Відома рівненська волонтерка дивом стане мамою

Відома на всю країну рівненська волонтерка Яна Зінкевич готується стати мамою. Цю звістку, як повідомляє ТСН, керівниця добровольчого медичного управління “Госпітальєри” оголосила в Дніпропетровську. Після важкої ДТП вона вижила і попри прогнози лікарів оперативно встала на ноги. А тепер вразила медиків ще більше - вони не вірили, що це можливо. Публічно поділитися своєю радістю Яна Зінкевич вирішила, щоб підбадьорити інших жінок зі складними травмами.

Війна зробила Яну Зінкевич відомою. Війна зробила так, що до неї ставляться з повагою та захопленням. Хоча в мирному житті на таких, як Яна "шиплять" бабусі біля під’їзду. Пірсинг, "неформальний" вигляд і те, що називають хлопчакуватістю. Колись у нашій дитячій компанії була дівчинка Віта, єдина серед нас, хлопчаків. Ми ставились до неї, як до рівної, а вона облазила з нами всі паркани у кварталі і потрапляла в наші неприємні історії. В її "скарбниці" були не пудра і помада (вони теж були, але в меншій кількості), а грамоти та медалі за участь у змаганнях з дзюдо та титул віце-чемпіонки Європи в якомусь там класі, якоїсь вікової категорії… Ось та наша подруга мені дуже нагадує Яну.

Яна Зінкевич, коли почалась війна, пішла на фронт. Спочатку як волонтерка, а потім, як госпітальєр. Це слово для мене дивне, мабуть, простіше було б (мені особисто) казати медсестра, санітарка чи лікар. Але Яна саме госпітальєр і керівник госпітальєрів Добровольчого українського корпусу "Правий сектор".

Про неї ходять легенди. Одні переконують, що Яна сама витягнула з бою вісім (інші кажуть, вісімнадцять) поранених. Інші розповідають, як Яна відбивала ворожі атаки з кулеметом у руках. Пам’ятаєте, як у пісні "Лента за лентою": "За кулеметом – дівчина молода…". Що з цього правда, а що вимисел – не має значення.

Важливо те, що ця симпатична дівчина свій патріотизм визначає не кількістю вишиванок у колекції. Важливо, що у 19 років в її серці більше відваги, ніж у більшості дорослих чоловіків (особисто я не впевнений, що маю хоча б половину сміливості Яни). Важливо, що навіть після тяжких травм та поранень вона знаходить у собі сили жити далі, ставати на ноги, любити.

І чхати їй на те, що кажуть, не можна, не варто, не буде… Світ належить тим, хто дихає на повні груди. А випадок Яни Зінкевич яскравий, тому приклад. Вона пройшла війну, вижила і готується стати мамою. І хай Господь її береже!!!

Коментарі

йти на фронт??вальцманів-гройсманів-ложкіних-гонтарєвих і інших пархатих і їх статки захищати??то,вперед,воєн,не всіх дурних війна побила:))

Якби чоловіки були чоловіками, то такі дівчата як Яна не мусили б йти на фронт. А оскільки багато хто вибрав теплий диван замість холодного окопу, Яна стала чоловіком замість тих диванних героїв.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.