Як рівнянам уникнути неприємного запаху з рота?

Кожен з нас зустрічав таких людей, від яких відчувається неприємний запах з рота. Спілкуватися із ними, погодьтеся, – неприємно, мабуть це і стає причиною того, що у них практично немає друзів. Зрештою, вони самі часто хвилюються, що через неприємний запах із ротової порожнини люди від них просто відвертаються. Адже на такі "аромати" кожен реагує по-різному. Одні просто відходять убік, інші хотіли б якось висловитися, але, як правило соромляться. І лишень одиниці можуть сміливо говорити на цю тему – прямо і без комплексів. Тоді виникає запитання: а як боротися із цією проблемою? І чи взагалі є шанс її вирішити?...

Халітоз  стійкий неприємний запах з рота, який не усувається традиційними засобами профілактики і гігієни. Сьогодні ця проблема в стоматології поставлена дещо інакше, і з'явилися нові підходи та можливості її рішення.

Відразу обмовлюся, що річ далі піде не про ті випадки, коли Ви пообідали смачним салатом з цибулею або рятувалися від застуди поїданням головок часнику. Неприємний для оточуючих аромат Вашого дихання в даному випадку має цілком зрозумілу природу. Ми ж поговоримо про халітоз, що супроводжує різні захворювання і патологічні стани.

Перший крок – самоаналіз. Які "сигнали" подають нам органи? Неприємний запах, який відчувається при розмові, зазвичай нагадує аромат ацетону або сечовини. Лікарі це пояснюють захворюванням на цукровий діабет, порушеннями жирового обміну або ж неправильним функціонування нирок. Бувають випадки, коли із рота пахне мишами. Такий запах може вказувати на захворювання печінки. У будь-якому випадку стоматологи радять не гаяти часу та відразу звернутися до лікарів на діагностику.

Захворювання ротової порожнини. Улюблені місця поселення бактерій у ротовій порожнині  язик, лінія ясен і проміжки між зубами. Як і будь-які інші живі організми, бактерії споживають їжу і виділяють відходи. Відходи бактерій  це летючі сірчисті сполуки, які і є основним джерелом неприємного запаху. Зауважимо, що бактерії люблять білкову їжу, саме тому м’ясоїди частіше зустрічаються з цією проблемою, ніж вегетаріанці.

І так, боротьба за свіжість дихання полягає насамперед у якісній гігієні порожнини рота. Щоденні засоби боротьби – це якісна зубна щітка і зубна паста, а також спеціальні засоби для ополіскування порожнини рота, якими потрібно користуватися двічі на день після ранкового та вечірнього чищення зубів, ясен і язика. Варто також придбати зубну нитку, вона здатна видалити наліт у недоступних для щітки місцях. І не забуваємо, що після кожного прийому їжі варто ополіскувати ротову порожнину водою або ж спеціальним розчином для полоскання.

Заведіть хорошу звичку мінімум раз на півроку відвідувати стоматолога з метою проведення гігієнічного чищення зубів. Заразом стоматолог може видалити зубний камінь, оскільки він є не тільки причиною неприємного запаху, але і з часом викликає різні захворювання зубів і ясен. І проконсультуйтеся у стоматолога на предмет правильного чищення зубів. Можливо, Ви здивуєтеся, але більшість із нас цю звичну й таку елементарну процедуру робить неправильно.

Хвороби ЛОР-органів.  Ангіна, фарингіт, синусит, тонзиліт, гайморит, захворювання трахеї і легенів та інші хвороби цього ряду сприяють розвитку халітозу (неприємного запаху з рота). Таким чином, слід боротися з інфекцією та попутно вживати заходи для освіження дихання.

А знаєте, чому часто поганий запах з рота відчувається зранку? Справа в тому, що вночі слиновиділення знижується, а однією з функцій слини є нейтралізація бактерій. Чим менше виробляється слини, тим гірше очищається порожнина рота, тим, відповідно, більше в ній накопичується бактерій з усіма витікаючими звідси наслідками. 

Якщо сухість у роті приймає хронічний характер, значить можна діагностувати ксеростомію  стан, при якому слинні залози не працюють з належною ефективністю. Причин тому може бути декілька, наприклад, прийом деяких ліків.

Діагноз є. Що можна зробити ще? Якою б не була основна причина, через яку з’явився неприємний запах з рота, вирішуючи її, потрібно діяти комплексно. Перше, що варто робити це побільше пити води. Таким чином Ви стимулюватимете утворення слини, яка, як зазначалося вище, є найефективнішим засобом у боротьбі із бактеріями.

Не забуваємо і про корекцію свого раціону. Адже неправильне харчування і надлишок білків у раціоні є причиною неприємного запаху. Тому перегляньте своє меню і введіть у раціон більше фруктів і овочів. Це і для організму корисно, і від запаху допомагає позбутися.

Зміцнюйте зуби і ясна. Навіть якщо Ви довіряєте своєму стоматологу, не нехтуйте народними засобами, які протягом століть довели свою ефективність. Пропонуємо Вам декілька таких способів.

  • Зміцнити зуби і позбутися від кровоточивості ясен допоможе склад рівних частин зубного порошку і подрібненого кореня аїру, яким потрібно чистити зуби два рази на день.
  • Ті ж проблеми ефективно вирішує відвар кори дуба. Полоскати ротову порожнину цим засобом потрібно двічі на день протягом двох-трьох місяців.
  • Не тільки освіжити дихання, але й відбілити зуби допоможе активоване вугілля. Його потрібно стовкти і чистити зуби 2-3 рази на тиждень, не забуваючи при цьому ретельно прополоскати рот.

Кореспондент сайту "ВСЕ" також зверулася за порадою у боротьбі із неприємним запахом із ротової порожнини до рівненського лікаря-стоматолога Володимира Подлящука, який працює у стоматологічному кабінеті "Смайлик":

 Після кожного прийому іжі, незалежно від того, що споживаєте  каву, борщ, чи молочний коктейль, необхідно просто прополоскати порожнину рота звичайною чистою негазованою водичкою або скористатися впродовж п'яти хвилин спеціальною жувальною гумкою без цукру. Така звичка допоможе підтримати здоров'я Ваших зубів та запобігти розмноженню хвороботворних бактерій, які викликають неприємний запах з рота та приводять до ряду стоматологічних захворювань і негативно впливають на організм в цілому. Такі прості способи допоможуть зберегти Вашу посмішку білосніжною та привабливою.

Як бачите, вирішити проблему неприємного запаху з рота цілком реально. Головне – захотіти. І не варто закривати очі на те, чого можемо позбутися вже сьогодні.

 

 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.