Наступне "Євробачення" пропонують провести на Рівненщині

Ще не вщухли емоції після перемоги Джамали на пісенному конкурсі «Євробачення – 2016», як відразу кілька міст висловили бажання приймати у себе цю популярну музичну подію. Про свої амбіції заявили Київ, Херсон і… Але про все по порядку.

Місто Київ, на правах столиці, претендує на проведення конкурсу вустами міського голови Віталія Кличка. Певна логіка тут є: більше можливостей, краща інфраструктура та й, зрештою, столиця.

З Херсоном, який силами депутатів міської ради теж вирішив заявити свої права на проведення "Євробачення – 2017",  трохи інша ситуація. З інфраструктурою і фінансами це місто значно поступається можливостями Києву. Але більшість кримських татар, які були змушені тікати з півострова, осіли саме на Херсонщині. А Джамала у нас хто? Правильно, татарка. Відповідно й проводити наступне «Євробачення» логічно було б у найбільш татарському середовищі. Крим до того часу ми навряд чи відвоюємо, тому залишається Херсон. Зрештою, це місто знаходиться чи не найближче до окупованого Росією півострова. При хорошій погоді і попутному вітрі там почують звуки музичного свята. Хіба тамтешня "вата" заткне сові вуха ватою. Даруйте за тавтологію.

Свої претензії на важливу музичну подію Європи днями озвучили у славному місті Острог. Про це у соціальній мережі написав відомий історик та краєзнавець Микола Бендюк.

"Євробачення 2017 в Острозі!!! Тільки що, на засіданні оргкомітету з проведення фестивалю "Остріг ренесанс" прозвучала цікава пропозиція, подати заявку на проведення Євробачення в нашому місті Смайлик )) А що цікава пропозиція)!! Джамалу з делегацією можна поселити на Татарській вулиці) відбудувати там мечеть, яка існувала ще у 18 ст. А під резиденцію Джамали відвести Татарську вежу 16 ст. ) Офіційні делегації і прес-центр розмістити в приміщенні районної адміністрації (все рівно ні рада ні адміністрація там нічого не роблять Смайлик ) ) для співочих колективів з різних країн розбити наметове містечко біля Межиріцького монастиря, там якраз знаходиться величезна піч Януша 17 ст., в якій співаки можуть готувати собі їжу, в залежності від своїх традицій. А найбільшим екстремалам запропонувати поселитись в палатах психлікарні)) ну а власне сам конкурс буде проходити в районному будинку культури. Думаю що це Євробачення точно запам'ятається всім його учасникам Смайлик )) Смайлик )) Смайлик ))!!!" - написав Микола Бендюк на своїй сторінці у соціальній мережі "Фейсбук".

Татарська вежа у місті Острог

Можна, звісно, пожартувати над подібними амбіціями. Хоча, зрештою, чому б і ні? У Європі, та й загалом у світі, є нормальною практикою, коли важливі і масштабні події проводяться не лише в столиці, а й в інших містах. "Октоберфест" - у Мюнхені, "Вудсток" - в американському селі Бетел, кінофестиваль у Каннах і "Таврійські ігри" - в Каховці…

Межирицький монастир і піч Януша (праворуч)

Ось тільки доведеться відремонтувати Татарську вежу для Джамали. Та не дати монахам московського патріархату зруйнувати "Піч Януша" так, як вони зруйнували частину оборонного валу монастиря. А районній та міській владі – привести в порядок дороги та комунальну інфраструктуру. Бо, на жаль, за межами першого у Східній Європі вищого навчального закладу "Острозькій академії"   Європа закінчується.

Ну й на фініш вам неперевершений "кавер" на пісню Джамали "1944". Хтозна, може, вона колись зазвучить-таки у стінах Острозького замку чи Татарської вежі в оригінальному виконанні.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.