Мандрівка Рівненщиною на велосипеді. Куди поїхати?

Велосипед стає дедалі популярнішим видом транспорту. З кожним роком все більше рівнян пересідають саме на нього. Бо це універсальний транспортний засіб, ним можна не тільки їздити на роботу та на прогулянку по парку, а й мандрувати. 

Де є цікаві місця на Рівненщині, до яких можна доїхати на велосипеді, ми запитали у рівненського активіста, веломандрівника та ініціатора проекту "Зелена стежка" Юрія Ойцюся.

- Нам дуже пощастило, ми живемо в гарних місцях, і навколо є багато цікавинок. Розповім коротко про основне, що відразу згадається.

Вишнева гора . Знаходиться на відстані 25 км від міста, з неї відкривається дуже гарний краєвид, там цікавий ліс, росте степова вишня. 

Крейдяна гора - поблизу Шпанова, дуже схожа на Вишневу, відрізняється крейдяними обривами, теж є гарні оглядові майданчики та безліч стежок у лісі. Там на велосипедистів чекають цікаві швидкісні спуски. 


Краєвид із Вишневої гори. 

Також цікаві краєвиди на пагорбі у Тайкурах. Там є руїни замку, а також костелу та старовинне польське кладовище. 


Тайкури. Костел

Дівоча гора, там було городище, а в стародані часи капище, де поклонялись Діві, судячи з назви. На жаль, інформація про це викорінювалась спочатку хрестом, а потім і серпом, так що її доводиться збирати по крихтах.


Дівоча гора

Також можна відвідати поля навколо Рівного у всіх напрямках.

Решуцьк (в напрямку аеропорту). Там цікаво кататись, у полі стоїть один із залишків фортів. Також фортові вали є на Костопільскій трасі та в Колоденці. Ще є форт недалеко від Вереснового, там теж гарний краєвид і цікаво по ньому поїздити, він доволі великий. 


 с. Решуцьк

Цікавий і Млинівський напрямок. Кар'єр в Переділах. Там на висоті ростуть модрини, я був дуже здивований, коли їх побачив, а знизу грабовий ліс. Теж є цікаві стежки, і є де покататись. Трохи далі -Жорнівський кар'єр, дуже гарні краєвиди, цікава вузенька, але чиста річечка. 


с. Жорнів

Яр у Ходосах дуже гарний і великий, можна зробити цікаві фото. Він захований від ледачих, тому людей там мало. З Ходосів повз кар'єри, де, до речі, купаються, можна виїхати лісом вздовж стариці на Волошки. Знаючи дорогу або маючи GPS-трек, можна добре покататись по лісу, там дуже гарно і позитивно. Якщо брати трохи вліво, то можна потрапити у Суськ, там озерце, далі "тунель кохання" і дороги ведуть далі на Деражне, "Червону калину" і тд. Там можна довго кататись і насолоджуватись краєвидами. 

Клевань. "Тунель кохання". 

Городище в Глинську. Гарні краєвиди та саме по собі цікаве місце. Пташиний базар біля Здолбунова - рай для фотографів, можна зробити безліч цікавих фото.


Глинськ

Відразу за Суськом знаходиться  Рівненський заповідник. Цікавий ліс та озерце біля Оржева. Дуже гарна природа з височезними міні-горами, пагорбами. Вражаючі краєвиди також є, якщо їхати в бік Оженина і в протилежну від Мостів сторону до Дерманя. Ліси, якими виїжджаєш на Новомалин, ведуть до руїн замку, там дуже цікаво. Здолбунівський кар'єр - це окрема історія, навколо нього можна довго кататись. Безліч оглядових майданчиків та ліс зі стежками.


Здолбунівський кар'єр

Мочулки - озеро та болото, де знімали кадри для фільму "Поводир". Базальтовий кар'єр та самі базальтові стовпи. Кар'єр в Любомирці. Гарні місця для купання в Томахові, їхати потрібно київською трасою.Також купатись добре в Бугрині, там річка Горинь та піщаний берег. Біля Ремеля є купальні місця на Горині. У Козлинському лісі є де і покататись, і покупатись. Крізь Цуманські ліси йде хороша  асфальтова дорога.


