Боротьба з целюлітом: яку зброю використовують у Рівному?

У своєму прагненні виглядати краще за інших, бути найсексуальнішою, рівнянки невпинно ведуть боротьбу із зайвою вагою. Жінки знають, що пристрасть до солодощів та печива сприяє утворенню «апельсинової шкірки» на стегнах і сідницях. Якщо організувати незалежне опитування серед прекрасної статі, 95% жінок точно опишуть, що таке целюліт, і ще 55% зможуть наочно його продемонструвати. Нині є багато способів боротьби із неприємною «шкіркою» на тілі. Однак для початку варто з'ясувати, що таке целюліт і чому він виникає у жінок практично будь-якого віку. Отож, чому виникає і як позбутися целюліту - дізнаєтеся далі у матеріалі.

Ця недуга - зазвичай головний біль жіночої статі, оскільки у неї, на відміну від чоловіків, жирові відкладення під шкірою з'являються набагато частіше і затримуються на тривалий час. До того ж, жир накопичується під шкірою нерівномірно. Окрім цього утворенню целюліту активно сприяє і скупчення зайвої рідини в жирових тканинах, а також недостатньо активний кровообіг у тканинах тіла. Чим гірше відбувається приплив крові, тим більше буде виражена целюлітна («апельсинова») «кірка» на стегнах та сідницях.

Дивним є факт, що до початку 1970-х років минулого століття такого поняття, як целюліт, не існувало. Невеличкі горбки на шкірі називалися «ямочками», які ніколи не були косметичним недоліком. Однак із часом ніжні «ямочки» змінила груба «апельсинова кірка», яку лікарі назвали порушенням обміну речовин.

Про проблему накопичення зайвого жиру під шкірою заговорила у 1973 році власниця великого нью-йоркського салону краси Ніколь Ронсар, яка опублікувала в журналі «Vogue» статтю із назвою «Целюліт». Проблема «винайдена» Ронсар, започаткувала нову і надзвичайно прибуткову галузь косметології, яка швидко завоювала споживчий ринок Америки та Європи. І вже через десять років - на початку 90-х - черга дійшла і до України. Буквально за двадцять років відкрилося багато косметичних клінік, які мало не щомісяця відкривають нові методи у боротьбі із целюлітом.

На фото: новий клінічний метод у боротьбі із целюлітом - вплив ультразвукових хвиль і регульованого нагрівання жирових відкладень.

Давайте з'ясуємо що ж таке целюліт? З "технічної" точки зору, целюлітом називають специфічну зміну жирової тканини, при якій порушується лімфо- і кровопостачання жирових клітин. Іншими словами, уражена целюлітом жирова тканина "вимикається" із загального жирового обміну, тому сполучна тканина, що обплітає жирові клітини, розростається та починає здавлювати і "виштовхувати" їх. У результаті на поверхні шкіри з'являються горбки, і виникає ефект "апельсинової кірки". До того ж, клітинні стінки потовщуютья, твердіють - це ще більше ускладнює вивільнення жиру.

Шкіра через порушення надходження поживних речовин втрачає пружність, стає в'ялою і всі нерівності стають більш помітними. Також жирові клітини заважають кровообігу, а колагенова сітка - виведенню води.

На фото: демонстративний приклад здорової шкіри та "апельсинової кірки"

Целюліт з'являється повільно, але ще повільніше зникає. Позбутися його самостійно доволі складно, адже без додаткового медичного огляду майже нереально встановити ступінь захворювання та необхідний метод лікування. Практика свідчить, що самопризначені виснажливі тренування та жорсткі дієти можуть допомогти зменшити вагу, але не гарантують повного позбавлення захворювання. Тому часто жінки, які займалися самолікуванням, не побачивши бажаного результату, швидко "закидають" справу боротьби із целюлітом і залишають все без змін. При цьому фахівці твердять, що відкладати боротьбу з целюлітом, помітивши його перші ознаки, не можна. Адже навіть невеликий целюліт провокує його подальший розвиток і посилення.

Цікаво, що целюліт є не лише у жінок. Кожен третій чоловік, який досяг 30-річного віку, має всі шанси "познайомится" із цим захворюванням. Целюліт у чоловіків - це відкладення жирових клітин в області живота. Завдяки структурним особливостям м'язової тканини у чоловіків, зайві жирові клітини скупчуються між волокнами, не створюючи "апельсинову кірки".

Формою прояву целюліту у чоловіків є утворення округлого жирового валика навколо талії. Відсутність явних дефектів шкіри обумовлено більш тонким шаром жирової тканини та інших підшкірних утворень. Питання боротьби із целюлітом у чоловіків ми розкриватимемо вже у наступному матеріалі рубрики "Здоров'я".

