Крок у інший вимір: східні танці для рівнянок

Важко навіть уявити, скільки у світі існує різних фітнес-програм для схуднення. Варто лишень загуглити запит "фітнес, схуднення", і у відповідь отримаємо тисячі рекомендацій, які обіцятимуть гарне, струнке тіло вже за місяць. Проте останнім часом альтернативою фітнес-програм стає Belly dance - танець живота. Чому так кардинально змінився метод схуднення дізнавалася кореспондент сайту "ВСЕ".

На перший погляд, Belly dance - ідеальне рішення для схуднення - весело, та й зайві кілограми швидко зникають. Інструктори цього колоритного танцю стверджують, що регулярні заняття допоможуть швидко відновити форму, позбавлять від зайвого жиру в області стегон і живота, зміцнять м'язи тазу, підтягнуть сідниці, знімуть біль у спині та поліпшать поставу. Окрім такого довгого списку перваг, приплюсуємо ще й еротичний аспект цього танцю, тоді, здається, роздумувати більше нема чого - поринаємо у світ східного танцю. Але паралельно виникає нове запитання - чому європейські медики ставлять питання про те, що Belly dance у деяких випадках може бути небезпечним?..

Як Belly dance допомагає схуднути

Будь-яка представниця прекрасної статі знає, для того, щоб мати струнку, підтягнуту фігуру, потрібно завжди витрачати енергії більше, аніж надходить в організм разом з харчуванням.

Тому, якщо необхідно швидко "підкорегувати" тіло, займаємося наступним: перше - збільшуємо енерговитрати, і друге - зменшуємо калорійність споживаної їжі. І не забуваємо, якщо Ви дотримуєтеся незбалансованої дієти і в організм надходить дуже мала порція калорій - це обов’язково відіб'ється на здоров'ї уповільненням обміну речовин, проблемами з волоссям і шкірою, а також поганим самопочуттям.

Регулярні фізичні навантаження можуть дозволити нам харчуватися трохи більш калорійною їжею, аніж "дозволено" середньостатистичній жінці, яка веде пасивний спосіб життя. До того ж, якщо заняття східними танцями будуть приносити задоволення, то вони ще й виконуватимуть роль природного антидепресанту - джерела ендорфінів, під впливом яких знижується апетит і потяг до "заїдання проблем".

Такі елементи Belly dance, як удари, трясіння, вісімки, качалки і кроки, за одну годину занять здатні спалити не менше 400 кілокалорій. Незважаючи на зовнішню простоту вправ, вони дають непогане навантаження для жіночого організму, адже в танці задіяні буквально всі частини тіла: голова, живіт, стегна, сідниці, ноги і руки. Якщо правильно виконувати усі вказівки інструктора, то виконувані рухи східного танцю змушують пульс стабільно перебувати в зоні "енергоспалення". Тому регулярні репетиції у вигляді 3-4 занять на тиждень - прекрасна альтернатива аеробних тренувань (іншими словами - надати організму навантаження, які проходять в пульсових межах 140-160 ударів за хвилину) заради схуднення.

Фітнес-тренери зазначають, що танець живота може допомогти Вам привести себе у форму - підтягнути фігуру та розблокувати суглоби, а також, що найважливіше, - навчитись володіти власним тілом. При заняттях танцем живота треноване, накачене тіло набуває пластичності, пружності та жіночності, бо під час вправ іде постійне чергування навантаження та розслаблення, що іноді важко дається тренованому тілу - зазначають досвідчені тренери. Хоча для початківців це створює можливість познайомитись із танцем загалом та навчитися володіти своїм тілом зокрема - відкорегувати та правильно скоординувати його.

Як варіант, елементи танцю варто виконувати з хорошою амплітудою, без перерви протягом заняття, і з концентрацією на якості кожного руху. Однак, якщо Ви не відчуваєте розігріву м'язів, легкої втоми або взагалі не відчуваєте навантаження, схуднути вам навряд чи вдасться. У цьому випадку краще вибрати іншу фітнес-програму.

Безумовна користь танцю живота

Які ж результати можна отримати натомість витраченого часу і зусиль на підкорення Belly dance?

- Першим сюрпризом для Вас стане поліпшення координації рухів і зміцнення вестибулярного апарату. Ваше тіло набуде природної граціозності, гнучкості та пластичності.

- У процесі виконання деяких рухів танцю спостерігається поліпшення циркуляції крові, що дуже корисно для профілактики застійних явищ в органах малого тазу. Інструктори цього екзотичного танцювального напрямку розповідають, що їх підопічним вдавалося перемогти запалення придатків, у них розсмоктувалися міоми і переставали утворюватися нові кісти. Більшість танцюючих жінок забули, що таке ПМС і перестали користуватися знеболюючими препаратами для полегшення менструацій. Деяким танцівницям регулярні заняття допомогли впоратися з дисфункцією яєчників, позбавитися сколіозу, болю в спині та суглобах. І взагалі дуже корисний жінкам після сорока років.

- Через місяць стабільних занять зміцнюється хребетний стовп і настає полегшення навіть у тих танцюючих, у яких раніше були травми хребта.

- Belly dance є відмінною профілактикою таких захворювань як остеохондроз і гіпертонія.

- Пари місяців занять виявляється досить для поліпшення гнучкості суглобів, причому, не тільки у молодих дівчат, а й у жінок у віці.

- Особлива техніка рухів рук в танці, за рахунок напруги спинних м'язів виправляє дефекти постави, зменшує або ліквідує сутулість.

