва разом із сином готувалася до його Першого дзвоника

- Минулого року мій старший син пішов у перший клас. Звісно, саме такий день серед усіх Перших дзвоників найпам'ятніший. Коли сам ідеш до школи, то такий момент відчуваєш дитячими хвилюваннями, а так як мама бачиш, що твоє дитя робить перший крок у дорослість. Ми готувалися разом, син чекав цього, як особливу подію, сам обрав жовто-блакитний букетик, а після знайомства з вчителькою і класом відсвяткували подію в кафе, молодший братик теж збирався до школи. Одяг син також вибирав сам, - згадує Ніна Ніколаєва.

Ді-джей Gonibez ходив на День знань у вишиванці

- Найбільше мені запам'яталося 1 вересня 1986 року, коли тато, мама і бабуня, взявши мене за руки, одягнувши у вишиванку, повели на мій перший День знань. До цієї пори це пам'ятаю. Було тепло і яскраво, - розповідає ді-джей Gonibez.

Співачка Христина Панасюк згадує, як перший раз у перший клас йшов син

- Напевно, з усіх свят Першого дзвоника, я найбільше запам'ятала 1 вересня 2014 року, коли старший син пішов у 1 клас, - каже Христина Панасюк.

Депутат Рівнеради Святослав Євтушенко найбільше запам'ятав Перший дзвоник сина

- Найбільше мені запам'яталося 1 вересня 2006 року, коли мій син Владислав йшов у 1 клас. Тоді, збираючи його на свято Першого дзвоника, я дуже переживав. По-перше, тому, що Владислав йшов у школу в 5 років, а 6 йому виповнилося у листопаді, а по-друге, для мене це був перший досвід у ролі батька школяра. Тоді все пройшло добре, зараз мій син вже 9-класник, та спогади про цей день залишилися. Тепер я щороку намагаюся приходити до своїх дітей на свято Першого дзвоника, - зазначає Святослав Євтушенко.

Депутат Рівнеради Лариса Зелінська

- Найбільше мені запам'яталося 1 вересня, на яке мене запросили у РНРЦ «Особлива дитина». Знаєте, починаєш по-іншому сприймати світ, коли дивишся, як батьки на візочках привозять своїх діток на лінійку... Чесно скажу, спогади про цей Перший дзвоник у мене залишилися на все життя, -  розповідає Лариса Зелінська.

Керівник інформаційного відділу РОГО «КВУ» Святослав Дубов згадує  своє перше університетське 1 вересня

- Найбільш пам’ятним для мене було 1 вересня 2002 року. В цей день я офіційно став студентом Рівненського державного гуманітарного університету, факультету української філології. І ось, зайшовши в кабінет, у якому мала проходити перша лекція, я побачив, що в аудиторії були лише дівчата – орієнтовно 70 осіб. Про те, що буду єдиним хлопцем в групі, я ще знав напередодні після оголошення списків абітурієнтів, які вступили зі мною. Однак на практиці виявився не готовим до такого «щастя». М’яко кажучи, отримав емоційний стрес, який із кожним подальшим днем посилювався. І після двох тижнів навчання я вже навіть мав намір залишити РДГУ, щоб наступного року вступити до іншого ВНЗ на «нормальну» спеціальність, де гендерне представництво було б більш-менш рівним. На щастя, мені вдалося стримати свої емоції, і вже за кілька місяців під час першої студентської сесії я почувався доволі комфортно в своїй дівочій компанії. Згодом за всі 5 років навчання я жодного разу не шкодував, що залишився. Однак те 1 вересня й пережиті тоді емоції, напевно, не забуду вже ніколи, - ділиться враженнями Святослав Дубов.

Журналістка Оксана Юрченко розповіла про свої спогади щодо Дня знань

- От і 1 вересня. Згадую себе в цей день. В школу пішла в Житомирі, середні класи пройшли в Німеччині, а закінчувала вже 23-тю Рівненську. Загалом 5 різних шкіл – є що згадати. Особливо пам'ятаю школу в Вюнсдорфі, де був неймовірний директор. Щодня він зустрічав біля дверей школи кожного учня і вітався з ним за руку. Знав, хто пропустив який урок і в кого сьогодні контрольна. Міг зірвати всю школу на «Маленьку Віру» чи на екскурсію до Берліну. Школа була крихітна, у військовому містечку, але тим не менш більше я ніколи і ніде не зустрічала таких керівників шкіл. То були бурхливі перебудовні часи, які, звісно, знайшли відображення в навчальному процесі - мене вчили думати, мислити, аналізувати і почуватись вільною. Ну ще запам'яталось те 1 вересня, яке вже не покликало до школи. Мої вікна виходили на шкільне подвір'я 23 школи, я чула дзвоник і гімн і з очей котились сльози, бо я розуміла, що це все вже не для мене. Я любила школу, про неї лишились чудові спогади. Кажуть, вітати школярів і вчителів - це все одно, що вітати коників із початком осінньо-польових робіт, але тим не менш. Хай у мам не болить голова і не нудить, бо для них це теж як друга вагітність, щоранку мутить від школи усі 9 місяців, - каже Оксана Юрченко.