Як і де відомі рівняни купаються на Водохреще?

Вже завтра, 19 січня? православні християни відзначають Водохреще, яке завершує цикл новорічно-різдвяних святкувань. Люди вірять, що на це свято вода набуває цілющих властивостей. А купання у цей день – це можливість очиститися душею і тілом, позбутися накопиченого за рік негативу, зарядитися енергією і продемонструвати силу справжньої віри, якій не страшні ні зима, ані морози. І з кожним роком дедалі більше людей наважуються спробувати крижану купіль уце свято. А як відомі рівняни загартовують дух і тіло, купаючись на Водохреще, та де саме вони пірнають - дізнавалася журналісті сайту "ВСЕ".

 

Фотохудожник Олександр Харват: "Найекстремальніші спогади залишилися від купання при - 40 градусів на джерелі Нахот у Якутії"

- У холодній воді купаюсь вже давно, з середини 80-х років. На Водохреще намагаюся не пропускати таку традицію. Купався і в Рівному, і в районах Крайньої Півночі в Якутії, і в інших місцях, де бував. Най-найекстремальніші враження залишилися від купання при мінус 40 на джерелі Нахот в Якутії, там вода не замерзає, але в трьох метрах від джерела вона крига, за зиму від постійних потоків води утворюються величезні намерзлі прерії заввишки у 3-4- поверхові будинки. Видовище унікальне, шкода, немає фото. Враження від першого купання в холодній воді, мабуть, найзахоплюючі, коли зсередини організму виділяється тепло, і воно наповнює моментально весь організм. Цьогоріч також планую купатися на Басовому Куті, мабуть, чи на джерелі Святого Миколая.

Журналіст Оксана Кравець: "Враження від зимового купання просто неймовірні"

- Вперше взимку скупалась у 2013 році. Раз у тиждень ми з друзями їздили на джерело Святого Миколая. Відтоді щороку на Водохреще купаюсь у крижаній воді. Враження від зимового купання просто неймовірні. Найголовніше та найважче - зважитися роздягнутися на холоді та зайти у крижану воду вперше. Для першого разу потрібна стовідсоткова впевненість та психологічна готовність. Проте після того, як виходиш, настільки кайфово! Настає такий релакс! Організм працює настільки активно, що стає гаряче! Для мене найкраще зимове купання - за особливо низької температури. Наприклад, минулого року на Водохреще я купалась двічі. Один раз - у Рівному у Басовому Куті, другий раз - у джерелі в Дубенському районі. Цьогоріч не буду, адже нещодавно народила донечку, вона на грудному вигодовуванні. Та з літа вже буду активно готуватись і загартовувати організм!

DJ Borneo (Павло Краснопольський): "Купання на Водохреще - це природний енергетик"

- Мене колега  М'яч Дредбол, який нині працює у Львові, підбив спробувати купатися на Водохреще. Тільки я без нього ходив. Не хотів, щоб він бачив той сором першого зимового занурення. Про перший раз багато говорити не буду - хто не купався,той не зрозуміє, а досвідченим зимовим пірнальникам і так все ясно. Пірнув, випірнув, розтерся - і чайку трав'яного. Заряд позитиву і бадьорості на цілий день гарантовано! Це природний енергетик. І зауважу - нічого шкідливо, крім інколи зірваних голосових зв'язок.

Журналіст Юлія Бублей: "Минулоріч вперше скупалася в крижаній воді на Водохреще"


-  Минулоріч вперше купалася в холодній воді на Водохреще. Вирішили з колегами поєднати приємне з корисним - зняти сюжет і заодно відчути себе "моржами". Враження не описати словами. Це було неймовірно, ніби мільйон голочок штрикають тебе по всьому тілу і від цього так тепло. Цьогоріч теж хочу пірнути в ополонку, але синоптики обіцяють сильні морози, тому не впевнена, що наважуся зануритися в крижану воду.

Адміністратор Рівненського міського будинку культури Наталія Лозовська:"Купання у крижаній воді - це своєрідний катарсис душі і тіла"

- Купатися у крижній воді почала багато років тому. З перервою на дві вагітності. Але не лише на Водохреще. Зимове пірнання - це своєрідний наркотик, від якого неможливо відмовитись. Складно в повсякденному житті знайти емоції, які можна було б порівняти з букетом відчуттів при купанні в крижаній воді. Це своєрідний катарсис душі і тіла. Де пірнатиму цьогоріч - ще не знаю. Але це точно буде там, де малолюдно. ''Групові запливи'' - це не для мене.
 

Сайт "ВСЕ" бажає усім рівнянам гарного купання на Водохреще та вітає з прийдешнім святом! 

Коментарі

І хто ці "ВІДОМІ РІВНЯНИ"???
Крім Борнео нікого не знаю!!
Тупаки.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.