Рівненські депутати, чиновники та артисти погуляли на святі вулиці

Велика історія починається з малого. Історія міста - це сукупність людських історій, історій будинків та вулиць. У сучасному світі стало модним відзначати дні вулиць. Не так давно у Рівному був день вулиці Поштової, а зараз відзначають день відразу двох вулиць: Коперника та Петра Могили.

Неподалік поліклініки та господарського суду є сквер із пам’ятником у вигляді танка та невеличким фонтаном. Сьогодні, на свято Покрови, там зібралось кілька сотень людей, аби вшанувати вулиці і зануритись в їхню історію та неповторну атмосферу.

На святі "головним" був генеральний директор пивзаводу "Рівень" Мар'ян Года та депутат Рівнеради (ліворуч), а "головним гостем" - міськиий голова Володимир Хомко

Чиновники - чиновниками, а ось із жінками Мар'ян Года позував більш охоче

– Два роки поспіль ми проводили свято вулиці Поштової. Хоча була ідея влаштовувати подібні свята й на інших. Таким чином, через історію будинків, людей, вулиць, цікаво пізнавати історію свого рідного міста. Сьогодні у нас свято відразу двох вулиць: Коперника та Петра Могили. Вони об’єднані між собою рівненським пивзаводом і мають нерозривну з ним історію. До речі, й ініціатором свята виступив цього разу директор пивзаводу Мар'ян Года, – розповідає завідуюча відділом Рівненського обласного краєзнавчого музею Галина Данильчук. – Історія цих вулиць нерозривно поєднана з заводом. Першими житловими будинками тут були будинки власника заводу Василя Писюка, директорів, інженерів заводу. Тут є ще одна маленька і дивна вулиця Дніпровська. На ній знаходиться лише один будинок.

Екс-начальник міського управління освіти Віталій Новак (праворуч) прийшов на свято з сином та онуками

Окрім пивзаводу, вулиці Коперника і Петра Могили об’єднує ще невеличкий сквер із пам’ятником у вигляді танка.

– У Рівному цей сквер найчастіше називають "сквером Богомолова", хоча й у нього немає офіційної назви. В центрі стоїть пам’ятник Михайлу Богомолову – комдиву Червоної армії, який тут помер у 1940 році. Він тут же і був похований, – каже Галина Данильчук. – Були й інші поховання. В тому числі й Герої Радянського союзу Сухарєв і Жуков. Але пізніше їх перепоховали. І це ще не всі цікаві моменти з історії цих вулиць. До речі, тут раніше знаходились спочатку невеликі меблеві майстерні. Пізніше, за радянських часів, – меблева фабрика, а тепер - меблеві магазини.

Начальник міського управління охорони здоров'я Вікторія Покоєвчук на святі перекваліфікувалась у фотографа: знімкувала родину для сімейного архіву

На святі дітей розважали цікавими конкурсами і змаганнями. Під звуки духового оркестру жителі міста прогулювались повз ятки з різними сувенірами та товарами ручної роботи. На стендах було вивішено невелику, але цікаву історичну експозицію. Тут можна було прочитати факти з історії двох вулиць та роздивитися старовинні фотографії.

Журналіст і ведуча телеканалу "Рівне 1" Ірина Ничипорук тусила на святі вулиць із поетом Андрієм Пермяковим

Оскільки вулиці пов’язані пивзаводом, то й на святі не обійшлось без цього пінного напою. Але найголовніше, що була атмосфера затишного, майже родинного свята.

Побувала на святі й актриса театру Ніна Ніколаєва

Коментарі

Дякуємо за свято на наших вулицях. Те, що попереду вибори, не означає, що нічого не повинно в цей період відбуватись. Атмосфера була звичайна святкова і не політизована )))))

Все чудово, якби не "але". Ініціатором та "головним" на цьому святі був депутат та кандидат у депутати міської ради ( в коментарях заборонене це прізвище, але воно є в тексті). Чому ж впродовж п'яти років його каденції він не ініціював і не проводив таких свят, а зараз за десять днів до виборів раптом у нього з'явилось таке бажання.Чи не є це підкуп виборців, який , до речі, є кримінальним злочином.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.