Тур вихідного дня – Костопільщина. ФОТО

Сайт "ВСЕ" продовжує серію публікацій "Тур вихідного дня на Рівненщині" в яких знайомить любителів подорожей з цікавими місцями, які неодмінно варто відвідати. Цього разу пропонуємо відвідати Костопільщину, мальовничий куточок Волинського Полісся, що увібрав у себе красу соснових борів, крислатих велетнів-дубів, зеленолистих садів і парків. 

Історія довколишніх поселень бере початок з епохи неоліту, тобто кам'яного віку. Про це свідчать крем'яні знаряддя праці, знайдені під час археологічних розкопок неподалік міста.

Місто засноване за привілеєм польського короля С. Понятовського 14 листопада 1783 року на прохання його власника Леонарда Ворцеля. За історичними джерелами Костопіль виник на місці села Остальці, що згадується в подимному реєстрі за 1648 року і належало тоді князям Заславським.

Храм Святого Олександра Невського

Являється пам’яткою архітектури міста, побудований в 1893 році в період розвитку монументальної архітектури і пов’язаний з упровадженням так званого єпархіального стилю. Храм розташований в центральній частині міста.

Івано-Долинське родовище базальтів

Тут можна побачити геологічний феномен – базальтові стовпи висотою в кілька десятків метрів. Зовні вони нагадують закам’янілий водоспад у декілька каскадів, що простягається більш як на 300 метрів. Поклади базальтів є свідченням того, що 600 мільйонів років тому на нашій території активно діяли вулкани. Залягання базальту в такій кількості є унікальним в Україні. Визначним є той факт, що бруківкою з Костопільського базальту викладено майдани в Парижі, Брюселі, Берліні, Відні.

Урочище Гутвин (за 5 км. від села М. Стидин)

Місце постою армії УПА та центр повстанського руху на Костопільщині в роки ІІ Світової війни. В 1942 році, тут, в урочищі Гутвин, почав діяти перший штаб УПА. У 2002 році на цьому місці споруджено пам’ятний знак воїнам Української повстанської армії, де впродовж багатьох років, 14 жовтня проводяться заходи із вшанування героїв-земляків, які зі зброєю в руках боронили волю і здобували незалежність для нашої держави.

Щоб дістатися пам’ятного знаку потрібно в центрі села звернути праворуч і проїхати кілька кілометрів по польовій дорозі.

Покровська церква і дзвіниця

Пам’ятки архітектури та містобудування національного значення, побудовані в 1768 році. Даний ансамбль є яскравим прикладом волинської школи дерев’яної народної архітектури. Церкву видно одразу при в’їзді в село. Вона знаходиться ліворуч по руху маршруту.

 Музей лісу

Він схожий більше на парк, але не простий, він оберігає чимало особливостей лісового багатства Рівненщини. В музеї проводяться пізнавально-оглядові екскурсії з історії та сучасності лісового  господарства Рівненщини.

На території музею розміщений дитячий майданчик,  дитячий  літній клас,  прокладено екологічні стежки, облаштовано місця відпочинку, працює дитяче кафе.

У парку біля музею збудовано капличку та традиційну крамничку з сувенірами. Є можливість придбання саджанців різноманітних дерев та кущів.

Інформацію про місця відпочинку та заклади харчування можна знайти на сайті "Костопільська районна влада".

Читайте також: "Тур вихідного дня на Рівненщині – Острожчина. ФОТО" та Тур вихідного дня на Рівненщині – Дубенщина. ФОТО

Коментарі

Париж...Відень...Берлін...Мдаа...От тільки в самому Костополі чомусь все обдерте...мабуть Париж добре платить місцевому меру...

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.