Тур вихідного дня на Рівненщині – Острожчина. ФОТО

Сайт "ВСЕ" розпочинає серію публікацій "Тур вихідного дня Рівненщиною" в яких розповідатиме про цікаві місця, які варто відвідати подорожуючи в межах області. Поринути в історичне минуле та перенестися в часі пропонуємо завітавши до одного з найдавніших міст України Острога та його околиці.

 

На території Острога та його найближчих околицях є багато яскравих  пам’яток національної історії та культури. Упродовж кількох століть місто заслужено вважалося релігійною й інтелектуальною Меккою України. Про історію визначних місць Острожчини та що варто відвідати, будучи в Острозі читайте далі.

Перша згадка про місто датується 1100 роком. Довгий час Острог був одним з найважливіших міст Волині.

Древній Острог розміщений в мальовничій місцевості – в надбережжі Вілії та Горині. Долиною Вілії Острог ділиться на дві частини: Старе місто, яке лежить на лівому підвищеному березі, і Нове місто – на правому низькому березі.

В XVI столітті це був визначний культурний, економічний і політичний центр. Нині невеличке містечко тоді було четвертим за величиною містом в Україні. Володіли ним князі Острозькі. У 1576 році Василь-Констянтин Острозький заснував тут академію, що стала першим вищим навчальним закладом в Східній Європі.

У 1994 році силами ентузіастів відновлюється Острозька Академія, що робить Острог порівняно благополучним і перетворює його на місто студентів. Сьогодні до маленького містечка, що на Рівненщині з’їзджаються студенти та викладачі зі всієї України, адже Острог став осередком духовності та освіченості.

Від 1981 року в Острозі діє Державний історико-культурний заповідник, до складу якого нині входять Острозький замок з Богоявленською церквою і фрагменти міських укріплень. В складі заповідника діють унікальні музеї.

Національний університет "Острозька академія"

Наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. На території Острозької академії діє Музей історії Острозької академії. Також гості можуть відвідати підземелля монастирського костелу, Наукову бібліотеку, парк та студентський викладацький храм преподобного Федора Острозького.

Острозький краєзнавчий музей, вул. Академічна 5

У шести залах музею розміщені матеріали, які відображають історію Острога й краю від давніх часів і до наших днів. У музеї є цінні археологічні колекції, експонати живопису, народного художнього промислу, кераміки, зброї, а також експозиції, як і розповідають про життя і діяльність видатних діячів, які жили і працювали в Острозі.

Музей книги і друкарства, вул. Папаніна 5

Музей книги та друкарства знаходиться в пам’ятці архітектури XVI ст у Луцькій надбрамній вежі. Експозиція музею розміщена на трьох поверхах. Тут можна дізнатись про історію створення книги та виникнення друкарства, а також про діяльність Івана Федорова. Серед рідкісних експонатів найдавніші друковані книги.

Музей нумізматики, пров. Незалежності 45

Музей нумізматики — постійно діюча нумізматична виставка Державного історико-культурного заповідника міста Острога.

Музей знаходиться у приміщенні колишнього житлового будинку Штейненбергів (19 століття). Фонд музею нараховує понад 11 тисяч одиниць зберігання. До збірки належать монети, грошові сурогати, нагороди, бони, цінні папери, шати до ікон.

Музей володіє повною колекцією, однією з двох в Україні, пам'ятних та ювілейних монет Національного банку України.

Замок князів Острозьких

В ансамбль замку входять сьогодні чотири основних будівлі: житлова оборонна вежа - "Вежа мурована", Богоявленська церква, башта Нова та дзвіниця більш пізньої забудови (1905 р.).

В кількох десятках метрів від Вежі Мурованої - Богоявленський собор. Церква була частиною оборонних споруд міста.

В південно-західному куті замкового подвір‘я знаходиться третя пам‘ятка ансамблю – Нова башта, яку іноді ще називають Кругла. 

Татарська башта

Татарська башта – наступний важливий оборонний пункт міста. Назву башта отримала від сусідства з Татарським передмістям. Це був головний міський вхід з сторони Корця та Звягеля. Башта досить схожа на Луцьку браму, та збереглася до наших часів набагато гірше.

Костел Успіння Діви Марії вул. Князів Острозьких 3а

Пам'ятка християнського сакрального будівництва

Пам'ятник князям Острозьким.

В центрі міста розташований пам’ятник князям Острозьким.

Замок Малинських-Сосновських

У селі Новомалин є руїни замку Малинських-Сосновських. Замок був збудований у XIV ст. на пагорбі, над річкою Свитеньки.

Межиріцький монастир

Архітектурний ансамбль монастирських будівель ХVI-XVII століть у Межирічі на Волині. У монастирі зберігаються ікони Межиріцької Богородиці в церкві Святої Трійці, ікона Святого Антонія і Святого Теодосія Печерського. У криптах покояться останки ченців-францисканів.

Про інші визначні місця Рівненщини читайте в наступних публікаціях.
 

Ключові слова: 

Коментарі

тут ще багато фото Острога http://trip.org.ua/fotohalereia/category/2-ostrog.html

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.