З “кавалером” зустрілася у Рівному через півстоліття

 Два кавалери, у рідному місті, зустрічі з якими чекала 52 роки, та судилося знову побачитися лише з одним... Неймовірна історія любові тендітної жінки до своєї малої Батьківщини, яку вдалося зберегти в серці впродовж півстоліття, стали головним лейтмотивом короткометражного фільму “Кавалери”, який 15 жовтня презентували в Рівненському обласному краєзнавчому музеї.

Надія Косміаді у дитинстві на фоні замку князів Любомирських

Вона — донька відомого рівненського художника і викладача художніх гімназій міста Георгія Косміаді — Надія Косміаді. Народилася у Рівному та проживала тут до 1940 року. 

Дитячий портрет Надії Косміаді, зроблений одним з рівненських художників

Коли ж у 1939 році у Рівне прийшли радянські війська Надія була змушена виїхати з батьками до Німеччини. І лише через 52 роки, коли Україна здобула незалежність, їй знову вдалося повернутися у рідне місто. Чоловік пані Надії, Отто Герберт Волг впродовж років навіть трішки ревнував дружину, мовляв, вона так хоче у Рівне, бо там, напевне, залишилися кавалери, за якими сумує.

Надія Косміаді з чоловіком Отто Гербертом Волгом на презентації фільму у Рівному

На що пані Надія відповіла, що в рідному місті й справді залишилася назавжди частинка її серця і два кавалери. І лише у розв'язці фільму з'ясувалось, що ними є — палац князів Любомирських і Свято-Воскресенський собор.  Щоправда, через більш ніж півстоліття судилося зустрітися лише з одним, адже палац був зруйнований під час війни, що дуже засмутило пані Надію. І лише макет будівлі у краєзнавчому музеї відтворив у пам'яті Надії Косміаді такий рідний образ, зустрічі з яким чекала всі ці роки.

Приїхавши разом із дружиною у Рівне Отто зрозумів, за ким вона сумувала всі ці роки у рідному місті.

“Нічого не поробиш, зате у мене є ти”, - каже Надія Косміаді своєму чоловікові у фільмі, сумуючи у душі за одним із “кавалерів”.

Як розповів режисер короткометражки Віктор Булига, на прикладі історії однієї родини Косміаді, він хотів показати глядачам всю велич душі людини, яка колись втратила Батьківщину і через роки змогла знову повернутися у рідне місто, в якому народилася, і у якому пройшли найкращі роки її житя.

- За цей час у місті чимало чого змінилося, але в спогадах Надії Косміаді воно залишилося рідним, - каже Віктор Булига.

Режисер також зазначає, що ідея зняти цей фільм у нього виникла два роки тому, коли Надія Косміаді на зустрічі в Рівненському обласному краєзнавчому музеї із захопленням розповідала про Рівне, життя у місті до від'їзду та творчість свого батька.

- Згодом я запропонував пані Надії зіграти саму себе у фільмі "Кавалери" і вона погодилася. Зараз їй 92 роки, але любов до рідного міста залишається незмінно сильною. Також у фільмі знімалися відомі рівненські актори Станіслав Лозовський і Ніна Ніколаєва. Наша короткометражка ще потребує допрацювання певних моментів, але так, як Надія Косміаді разом із своїм чоловіком лише кілька днів перебували у Рівному, ми вирішили її презентувати, щоб показати їм та почути думку глядачів. Приємно, що більшість відгуків були схвальні, та й самій Надії Косміаді фільм дуже сподобався. Найближчим часом ми дещо допрацюємо короткометражку і представимо на широкий загал в інтернеті, а також презентуємо на фестивалях, - додає Віктор Булига.

Кадри із фільму:

Коментарі

Та це точно при*урки, дана зупинка в 5 раз дешевша чим 1 хв. ролика на #ТСН або на каналі #ІНТЕР . А НЕМЕШ хитрий лис - на дебільному піарі на халяву проскочить. При*урки!!!

( #Немеш , #зупинка на вул. #Струтинської , #Рівне )
http://vk.com/video328535331_171413065

Бабат Олександр - реальний кандидат на голову міської ради, який набрав "рекордних 806 голосів". так як бувший секретар міськради Грещук пролетів як фанера...

#Бабат #голова #кандидат #міськрада #Рівне

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.