Чого варто остерігатися рівнянам у місцевих соляріях

Стартував літній сезон, а разом із ним і зросло бажання мати гарну засмагу. Відтак, у місцевих соляріях збільшилася кількість охочих позасмагати, тим більше, що вибір соляріїв в Рівному широкий - їх налічується близько тридцяти. Кожен із них розповідає про «безпечність» своїх ламп, рекламує різні захисні гелі, креми тощо. Проте, якою б ефективною не була пропаганда штучної засмаги, поряд з нею завжди існуватиме багато суперечливої ​​інформації про користь та шкоду солярію. Тому, щоб розвіяти всі сумніви, журналіст сайту «ВСЕ» вирішила  сама поцікавитися історією соляріїв, думкою лікарів стосовно них та поглядами рівнянок на «засмагу з-під лампи». Отож, розпочинаємо свій екскурс із історії.

 

Солярії: дітям до 18 вхід закритий

Відвідування солярію – мабуть, чи не єдина можливість отримати рівну красиву засмагу у будь-яку  пору року. Напевне, кожна жінка сучасного мегаполісу хоча б раз, але відвідувала солярій, який вже встиг стати частиною нашого життя.

Таку моду на засмагу ввела знаменита Коко Шанель ще на початку 20-х років. До цього наявність засмаги вважалося справою людей простих, які часто працювали під сонцем і природньо набували характерний колір шкіри. Таке віяння моди призвело до того, що вже після Другої світової війни з'явилися перші лампи з ультрафіолетовим випромінюванням, доступ до яких мали лише дами із «вищих кіл».Промислове ж виробництво соляріїв розпочалося у 1976 році, приблизно із тих же років любителі темних відтінків шкіри розпочали масові відвідини соляріїв.

Засмагали у соляріях, як чоловіки, так і жінки. Мода на бронзові відтінки шкіри масово поглинула представників усіх "вищих кіл" суспільства.

У наш час в соляріях загоряють люди по всьому світу, і скільки це відбувається, стільки не вщухають суперечки про користь і шкоду солярію. Наприклад, у таких країнах, як Франція, Німеччина та Каліфорнія (США) відвідини солярію особами віком до 18 років взагалі суворо заборонено. Це пояснюється тим, що люди, які розпочали відвідувати солярій до 30-літнього віку мають великий ризик розвитку такого захворювання, як меланома (це злоякісна пухлина, що може розвинутись з існуючої родимки, у 30% випадках, або ж утворитись на нормальній поверхні шкіри. Меланома найчастіше з'являється на грудях у чоловіків та на ногах і на грудях у жінок, - прим. автора).

Не буду приховувати, сама час від часу відвідую місцевий солярій. І якщо у вищезазначених країнах вхід підліткам до солярію суворо заборонений, то у рівненських соляріях я дуже часто зустрічала молодь.Зокрема, це були дівчата віком від 16 до 21року, які ретельно готувалися до свого випускного (у школі або ВУЗі) і не економили на засмазі (за моїми спостереженнями вони засмагали у середньому по 10-15 хвилин). Такий час засмагання лікарі-дерматологи не дуже зхвалюють.

Від історії до сучасних реалій

Переглядаючи журнали, рекламні ролики, часто зустрічаєш рекламу соляріїв із підтекстом на те, що вони... приносять радість та не несуть за собою нічого поганого. Ось уривок із рекламної статті про солярій із одного жіночого журналу:

"Солярій, як і сонце є джерело краси та молодості. Сонячна енергія, яка ним передається, позитивно впливає на низку процесів, які протікають в організмі. Наприклад, на обмін речовин. Грамотно проведені сеанси, безумовно покращать ваше самопочуття..." і так далі. Із деякими позитивними аспектами від відвідин солярію справді важко не погодитися. Наприклад:

- засмага у солярії виходить більш рівною, ніж на сонці;
- із допомогою солярію можна підготувати шкіру до пляжного відпочинку;
- сеанси в солярії допомагають позбутися вугревого висипу;
- ультрафіолет зміцнює імунітет та допомагає боротися із вірусними інфекціями;
- штучна засмага корисніша звичайної, оскільки шкідливий вплив сонячних променів зведено до мінімуму;
- промені "штучного сонця" активізують вироблення вітаміну Д, який зміцнює кісткову і м'язову тканину;

І на останок, самий позитивний момент - під впливом ультрафіолетових променів у людському організмі виробляються ендорфіни (гормони щастя). Іншими словам - солярій допомагає у боротьбі з депресією, сприятливо впливає на психіку та нервову систему.

За таким великим та довгим списком переваг, складається враження, що солярій - це чи не єдине безпечне і приємне місце на Землі. Але, давайте, будемо реалістами і задумаємося над наступними фактами:

1. Звичайна лампа солярія випромінює у 2-3 рази більше UVA-радіації, аніж сонячні промені. Один сеанс у солярії прирівнюється до цілого дня засмаги на пляжі.

