Вшанування пам'яті жертв Голодомору у Рівному. Репортаж

До 80-ї річниці Голодомору 32-33 років у Рівному провели кілька акцій по вшануванню пам'яті жертв тих страшних подій. Зокрема, рівняни виклали із лампадок цифру "80" та виплавили велику свічу.

 

 

 

 

У суботу, 23 листопада, у Рівному, як і у всій Україні відбулись заходи присвячені роковинам Голодомору-геноциду 1932-33 років.

На майдані Незалежності кожен зміг скуштувати хлібину, випечену за рецептами часів Голодомору – з кори, лушпиння, макухи.

Свій захід провів на майдані Незалежності громадський комітет із вшанування пам'яті жертв Голодомору-геноциду 32-33 років в Україні. Присутні також вшанували пам'ять загиблих загальнонаціональною хвилиною мовчання. 

Згодом Рівненська організація "Пласт" Національної скаутської організації України влаштувала акцію "Пам'ять не згасне".

Зі свічок та парафіну, які заздалегідь пластунам принесли рівняни, переплавили в одну велику свічку. Її запалили, вшановуючи жертв голодоморів.

- Ті страшні події повинні змусити нас замислитись над тим, що ми повинні бути згуртованими, наша сила є у єдності. Ми не знайдемо захисту ні під пропором Європи, ні під прапором двоголового орла. Ми маємо згуртуватися під своїм прапором. Шанувати та любити один одного, - звернувся до присутніх на заході отець Віталій Поровчук.

- Можливо, ті події дійсно, як каже отець Віталій, сталися і через те, що ми не любимо один одного. Однак варто також пам'ятати, що ми повинні щодня замислюватись, аналізувати чому це трапилось, хто у цьому винен. Ми маємо знайти відповіді на ці питання. Ці знання дадуть нам можливість діяти правильно сьогодні і обирати вірний шлях, - додав отець Юрій Велігурський

Також у Рівному провели мітинг-реквієм на площі біля Свято-Покровського собору, по закінченні якого відбулась панахида.

Після проведення панахиди учасники заходу з лампадками прийшли на майдан Незалежності. Тут, біля пам’ятника Т. Г. Шевченка, відбулась загальноміська акція "Свіча пам’яті". До 80-ї річниці Голодомору в Україні пересічні рівняни, школярі та представники міської влади виклали з лампадок цифру "80".

Коментарі

Памятаймо, що це є злочин проти українського народ, організований окупаційною російсько- більшовитською владою!!!!!!!! То чи потрібні нам Митні Союзи?

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.