Секрети здоров'я для рівнян: як покращити самопочуття за допомогою масажу

Упродовж багатьох років сеанси масажу можна було пройти лише у фізіотерапевтичних відділеннях міських клінік. Однак вже на початку 90-х через відкриттям великої кількості салонів краси масаж розширив свій ареал, і вже сьогодні масажні кабінети є чи не у кожному салоні краси. Кожен відвідувач може підібрати необхідний вид масажу: загальний, лікувальний, косметичний, апаратний, антицелюлітний, спортивний тощо.

А для тих, хто бажає чогось більш екстремального та вишуканого, масажисти пропонують екзотичні масажі: тибетський, тайський, гавайський, аюрведичний, аромамассаж, ребалансінг тощо. Головне у цій справі – бажання. А що ще окрім переліку назв масажу потрібно знати кожному рівнянину, кореспондент сайту "ВСЕ" запитала у рівненського масажиста Ігоря Трофимчука.

Масажист розпочав розмову з кореспондентом із короткого екскурсу до історії. За його словами, ще за багато років до нашої ери масаж вважався частиною мистецтва лікування. Перші згадки про прийоми масажу можна знайти ще в стародавніх медичних трактатах китайців та індійців. Як в Індії, так і в Китаї масаж виконувався священнослужителями і застосовували його тільки з лікувальною метою: при ревматичних болях, вивихах, спазмах м'язів, для зняття втоми, при укусах змій. Згодом масаж став завойовувати материки й континенти: спочатку країни – Африку та Америку, через століття він підкорив Стародавній Рим і Стародавню Грецію, Туреччину та Персію і т. д. Однак у країнах Західної Європи масаж з'явився лише на початку 18 століття.

– У нас же масаж зародився ще в Давній Русі. Слов'яни, перебуваючи в суворих умовах клімату, широко використовували самомасаж із застосуванням віника та різних мазей, – розповідає сайту "ВСЕ" Ігор Трофимчук. – Такий масаж був також популярним і у фінів. Якщо говорити про українців загалом, то звичай паритися із березовим віником залишився і по цей день, а кількість прихильників лише зростає.

Цікава й сама історія виникнення слова "масаж". Так, одні вчені вважають, що воно походить від арабського "mass" або "masch" – "ніжно натискати, стосуватися", другі – від грецького "masso" – "стискає руками", третій – від латинського "massa" – "прилипали до пальців ". Можна сказати лише одне, що незалежно від походження цього слова, всі переклади сходяться до одного поняття – це вплив руками на поверхню тіла людини.

Як зазначив пан Ігор, масаж необхідний всім – і дорослим, і дітям, і людям похилого віку (при відсутності протипоказань) для підтримки гарного самопочуття і профілактики різних захворювань. Адже масаж – це унікальна річ – і приємно і корисно.

Якщо з історією та специфікою виникнення масажу більш-менш зрозуміло, то запитання, як він впливає на наш організм, – залишається відкритим. 

Пане Ігоре, про користь масажу ми знаємо. Однак розкажіть, будь ласка, про це детальніше?

– У першу чергу, масаж впливає на центральну і вегетативну нервову систему. Під його впливом у шкірі утворюються і надходять в кров біологічно активні речовини (тканинні гормони), за допомогою яких відбуваються судинні реакції, передача нервових імпульсів та інші процеси, – зазначає масажист. – Він надає різноманітний фізіологічний вплив на шкіру: очищає її від відмерлих клітин, покращує секреторні функції потових і сальних залоз, усуває вплив венозного застою, підвищує шкірно-м'язовий тонус.

Тобто, якщо говорити іншими словами, масаж підвищує нашу працездатність?

– Так, він сприяє підвищенню працездатності м'язів, при цьому прискорюється відновлення працездатності після посиленого фізичного навантаження і різних травм. Зрозумійте, процес масажу підвищує еластичність м'язових волокон і надає суттєвий вплив на суглоби.

Серед рівнян побутує думка, що з допомогою масажу можна схуднути, – це справді так?
     
– Якщо масаж робити правильно, то він покращить обмінні процеси. У крові збільшиться кількість гемоглобіну, еритроцитів і лейкоцитів. Паралельно цьому посилюється обмін речовин, а ще масаж сприяє зменшенню жирових відкладень.

А Ви самі радите пацієнтам, який масаж краще обрати, чи більшість людей приходять до Вашого масажного кабінету вже знаючи, який масаж їм робитимуть?

