Який спорт зможе підійти кожному рівнянину?

Спорт допомагає нам гарно виглядати, підтримувати потрібну фізичну форму, він заряджає енергією та оптимізмом, виліковує від депресії та стресу. Людина, яка приділяє спорту декілька годин на тиждень, завжди бадьора та життєрадісна... Мабуть, такі твердження ми чули не один раз, але все рівно бажання полежати на дивані перед телевізором чи пограти за комп'ютером перемагає все вищеописане. А й справді, чому ми такі ліниві? Давайте хоч на декілька хвилин забудемо, що ми часом такі, і подумаємо, яким видом спорту може зайнятися кожен із нас?

Якщо задуматися, то на сьогоднішній день існує безліч різних видів спорту, але як же вибрати той, який підходить саме Вам? Адже обираючи той чи інший вид спорту, потрібно враховувати різні фактори, опираючись на індивідуальний підхід. В іншому випадку, заняття спортом не принесуть задоволення і очікуваних результатів. Отже, на що ж варто звернути увагу при виборі виду спорту та де у Рівному можна ним зайнятися?

Тип характеру, темперамент

Меланхолікам, тобто людям урівноваженим, спокійним, неквапливим, підійдуть відповідні види спорту, які не потребують великих швидкостей і значних фізичних навантажень. Це шахи, більярд, бальні танці, їзда на велосипеді тощо.

Тому меланхоліки і флегматики багато цікавого зможуть для себе відкрити наприклад, у клубі спортивно-бального та сучасного танцю "Diamond Dance". Для тих, хто не знайомий із цією студією, у кількох словах зазначимо – це професійна танцювальна студія із великим сучасним танцювальним залом, де працюють професійні хореографи з вищою освітою та великим досвідом роботи.

У "Diamond Dance" можна навчитися танцювати спортивно-бальні танці (які включають в себе європейські та латиноамериканські танці), також клубні танці (сальса, бачата, регетон), сучасні танці (модерн, джаз, contemporary). Заняття проходять у великому, сучасно обладнанному залі:

І не важливо, який у Вас вік, головне – бажання танцювати. А рівняни, які вже є частинкою клубу, – весь час активно беруть участь у міських, всеукраїнських та міжнародних змаганнях та фестивалях, де вже неодноразово ставали призерами та чемпіонами.

Холерики, люди з "вибуховим" характером повинні підібрати такий вид спорту, в якому вони могли б виплеснути зайву енергію: різні види боротьби, бокс, екстремальні види спорту.

До прикладу, останніми роками особливої популярності у Рівному набрав такий різновид карате, як Кіокушинкаі карате. Заняття з нього проходят за адресою: м. Рівне, вулиця Шевченка, 103, у приміщенні НВК №21 "Колегіум".

Кореспондент сайту "ВСЕ" поспілкувалася із тренером Євгенієм Вєтровим та дізналася, що наразі у Рівненській обласній організації Кіокушинкаі карате є 12 груп, де займається 170 учнів.

– Кожен з рівнян приходить до клубу із різними цілями, але кожен може навчитися кіокушин-дисципліні: повазі до ближнього, самозагартуванню та самодисципліні. Хоча головна мета навчання полягає у освоєнні мистецтва самооборони та контактного бою, – розповідає Євгеній Вєтров. – Як показує практика, через декілька років важких тренувань, людина розкривається і пізнає справжню істину, за якою і прийшла до клубу.

Також тренер зазначив, що у багатьох бійців головною метою занять є "ічі Геки" (один удар – одна поразки).

– Мої учні не тільки беруть участь у змаганнях але й постійно займають місця на цих Чемпіонатах. В команді є Чемпіони та призери України, Міжнародних турнірів і багато призерів та чемпіонів Рівненської, Закарпатської, Львівської, Волинської та Житомирської областей. Конкретно зараз іде підготовка до міжнародного турніру, який проходитиме в Ужгороді, – додає тренер.

Кіокушинкаі карате – це шлях воїна, бойове мистецтво, яке людина вивчає впродовж всього життя. У карате немає обмеження у віці, тому займатися ним можна як у дитинстві, так і у зрілому віці. Однак, варто пам'ятати, що шлях воїна є важким, тому не варто здаватися, а навпаки, необхідно завжди досягати своїх цілей.

Сангвінікам – людям, які віддають перевагу поєднувати спорт зі спілкуванням, – добре підійдуть різні командні види спорту: футбол, волейбол, баскетбол, хокей та теніс.

Як зазначають лікарі, саме заняття тенісом допоможуть завжди залишатися у тонусі. Наприклад, у тенісному клубі "Софія Стар" працюють десять кращих тренерів, які із радістю відкриють тенісний світ для людей різного віку.

