Підлога з підігрівом: чи безпечна вона для рівнян

Тема економії енергоресурсів надзвичайно актуальна в сучасних умовах для України. Одним зі способів зекономити і ресурси, і кошти є використання акумулятивних систем опалення. Одним із його різновидів є підлога з підігрівом. У наш час підлога з підігрівом вже давно перейшла з розряду виключень у правило. Вона все частіше використовується як вдома, так і на комерційних підприємствах. Адже зручність, комфорт, затишок і, не в останню чергу, турбота про здоров’я - ось, на що здатна тепла підлога.

На форумах можна знайти багато позитивних відгуків від рівненських сімей щодо рівномірного опалення приміщення і оптимального розподілення температури завдяки використанню підлоги із підігрівом. Мабуть, саме тому вона є більш економічним і ефективним джерелом тепла в порівнянні з класичними радіаторами. Відтак, все рідше постає питання про вибір між теплими підлогами і звичайними батареями, але воно все ж існує. Тому в матеріалі ми спробуємо розглянути та проаналізувати всі міфи, які існують навколо цієї теми.

Економія за рахунок накопичення

Мало хто знає, що при використанні акумуляційних систем опалення можна досягти економії коштів та ресурсів. Відбувається це за рахунок застосування товстого шару стяжки (теплоакумулятора), яка в період дії дешевшого тарифу нагрівається і віддає тепло впродовж решти часу. Для цього у приміщенні мають бути встановлені спеціальні тризонні лічильники обліку енергії.

Працюють вони за наступним принципом: вночі для них визначено один тариф, а також визначено часи-пік і напівпік. Тобто, вони працюють за принципом накопичення потрібної кількості енергії у часи економії і потім віддають цю енергію. А за допомогою стяжки вдається зберегти велику кількість тепла. У результаті виходить, що за добу використовується електроенергія, яка в рази дешевша звичайного тарифу.

Окрім того, така система опалення дозволяє економити за рахунок правильного розподілу тепла. Для комфортного відчуття людини тепло потрібно підтримувати на два градуси нижче, аніж температура підлоги. Відтак, за рахунок підняття тепла знизу вгору відбувається економія енергії в межах 15-20%. Відтак, на рівні підлоги температура становить 28 градусів за Цельсієм, а вже на рівні грудей – приблизно 22 градуси.

Плівкові нагрівачі: міфи і правда

Як альтернатива кабельному тепловому опаленню ("Тепла підлога") деякі виробники і продавці пропонують плівкові нагрівачі. Реклама цього обладнання розповідає про його особливі властивості, однак, чи це так насправді? Спробуємо розібратися у цьому питанні.

Позиціонування "плівкових підлог"

"Двигун торгівлі" говорить: У плівкової теплої підлоги зовсім інший, ніж у інших нагрівачів, принцип дії. Він забезпечує низьке енергоспоживання з дуже високим ККД, а також чимало інших унікальних властивостей... Зокрема, в рекламі найчастіше називають такі переваги та унікальні властивості плівки:

 • Економія 50% в порівнянні з іншими типами електричного обігріву.
 • Феноменальні електро- і механічні властивості матеріалу з нано-структурою: нагрівальний елемент карбон – НЕ провідник, з гексагональними гратами атомів вуглецю, сформований у трубки розміром в одиниці нанометра.

 • Повна водонепроникність і високий захист від електричного пробою.

 • Електроізоляційні та протипожежні властивості підвищені спеціальним електротехнічним поліетиленом.
 • Пожежобезпечність і неможливість перегріву: максимально можлива температура нагріву плівки становить 55°С.
 • Має систему саморегулювання: при перегріві різко падає енергоспоживання.
 • Електробезпека, чудова надійність, термін служби від 25 років і більше. При пошкодженні ділянки вся система продовжує функціонувати.
 • Електромагнітне поле мізерно мале, оскільки карбоновий напівпровідник блокує випромінювання електромагнітного поля.
 • Передача теплоти через ІЧ-випромінювання далекого спектру.
 • Не використовує повітря для розповсюдження теплоти.
 • Дає ефект, максимально наближений до сонячного тепла.
 • Нагріває тіло людини дружніми ІЧ-променями далекого спектру.
 • Найбільш комфортний і економічний з усіх можливих джерел теплоти.
 • Високий ступінь випромінювання далеких ІЧ-променів та аніонів з поверхні.
 • Корисний і лікувальний: благотворний вплив довгохвильового ІЧ-випромінювання (біорезонансного діапазону) на організм людини, тварин і рослини.