– У медицині розрізняють гігієнічний, лікувальний, спортивний, сегментарно-рефлекторний, косметичний, апаратний масаж і, нарешті, самомассаж. Ось, наприклад, якщо говорити про гігієнічний масаж, то це активний засіб профілактики захворювань та догляду за тілом, збереження нормального функціонального стану організму, зміцнення здоров'я. Він буває загальним і локальним, а застосовується окремо або в поєднанні з ранковою гігієнічною гімнастикою. Гігієнічний масаж часто виконується у вигляді самомасажу, говорить Ігор.

– Зовсім інша справа це лікувальний масаж. Він є ефективним методом лікування різних травм і захворювань. Залежно від характеру функціональних порушень він застосовується в найрізноманітніших модифікаціях, має свою методику, показання та протипоказання. Сьогодні лікувальний масаж це науково обґрунтована методика механічного впливу рукою на тіло. Він знімає біль при різних травмах. Він розслаблює м'язи, або навпаки  відновлює функції, втрачені окремими м'язами. Такий вид масажу відмінно допомагає при остеохондрозі, радикуліті та багатьох інших захворюваннях.

 Якщо не помиляюся, то реабілітаційний масаж також має лікувальні властивості? Розкажіть про нього детальніше?

– Реабілітаційний масаж найбільш ефективний при функціональному лікуванні і відновленні фізичної працездатності спортсмена після тривалих перерв у тренуванні, після оперативних втручань, а також при важких простудних захворюваннях.

А чим реабілітаційний масаж відрізняється від спортивного?

– Спортивний масаж застосовується для підвищення функціонального стану спортсмена, поліпшення спортивної форми, зняття втоми, підвищення фізичної працездатності та профілактики травм і захворювань опорно-рухового апарату. Популярний серед рівнян і сегментарно-рефлекторний масаж – це один з методів впливу на рефлекторні зони шкірної поверхні тіла. При впливі спеціальними масажними прийомами на сегменти спинного мозку виникають так звані внутрішні рефлекси, які викликають зміни діяльності внутрішніх органів та кровообігу в них. Всі вони застосовуються з лікувальною метою і в спортивній практиці.

Не секрет, що рівнянки часто обирають косметичний масаж. Яка його основна властивість?

– Косметичний масаж зазвичай застосовується при догляді за нормальною шкірою, для попередження її передчасного старіння, при різних косметичних недоліках, захворюваннях тощо. Він буває трьох видів: гігієнічний, лікувальний, пластичний.

– Бачимо, у Вас в кабінеті багато різних апаратів, розкажіть, які функції вони виконують?

- Так, я застосовую різні апарати при роботі. Так, наприклад, вакуумно-роликового масажу. Він застосовується при косметичному, лімфодернажному (моделюючому для знищення цилюліту) масажах. Паралельно з цим апаратом також використовуються спеціальні банки та ролик.

Ще один апарат - це вібратор з інфрачервоною функцією. Він застосовується при лікувально-косметичному, антицелюлітному масажах, а також при проблемах з м'язами, коли потрібно врегулювати тонус після спортивного навантаження.

Окрім того, я використовую площину для корекції хребта, яка зовні схожа на напівбочку. Застосовується цей апарат для масажу, який поєднується з гімнастикою.

Важливою для роботи є табуретка для СТМ діагностики (сполучнотканної діагностики). 

До речі, свого часу я разом із своїм викладачем Іриною Трипольсьою  брав участь у створенні методичного посібника "Сполучнотканний масаж". Авторами посібника є І. Л. Трипольська, М. В. Чаплигін.

Як бачимо, без масажу нікуди. Особливо у наш час, коли багато хто з нас веде зазвичай "сидячий" спосіб життя, проводячи більшу частину часу в офісних кріслах або на улюблених домашніх диванчиках. Практично у половини з нас немає часу на заняття спортом: до кінця робочого дня не вистачає сил, вранці хочеться поспати, а декого просто долає лінь-матінка. Тому масаж – кращий засіб привести своє тіло в тонус і отримати задоволення.

 

Трофимчук Ігор Миколайович приймає за адресою:

м. Рівне, вул. Соборна, 192, ТЦ "Ліон",
3 поверх, "Міленіум"

Тел. :

45 44 49, 050 677 02 16, 067 266 38 83

На правах реклами

Ключові слова: 

Коментарі

Бізнес-центр Ліон, кабінет знаходиться у салоні солярія Міленіум

Шановний редакторе, а як попасти саме до цього массажиста?Чи можна вказати адресу закладу, де працює цей массажист?

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.