Наразі повернемося до жіночого целюліту та методів, які можуть допомогти вам, якщо маєте целюліт на сідницях, ногах, животі - у самих значущих місцях на тілі прекрасної половини людства. На прохання читачок сайту "ВСЕ" ми виокремили три найпопулярніші способи, які допоможуть швидко позбутися всіх "апельсинових" недоліків.

Харчування при целюліті. Це важливе питання, оскільки 80% причин виникнення целюліту є неправильне харчування. Банально, але потрібно харчуватися правильно. Основні продукти, через які утворюється жир і целюліт, – борошняні вироби, солодощі, копчена і жирна їжа, фаст-фуди, майонез тощо.

- Перший крок, який варто зробити на зустріч гарній фігурі - відхреститися від жирної їжі, - розповідає рівнянка Катерина (прізвище та обличчя нашої читачки ми не відкриваємо на її прохання). - Варто вживати пісне біле м’ясо, рибу на пару, оливкову олію, фрукти і овочі, маложирні кисломолочні продукти та пити фреш-соки.

На фото: селфі нашої читачки Катерини

За словами рівнянки, щоб швидко позбавитися целюліту варто їсти невеликими порціями 5-7 разів на день і за 3 години до сну. Також вживати більше води (без газу) та зеленого чаю. Жінки, які палять, вживають алкоголь та каву, - варто від цього відмовитися.

Фізичні навантаження. Окрім правильного харчування, потрібно займатися спортом. Адже саме він є найефективнішим засобом у боротьбі з целюлітом. Кореспондент сайту "ВСЕ" звернулася до старшого тренера фітнес-центру "E.G.O. Club" Олександра Фролова та дізналася, яке фізичне навантаження варто робити, щоб сказати целюліту "Good bye!" назавжди.

- Проблему з таким явищем, як целюліт, завжди потрібно розглядати комплексно. Це, як правило, заняття спортом, сауна, басейн, масаж, антицелюлітна косметика, правильний спосіб життя та харчування. На будь-яких стадіях целюліту незамінним помічником є фізичне навантаження, - розповідає Олександр Фролов. - Його варто робити на всі основні групи м'язів організму, але при целюліті акцент, насамперед, на проблемні зони. Зазвичай - це сідниці, живіт, стегна та руки. Головним питанням у системі тренувань в боротьбі з целюлітом є правильний підбір фізичних вправ та їхніх повторень. Важливим є і правильно підібране кардіонавантаження. У домашніх умовах найкращі вправи - хода на місці та на будь-яке підвищення, стрибки. Однак дієвішою є прискорена хода на свіжому повітрі.

Антицелюлітні масажі. Ще із сивої давнини масаж славиться не лише релаксуючими властивостями, а й лікувальною ефективністю. Для того, щоб дізнатися, як із його допомогою "вбивати" целюліт, ми звернулися до реабілітолога, викладача курсу масажу у реабілітаційно-консультаційному центрі "ЗДОРОВЕ ЖИТТЯ" Наталії Поліщук. Вона зазначила, що "апельсинової кірки" можна позбутися не лише за допомогою масажу, а й завдяки обгортуванню тіла.

- Із медичної точки зору целюліт - не діагноз, а косметичний дефект, який найчастіше стосується стегон, сідниць та ділянок плеча обох верхніх кінцівок. Проявляється він ущільненням підшкірно-жирової клітковини у вигляді знаменитої "апельсинової шкірки". До комплексної антицелюлітної програми масажу може бути вкючена також ділянка живота, - зазначає реабілітолог Наталія Поліщук. - Масажні кабінети та салони краси пропонують різні масажні впливи: ручний, апаратний та комбінований із застосуванням вібро- та вакуумних масажерів. Окрім того, ефективними є обгортування з використанням мандаринової, лимонної ефірної олії та олії виноградних кісточок. Ще один варіант - постійне фізичне навантаження із використанням спеціальних поясів та шортів для схуднення. Такі зусилля зроблять боротьбу з целюлітом більш ефективною та допоможуть отримати бажані форми швидше.

Як бачимо, боротися із "апельсиновою кіркою" можна багатьма способами, головне - мати бажання. Якщо ви кинули виклик целюліту - геть лінь, яка є його першим поплічником. Погодьтеся: навіть для себе приємніше ввечері зробити пробіжку на свіжому повітрі, ніж сидіти у прокуреному залі із пивом, чіпсами та цигаркою у зубах. І до речі, чоловіки, які зараз читають цей матеріал, не зітхайте із полегшенням, мовляв, нас це не стосується. Чоловіки теж часто стають володарями "целюлітних запасів", але про це вже поговоримо за тиждень у наступному матеріалі рубрики "Здоров'я". А зараз, не гаємо часу і розпочинаємо роботу над своїм новим тілом! ;-)

 

 

 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.