 • Лікувальний вплив аніонного та ІЧ-випромінювання для більш ніж 30 різних захворювань, особливо тієї його частини, яка примикає до середнього піддіапазону – "Промені Життя" (5-15 мкм).
 • Ультратонкість: товщина плівки – 0,3 мм.

А тепер спробуємо розібратися, де правда, де підміна понять, а де – відверта брехня.

Для цього нам знадобиться підручник фізики, деякі технічні знання і здоровий глузд.

Всі хочуть економити...

Рекламний текст: "Економія 50% в порівнянні з іншими типами електричного обігріву".

Факти:

Дійсно, можна отримати деяку економію енергії, застосувавши нагрів підлоги замість "традиційної" системи з конвекторами або радіаторами. Але це буде ніяк не 50%, а близько 10-15% і абсолютно не залежить від того, що саме є нагрівачем плівка, кабель, мат або трубопровід з теплоносієм. В даному випадку, сама по собі система опалення через підлогу економічніша, ніж система з конвекторами або радіаторами. І пояснення цієї економії досить просте: при опаленні за допомогою нагріву підлоги розподіл тепла в приміщенні стає більш "правильним" ("максимум" на рівні ніг і "мінімум" на рівні голови). Це дозволяє знизити середню температуру приміщення приблизно на 2°С без втрати комфорту, а кожен градус зниження температури в приміщенні дає приблизно 5-6% економії

Крім того, всім відомо, що реальну економію на опаленні можна отримати:

 • утепливши стіни, дах і підлогу на ґрунті, або над неопалюваним підвалом будівлі;
 • встановивши енергозберігаючі вікна;
 • застосувавши програмовані терморегулятори, що автоматично знижують температуру повітря в приміщенні, наприклад, в періоди відсутності господарів і в нічний час.

Висновки:

 • 50% економії не відповідає дійсності.
 • "Використання як нагрівального елемент карбону дає підвищений ККД" – не правда.
 • Формулювання "До 50% економії у порівнянні з іншими типами електричного обігріву" – рекламний хід з підміною понять.

Унікальні характеристики, засновані на використанні нанотехнологій

Що пропонують у рекламі:

 • Феноменальні електро- і механічні властивості матеріалу з нано-структурою: нагрівальний елемент карбон - НЕ провідник, з гексагональними гратами атомів вуглецю, сформований в трубки розміром в одиниці нанометра.
 • Повна водонепроникність і високий захист від електричного пробою.
 • Електроізоляційні та протипожежні властивості підвищені спеціальним електротехнічним поліетиленом.
 • Пожежобезпечність і неможливість перегріву: максимально можлива температура нагріву плівки становить 55°С.
 • Має систему саморегулювання: при перегріві різко падає енергоспоживання.

Факти:

Електронагрівачі бувають різні. Принцип роботи більшості, заснований на законі Джоуля-Ленца. Якщо не вникати в формули все досить просто: струм, що протікає через опір навантаження, перетвориться в теплоту, викликаючи нагрівання цього самого опору. У нашому випадку опір це і є нагрівальний кабель, плівка, тонкий матеріал і т. п.

Крім того, бувають ще нагрівачі, побудовані на інших принципах: індукційні (наприклад, кухонні плити, що нагрівають тільки металевий посуд, при цьому самі залишаються практично холодними), електродуги, лазерні та інші, які застосовуються досить рідко і не мають до досліджуваних систем опалення ніякого стосунку...

Про нанотехнології й інші чудеса зараз не говорить тільки ледачий. Нанотехнології по суті своїй дозволяють збирати структури з потрібними властивостями з окремих атомів. Тобто бачити і переміщати окремі атоми розміром в одну мільярдну частку метра. І це не має ніякого відношення до характеристик нагрівального елемента у вигляді тонкої плівки з вуглецю. Іншими словами, застосування "нанотехнологій" не дає жодних додаткових переваг нагрівачу.

Розберемося з гарним терміном: "карбон з гексагональними гратами атомів вуглецю". Карбон це вуглець, який, в залежності від будови решітки може бути алмазом, а може бути графітом або вугіллям. "Вуглець з гексагональними гратами" це всього лише графіт, не дивлячись на красиву назву.

Про унікальні властивості "спеціального електротехнічного поліетилену" складно що-небудь говорити, не провівши повномасштабних випробувань. Але цей поліетилен не застосовують для ізоляції електричних кабелів. Точніше, застосовують, але дуже значної товщини – для забезпечення надійної електричної ізоляції. До того ж, він містить масу всіляких добавок для додання йому властивостей самозагасаючого матеріалу, захисту від ультрафіолету і т. д.