Якщо на багатьох кортах грають у теніс лише у відповідні сезони, то у "Софії Стар" заняття проходять як взимку, так і влітку, оскільки в наявності є як закриті тенісні корти, так і відкриті – на свіжому повітрі.

Навчальна програма у тенісній школі побудована таким чином, щоб учні набували усіх навичок та вмінь за відносно короткий проміжок часу. Відтак, учні школи мають можливість стати професійними гравцями в теніс та навіть ПЕРШИМИ РАКЕТКАМИ СВІТУ. Тому, якщо Вам подобається гра у теніс, телефонуйте за номером: (050)519-58-62 (Володимир Мамотюк), або заходьте на сайт: sofiahotel.com.ua.

Флегматикам – людям, які зазвичай мають багато енергії, але використовують її лише за необхідністю та займаються своїм всебічним розвитком, – найкраще підійде таке заняття, як уроки східних танців.

У Рівному найпопулярнішою школою по навчанню східних танців є "Клуб східного танцю "Орхідея". Заснований він ще у 2005 році на базі Рівненського міського палацу дітей та молоді. З моменту існування клуб значно розвинувся, при цьому збільшився склад та діяльність клубу. Сьогодні тут займаються діти віком від 5-7 років та творча молодь. Також при клубі існує ансамбль східного танцю, який захистив 2010 році звання "Зразковий" та має статус "Зразковий ансамбль східного танцю "Орхідея", єдиний на Україні.

Клуб має 6 робочих груп різного віку, а також свій концертний склад, велику костюмовану концертну програму, яка включає номери класичного, народно-фольклорного та шоу "беллі-денс". Клуб є членом Української федерації сучасного танцю. Серед вихованок клубу є багато фіналістів та призерів Кубків і Чемпіонатів України за версією УФСТ.

Завдання школи східного танцю "Орхідея" – всебічний розвиток дитини. Дітей навчають володіти своїм тілом, набувати красиву поставу та гнучкість. Навчання у школі східного танцю відкриває творчі здібності дитини, що сприяє гармонійному фізичному розвитку дитини. Також навчання у групах східного танцю відкриває для дитини кар’єрний ріст, розпочинаючи від танцівниці і до статусу педагога, тренера та професійного судді з танцю живота.

Мета заняття спортом

Природно, що головна мета занять спортом – зміцнення здоров'я, підвищення життєвого тонусу, і цієї мети можна досягти, займаючись практично будь-яким видом спорту. Але є і більш конкретні цілі. Наприклад, вид спорту потрібно вибирати залежно від того, які м'язи Ви хочете зміцнити (якщо м'язи ніг – віддайте перевагу бігу; м'язи рук, плечі, грудну клітину – виберіть плавання і т. д.).

Також заняття спортом можуть послужити хорошим приводом для придбання нових знайомих і друзів – досить вибрати один з його командних видів. Якщо мета занять спортом – формування стресостійкості, тодо краще виберіть східні єдиноборства, йогу. Заняття танцями допоможуть розвинути почуття ритму, гімнастика та легка атлетика – гнучкість, спритність, рівновагу.

Комфортність, цікавість виду спорту

Обраний Вами вид спорту не повинен виснажувати, вимотувати – хіба що Ви готуєтеся до Олімпійських ігор. Навпаки, спорт покликаний приносити задоволення, заряджати бадьорістю, піднімати настрій. Якщо ж заняття спортом обтяжують, то це неминуче призведе до скорочення кількості і якості тренувань, погіршення самопочуття, поганих результатів або повної їх відсутності. Тому намагайтеся вибрати той вид спорту, який апріорі буде Вам до душі.

Рівень фізичної підготовки, загальне самопочуття, стан здоров'я

Відмовтеся від видів спорту, що вимагають великих фізичних навантажень, якщо маєте слабкий рівень фізпідготовки та несумісні з ними захворювання. Також не підійдуть такі види спорту підліткам і літнім людям. А ось чергування ходьби і бігу, плавання, щоденна гімнастика – гарні для кожного і практично не мають жодних обмежень.

Особливості організації повсякденного життя

Чи готові Ви віддавати тренуванням по три години щодня чи можете виділити для занять спортом тільки пару днів на тиждень? Чи будете дотримуватися особливого режиму сну, харчування, відмови від шкідливих звичок, необхідних для багатьох видів спорту, чи віддаєте перевагу фізичним навантаженням, які не потребують великих "жертв"? Не забувайте й про ці фактори, обираючи той чи інший вид спорту.

Вибравши "свій" вид спорту, пам'ятайте, що очікуваний результат принесуть лише регулярні тренування і позитивний настрій під час занять. Міцного Вам здоров'я і виключно позитивних емоцій від занять спортом!

на правах реклами

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.