- Задіяні у виконанні Belly dance плечовий пояс і руки допомагають багатьом прихильницям танцю живота на довгі роки зберегти ідеальну форму грудей.

- Така складова східного танцю, як тряска, помітно скорочує прояв целюліту і перешкоджає новим жировим відкладенням в проблемних зонах стегон і сідниць.

- Ритмічне дихання, яке є основою для виконання всіх елементів танцю, знижує рівень стресу і допомагає позбавитися від депресії.

Особливу роль танець живота грає в підготовці жінок до вагітності і пологів. У першому випадку, він тренує важливі групи м'язів, зазвичай не задіяні в повсякденному житті, зміцнює м'язи спини, на які припадає головне навантаження під час виношування дитини, і запобігає розвитку варикозного розширення вен у більшості вагітних. У другому випадку, за рахунок тренування м'язів промежини, зміцнення черевного преса і звикання до навантажень на ноги, період переймів і самі пологи у жінок проходять легко, і більшості породіль вдається уникнути розрізів промежини і розривів.

Крім усього перерахованого вище, танець живота є відмінним косметичним засобом для поліпшення... кольору обличчя. Секрет - в нормалізації роботи кишечника, який починає працювати більш продуктивно.

"Підводні камені" Belly dance

Як би там не було, варто пам’ятати, що танець живота не є панацеєю від усіх захворювань. Паралельно з усіма рекомендаціями все ж існує група ризику, для якої Belly dance, як і будь-який інший напрямок танцю чи різновид спорту, здатний завдати відчутної шкоди і поставити під загрозу стан здоров'я. Тому, перш ніж поринути у екзотичний схід, обов'язково проконсультуйтеся із лікарем щодо тимчасових і абсолютних протипоказань.

Тимчасові протипоказання:

- хронічні захворювання у стадії загострення: виразка шлунка та дванадцятипалої кишки, гастрит, аднексит, бронхіт, холецистит тощо;

- будь-які гнійні процеси, запалення;

- гострі запальні процеси: ГРВІ, ГРЗ, грип, ангіна;

- післяопераційний період (тривалість необхідної стриманості регламентує лікар);

- виражене зміщення хребетних дисків, хоча на етапі реабілітації допустимі заняття не в повну силу;

- фаза загострення захворювань печінки і жовчного міхура;

- хворобливий стан під час критичних днів.

Абсолютне протипоказання:

- сильна плоскостопість;

- проблеми з хребтом, грижа більше восьми міліметрів;

- доброякісні та злоякісні пухлини;

- вроджений порок серця, тяжкі захворювання серця.

- обструктивний бронхіт і туберкульоз легенів.

Танець живота і дитячий вік

Незважаючи на існування великої кількості груп раннього розвитку дитини з включенням в програму елементів танцю живота, для дітей вивчення Belly dance має деякі обмеження.

На відміну від дорослого танцю живота, для дитячого віку є певні обмеження морального і технічного порядку.

В ранньому віці, в плані техніки виконання, не дозволяються тривалі тряски, починати потрібно з легкого погойдування. Також не можна робити різких внутрішніх ударів. Велику роль тут відіграє кваліфікація тренера, його обізнаність та володіння технікою виконання елементів, оскільки некваліфікований тренер може завдати більшої шкоди, ніж, власне, сам танець.

Заборона для дітей виконувати партерні елементи танцю носить більше моральний характер, оскільки рухи на підлозі - це вже частина дорослого жіночого танцю.

Загалом заняття танцем живота для дівчаток - це не лише здорова постава, а ще й можливість відчувати себе красунею, що несе неабиякий психологічний ефект.

Belly dance і вагітність

Менеджери багатьох фітнес-клубів фінансово зацікавлені в залученні до занять вагітних жінок. Ставка робиться на те, що вагітні, як правило, відчувають радість від усвідомлення майбутнього материнства і намагаються в цей період приділяти більше уваги своєму здоров'ю, ніж зазвичай.

До того ж, і самі лікарі рекомендують вагітним долучатися до ранкової зарядки або гімнастики. Фітнес-клуби використовують цей факт та презентують "полегшений" Belly dance з мотивацією профілактики патологій вагітності та підготовки до пологів. Але слід розуміти, що східний танець - це значне навантаження на жіночий організм. Причому неважливо, полегшений це варіант або звичайний.

- Хочу наголосити, на сьогонішній день противаги східному танцю не існує. Швидше це альтернатива "важкому" фітнесу. Зараз дуже багато у фітнеспрограмах використовують елементи танцю живота, адже це дуже популярно і корисно. Але танець живота - це перш за все танець, який несе в собі естетичну насолоду, мистецтво, творчість, задоволення від самої себе. Історія в нього дуже велика, а коріння дуже древні. Цим танець живота відрізняеться від фітнесу. Звичайно, заняття танцем живота впливає на процес схуднення, як і будь-який інший вид активності. Тому худніть із задоволенням! - розповідає педагог-хореограф, балетмейстер-постановник, професійний суддя Висшої категорії УРТ/УФСТ, голова комітету з Belly dance УРТ/УФСТ, художній керівник Зразкового ансамблю східного танцю "ОРХІДЕЯ" Рівненського ПДМ, Оксана Пінська.

У Рівному є близько десяти танцювальних студій, де навчають мистецтву східного танцю. У матеріалі висвілені різні сторони східнго танцю - як користь, так і її противага, тому правильного Вам рішення, друзі!

На правах реклами

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.