Те ж можна сказати про пожежобезпеку. При спробі підпалити смужку плівки, вона загоряється і не загасає, тобто є горючою, на відміну від кабелів (хоча, можливо, нам попався бракований зразок плівкового нагрівача).

Якщо продукт водонепроникний, то повинне бути відповідне маркування "IP XY", де Х число, що показує захист від проникнення всередину сторонніх предметів, а Y число, що показує захищеність від вологи. Наприклад, IP X4 це захист від бризок, що падають в будь-якому напрямку, IP X7 захист від короткочасного занурення і тільки IP X8 повна водонепроникність, коли пристрій може працювати зануреним у воду. На нагрівальній плівці подібне маркування не зустрічається. А відсутність захисту від вологи має свої наслідки, наприклад, при затопленні квартири сусідами або власним сантехнічним обладнанням.

Визначення "неможливість перегріву і наявність системи саморегулювання" відверта брехня. Обмежте відвід теплоти з поверхні плівки і самі все побачите. Наприклад, накрийте включену плівку картонною коробкою, а через 20 хвилин виміряйте температуру на плівці... У нас вийшло 75°С!

Висновки:

 • "Карбон - НЕ провідник" (іноді зустрічається назва "напівпровідник") це неправда: графіт проводить електричний струм.
 • "Неможливість перегріву" – брехня: в певних випадках перегрів можливий.
 • "Наявність системи саморегулювання" – це визначення вводить покупця в оману.
 • "Водонепроникність і високий захист від електричного пробою" – терміни, нічим не підкріплені, і викликають масу питань.

Електромагнітне поле та інші страшні випромінювання

Рекламний текст: "Електромагнітне поле мізерно мале, оскільки карбоновий напівпровідник блокує випромінювання електромагнітного поля".

Факти:

Більшість людей відверто бояться всього, що має яке-небудь випромінювання. Але не все так страшно. Адже ми живемо у світі безлічі різних випромінювань; світло і тепло – це теж випромінювання в певному спектрі. Якщо розглядати електричні нагрівачі, що підключаються до системи змінного струму напругою 220В, можна умовно розділити електромагнітне поле навколо провідників на "електричну" і "магнітну" складові.

Тому пояснення: "... карбоновий напівпровідник блокує випромінювання електромагнітного поля" або "... електромагнітного поля там бути не може, оскільки карбон (графіт) це не метал ..." це не більше, ніж гра слів з використанням завуальованих термінів.

Висновки:

Електромагнітне поле плівкового нагрівача буде значно вищим у порівнянні з полем від двожильного екранованого кабелю або мата.

Тепла підлога це дорого?

Питання вартості – абсолютно відносне. Робити ремонт – дійсно, недешево. Але треба розуміти, що купуючи обладнання торгової марки DEVI (Данія) ви отримуєте високоякісне рішення, яке буде служити протягом довгого часу. Крім того, DEVI надає повну 20-річну гарантію DEVIwarranty на електричні нагрівальні кабелі і мати.

Термін "Повна гарантія" передбачає, що у разі виходу обладнання зі строю DEVI компенсує як вартість робіт з ремонту, так і вартість матеріалів для відновлення конструкції, наприклад, керамічного покриття підлоги.

Високотехнологічне виробництво DEVI підтверджено міжнародними сертифікатами якості ISO 9001, ISO 14001. Вся продукція DEVI проходить жорсткий контроль якості. Кожен сантиметр нагрівального кабелю сумлінно перевіряється на відповідність фізичних параметрів, включаючи тест на пробу изоляції напругою 3,5 кВ. Системи DEVI сертифіковані Держстандартом України і ухвалені МОЗ України.

на правах реклами

 

Коментарі

Приблизительно такие же умные доводы приводил мне муж, когда уговаривал сделать в доме теплый пол! А у меня, как у "блондинки", был только один аргумент против этого: я хотела пол из натурального дерева, а под него эти все системы отопления не годятся - или он на них?) А против ламината или линолиума у меня было стойкое предубеждение - пока муж не завез меня в магазин и не показал все наглядно: http://retown.kiev.ua/napolnie-pokritiya/laminat/c11/krono-original/f529 - вот приблизительно что я увидела и до сих пор иногда глядя на наш новый пол не верю, что там не натуральный дубовый паркет, а ламинат!

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.