Базальтовий кар'єр

Ну і для тих, хто вже трохи їздить - Кременецька гряда. Благодатні місця, де кожен куточок - це історія. Там можна їздити тижнями. Спокійні і чарівні місця, які пережили не одну навалу ворогів, починаючи з татар і закінчуючи москалями. Далі ближче до Дубна є урочище Тартак та річка Тартачка, вона спочатку тече полями а потім губиться у лісі. Трави, які цітуть різними кольорами по полю, вражають фарбами, а запахи за 100 метрів можуть змінюватись так, що голова йде обертом. Вода в Тартачці жовта від торфу, але чиста, кашу на ній варили, без наслідків. Тартачка в лісі - це окрема історія, дуже гарна лісова річка, дно піщане і глибина невелика, йти можна кілометрами по ній. 


Кременецькі гори.

На "youtube" всі бажаючі зможуть переглянути відео про поїздки та спланувати свою велоподорож.

Подорожуючи велосипедом, особливу увагу потрібно приділити власній безпеці. На велосипедистові має бути одягнутий шолом, а на велосипеді встановлені світловідбивачі. У випадку, якщо подорож затягнеться і доведеться їхати в сутінках, потрібно обов'язково обладнати велосипед проблисковим маячком та ліхтарем.

Якщо вирушаєте у подорож на велосипеді, беручи з собою намет або ж інше спорядження, то тоді краще обладнати велосипед багажником. Закріпивши на ньому речі, не доведеться везти їх у ранцеві, що значно полекшить подорож. Також велотуристи можуть придбати велорюкзак, вони бувають різної величини та закріплюються на багажнику.

Нерідко у велоподорожах трапляються проколи шин та інші несерйозні проблеми. Для їх усунення потрібно мати з собою ремкомплект. 

Не завадить також у подорож взяти аптечку, на випадок травмування. Зазвичай це незначні травми внаслідок падіня з велосипеда. 

Подорожі на велосипеді мають безліч переваг. Одна із них - коли несприятлива погода або ж мандрівники просто стомились, можна доїхати до залізничної станції і продовжити свою подорож на місцевій електричці.

До речі, у Європейських країнах вагони обладнані спеціальними кріпленнями для перевезення велосипедів.

 

Коментарі

Дуже тішить , що молодь стає більш активною і віддає перевагу активному відпочинку. Навколо нас стільки неймовірно гарних місць! Будучи на сплаві річкою Случ 27-29 червня, яку допомогла організувати Агенція активного відпочинку "Світовир", неподалік Княжої гори, під одинокою грушею, напроти першої великої скелі зустріли наших рівнян велисопедистів, які позбили табір і відпочивали зі своїми залізними конями . Вони розробляли новий маршрут вело подорожі по Надслучанській Швейцарії. Через 2 дні, по завершенню сплаву, зустріли ми їх вже автобусом у В. Межиричах де вони героїчно долали перешкоди на наших ямистих дорогах. А краєвиди на Случу - казкові. Вода прозора. Хоча рівень води дуже впав. А там біля Губкова хочуть построїти міні ГЕС - це нанесе неймовірної шкоди екосистемі! Дуже надіюсь , що активна молодь з повагою та турботою буде ставитись до природи і оберігатиме її. Маю надію , що майбутні нащадки Українців теж будуть любоватися величчю та красою нашого краю.

Інформація дійсно корисна для любителів велопокатушок за містом. Проте склалося враження що стаття писалася з чужих слів і сам журналіст не орієнтується на місцевості. Мною помічені наступні "ляпи":

>Решуцьк (в напрямку аеропорту).
я б сказав що в напрямку діаметрально протилежному до аеропорту )))

> Волошки... Якщо брати трохи вліво, то можна потрапити у Суськ
20 км грунтовими дорогами що місцями розбиті лісовозами так що доводиться вести вел руками.

> Цікавий ліс та озерце біля Оржева. Дуже гарна природа з височезними міні-горами, пагорбами. Вражаючі краєвиди також є, якщо їхати в бік Оженина і в протилежну від Мостів

Прочитавши це складається враження що Оржів та Оженин десь поруч, проте знаходяться вони в різних районах області (> 50 км відстані). Мабуть використання абзаців було б гарною ідеєю і не лише тут...

А загалом дуже тішить що велосипедне дозвілля стає все популярнішим. Приємно що з'являються таки статті.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.