2. За даними Британської медичної асоціації, кожні 10 років активної засмаги на 20% підвищують ризик раку шкіри.

3. Дослідження, проведені у Швеції показали, що у 55% жінок, які відвідували солярій частіше аніж раз у місяць, при обстежені була виявлена меланома - злоякісна пухлина шкіри.

Як бачимо, солярій може принести як користь, так і шкоду для організму. Правильним рішенням буде помірність і обережність у його використанні. Є люди, яким в солярії засмагати взагалі заборонено. Решту можна розділити на тих, кому показано або протипоказано засмагати в солярії. Через що, лікарі радять перед тим, як йти засмагати, пройти спеціальна обстеження у дерматалога та мамолога.

Засмага у солярії очима лікаря-дерматолога

Звернувшись за коментарем до рівненського лікаря-дерматолога Андріани Демедюк, стало відомо, що у солярій рекомендовано ходити всього двічі на рік не більше десяти процедур. Лікар також розповіла, що наприклад у такій країні, як в Австралії до солярія йдуть лише за направленням від лікаря і то, у певних випадках.

- Якщо ви вирішили штучно засмагати, то перед цим необхідно звернутися до дерматолога, ендикронолога (для визначення стану щитовидної залози) та до мамолога (для виключення новоутворів у молочних залозах). Звичайно, я не є прихильником соляріїв, але зазначу, якщо правильно визначити фототип шкіри та якщо відсутні противопоказання можна інколи і позасмагати, - розповідає журналісту лікар клініки "Дермед" Андріана Демедюк. - Особливо акцентую увагу на ризик засмагання людей із світлим типом шкіри, їхні відвідини солярію сприяють виникненню фотосенсибілізації шкіри, провокує появу родинок, сонячного лентиго (опуклі темні плями на тілі, які виникають після тривалого перебування на сонці, або відвідин солярію - прим. автора), а також можливі опіки шкіри. Тому, перед тим, як вирушати до солярію варто ще раз подумати та зважити всі "за" та можливі наслідки "шоколадної засмаги".

Роздуми відомих рівнянок стосовно засмаги у солярії

Те, що розповідають лікарі та, що пишуть в інтернеті про відвідини соляріїв ми вже зрозуміли. Тому давайте, ще послухаємо думки та ставлення до соляріїв відомих жінок нашого міста. Цікаво, чи є вони поціновувачками бронзової засмаги?

Ніна Скиба, лідер "Жіночої сотні" на Рівненщині

 

- Все добре в міру. Я позитивно ставлюсь до засмаги такого типу. Взимку, по-суті, це єдиний спосіб тримати шкіру в хорошому стані, адже солярій підсушує проблемну шкіру. Але мені вкрай не подобаються дівчата, які мало не щодня "смажаться під лампами", як кури-гриль. Тому я "за", але якщо без перебору.

Юлія Крет, актриса рівненського драмтеатру

- Вважаю, що солярій є досить шкідливим. Особливо для молоді, організм якої тільки розвивається. Також для молодих жінок, для яких солярій викликає старіння шкіри, а ще страшніше - може спонукати до захворювання раку. Особисто я відвідую солярій, але досить рідко. Взимку, десь 3-4 рази перед святами і весною буквально кілька разів перед сезоном, коли починаємо оголяти ніжки. Мене стримує від відвідування солярію не якесь страшне захворювання, а те, що, коли ти слідкуєш за своїм обличчя, шкірою тіла, витрачаєш зусилля та фінанси на догляд за собою, а потім йдеш до солярію і думаєш, чи вартий той темний колір тіла нових зморщок на обличчі, які виникнуть пізніше?

 Анна Бікус, директор туристичного агентства "Ернан Кортес"

- Років п'ять тому, я частенько ходила до солярію, адже золотистий колір шкіри значно привабливіший, аніж "благородний" білий після зими. Та з часом моя шкіра сама "дала мені зрозуміти", що їй це не подобається. Я помітила, що засмага не тримається навіть після подорожей до екзотичних країн, а від солярію взагалі пересихає... Тому вже кілька років не ходжу до солярію і не шкодую про це.

Оксана Кравець, журналіст інтернет-порталу "ЧаРівне.info"

- На моя думку, якщо будь-яка річ приносить жінці задоволення та красу, то я не думаю, що це може зашкодити здоров'ю. Якщо жінка, відвідуючи солярій почуває себе впевненою та красивою - то нехай ходить на здоров'я. Інша справа, у яких випадках це варто чи не варто робити. Особисто я не відвідую солярій, оскільки і так маю темний колір шкіри. А загалом мені подобаються засмаглі жінки.

Отож, підходимо до відвідин "капсул засмаг" із розумінням того, що на фоні гарного тіла із бронзовим відтінком існують, як свої "плюси", так і свої "мінуси". Тому, рекомендації у цій ситуації зводяться до слів пісні: "Думайте сами, решайте сами..." і так далі по-тексту. Здоров'я Вам, а до нього - гарної засмаги!

 

 

 

 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.