Як відеоконференція готує нових IT-шників

Українські учбові заклади з кожним днем переймають європейський досвід навчання студентів. Цікавим прикладом є те, як Київський Політехнічний Інститут створив абсолютно новаторський проект, аналога якого ще не було в Україні. 31 жовтня у КПІ відкрився учбово-виробничий центр «ITSEA», який дозволятиме студентам брати участь у реальних IT-аутсорсингових проектах.

Та найважливішим моментом є те, що такий проект  - це не просто створення лекцій для студентів, а глобальна відеоконференція зі спеціалістами Австрії, Угорщини та Німеччини. Як повідомляє dekom.com.ua, тепер студенти КПІ мають можливість підняти рівень своєї підготовки в IT-сфері та прийняти участь у реальних європейських проектах.

Створення такого проекту було не простим  завданням  для організаторів, саме тому керівництво Інституту звернулося до компанії «ДЕКОМ УКРАЇНА». За допомогою відеоконференцзв’язку, що об’єднав чотири країни, було встановлено єдину відео-мережу, що дозволятиме студентам, викладачам та бізнес-співтовариству спілкуватися між собою в такому режимі, як відеоконференція. Тепер університети мають можливість організовувати круглі столи та підключати до лекцій віддалених спеціалістів та спікерів. Відеоконференція дозволяє запрошувати на пари практиків з IT-індустрії, які знаходяться на відстані тисячі кілометрів.

Кінцева мета програми - залучити майбутніх ІТ-фахівців в процес створення проектів для регіонального бізнесу. Завдяки відео-зустрічам така спільна робота стала реальною - тепер бізнесмени можуть вільно, не витрачаючи часу на переїзди, спілкуватися з розробниками. Більше того, для  технологічних компаній відеоконференція – зручний інструмент переговорів.  

«Дуже важливо, що у студентів формується культура користування професійної відеозв'язком ще в їх альма-матер. Сьогодні ІТ-індустрія глобальна. Її неможливо уявити без відеоконференцій. Програмісти-практики в таких компаніях, як Ciklum, Luxoft компанії EPAM щодня користуються відеозв'язком для спілкування з замовниками та іншими членами команд-розробників. Тепер і студенти КПІ долучаться до цього», - зазначив Денис Шаповаленко, директор «ДЕКОМ УКРАЇНА».

Як зазначили «ДЕКОМ УКРАЇНА», такий проект не є першим досвідом їхньої роботи у сфері освіти на науки. Компанія вже впроваджувала відеоконференцзв’язок у проекти Академії Адвокатури України, Інституту Фізики, Інституту Рака і т. д. А це означає, що сьогодні відеоконференція поступово входить у наше життя, як повноправний та зручний інструмент комунікації.