На замітку рівнянам: обережно, матраци!

Те, що здоровий сон є основою міцного здоров'я, відомо давно. Люди, які добре сплять, завжди життєрадісні та енергійні, а там, де гарний настрій, там і немає хвороб та песимізму. Але пам'ятаймо, що здоровий сон прямо залежить від положення тіла під час сну. А щоб тіло приймало правильну позицію, необхідно подбати про комфортне ліжко, - від якості матраца безпосередньо залежить те, чи міцно Ви будете спати вночі чи ні. А хороший та безтурботний сон дозволяє підтримувати вагу в нормі, покращує пам'ять і продовжує тривалість життя.

Нещодавно в одному американському журналі були опубліковані результати опитування, яке провели студенти Гарвардського університету. Його результати демонструють, що 92% опитаних респондентів переконані в тому, що зручний матрац є головною причиною здорового та міцного сну. Саме тому варто вибирати ортопедичні матраци. Звичайно, їхня ціна є дорожчою, ніж звичайних матраців, однак здоров'я ж дорожче, аніж довготривале лікування.

Справді, на здоров'ї економити не варто. І навіть якщо матрац – це, на перший погляд, річ не найголовніша у нашому житті, але його вплив на наше здоров'я все ж відчувається. Яскравим доказом того став експеремент, який провели у 2009 році за участю шістдесяти респондентів.

Отож, впродовж одного місяця кожному учаснику експерименту пропонували спати на власних звичних матрацах, а через чотири тижні – на нових ортопедичних матрацах середньої жорсткості. Далі піддослідним запропонували оцінити рівень емоцій, які вони відчували упродовж дня. При висвітлені результатів до уваги бралися такі показники стресу, як страх, занепокоєння, тривожність, дратівливість і нервозність, головний біль тощо. В результаті виявилося, що на другому етапі експерименту всі учасники дослідження відчули покращення: вони стали бадьорішими і менше піддавалися впливу стресових факторів. Іншими словами, кожен учасник зрозумів, що ортопедичні матраци – це те, що потрібно для здоров'я.

Є ще й інші нюанси: старі матраци з неякісним наповнювачем несуть серйозну загрозу для людей, які страждають алергією або бронхіальною астмою. Кліщі, які заводяться в матрацах, можуть викликати ряд серйозних захворювань, стати причиною загального зниження імунітету і викликати інші неприємності. Тому на такий нюанс також варто звертати увагу, оскільки це не жарти, а реальні проблеми, із якими рівняни можуть зустрічатися щодня.

Тому, осмисливши всі нюанси, люди задумуються над покупкою ортопедичних матраців. Але ж який обрати? Щодо того, який саме ортопедичний матрац кращий, – однозначної думки немає. Втім, більшість медиків сходяться на думці, що м'який матрац для здоров'я людини не надто корисний. Однак і дуже тверде ложе теж може викликати проблеми зі здоров'ям. Щоб зрозуміти, що ж Вам потрібно, при покупці матраца, варто лягти на нього і полежати хоча б хвилин двадцять – так Ви зрозумієте, що особисто Вам більше підходить.

Також необхідно співвідносити Ваші фізичні дані і властивості матраца.

  • Повним людям слід придивитися до жорстких матраців: пружинним з посиленими пружинами з товстого дроту, безпружинні з щільних довговічних матеріалів.
  • Худим краще вибирати м'які пружинні моделі без використання койри або безпружинні матраци з натурального латексу.
  • Людям середньої комплекції підійде більшість моделей на незалежних пружинах, зокрема, моделі, в яких використовується комбінація койра-латекс.
  • Дітям і підліткам зазвичай рекомендують безпружинні матраци. Зовсім маленьким дітям все одно, на чому спати, важливо щоб матрац добре провітрювався. Як правило, їм купують кокосовий матрацик (наматрацник) товщиною 3-7 см. Для дещо старших дітей вже важливо, щоб матрац був досить живучим, витримував стрибки на ньому, і т.п. Для підлітків рекомендуються жорсткі матраци.
  • Літнім людям не рекомендуються жорсткі матраци. Зупиніть вибір на м'яких або середньо-жорстких моделях.

Не забуваймо, що при болях у попереку жорсткий матрац протипоказаний, потрібно вибирати з м'яких моделей, що добре проминаються і підтримують поперек. А людям з проблемами у верхніх відділах хребта – навпаки варто придивитися до жорстких матраців.

До речі, про жорсткі матраци. Їх  часто рекомендують лікарі-ортопеди своїм пацієнтам, які страждають захворюваннями хребта. До порад лікаря слід прислухатися, проте, якщо Ви здорові, то спати на дошці, покритій ковдрою, не варто. Якщо в м'якій постілі хребет прогинається, то на жорсткому ложі він вигинається дугою. На перший час це може дати деяке полегшення, оскільки розвантажить одні м'язи, проте навантажить інші. Крім того, на твердій поверхні тіло стикається з нею окремими ділянками, на які чиниться великий тиск. М'які тканини здавлюються, порушується кровообіг. Це ніяк не сприяє ні розслабленню, ні відпочинку.

Найголовніше в матраці – це те, щоб Вам було зручно. І не "начебто зручно", а саме "зручно". Матрац не повинен бути надмірно м'яким або надміру жорстким. Поняття зручності в значній мірі суб'єктивні, тому орієнтуйтеся не тільки на загальні поради, а й на Ваші особисті переваги.

Для того, щоб краще зорієнтуватися, який матрац обрати, ми звернулися до фахівців фірми "Akant". Із кореспондентом сайту "ВСЕ" спілкувалася власник фірмового салону ортопедичних матраців "Akant" Ірина Євтух.

– Серед великого різноманіття матраців, які є на вітчизняному ринку, потрібно придбати саме той, який відповідає Вашим персональним вимогам. Шукайте найкращу якість, а не ціну. Важливим етапом у прийнятті рішення про покупку тієї або іншої моделі є процес випробовування, – розповідає Ірина Євтух.

За словами власника фірмового салону ортопедичних матраців "Akant" Ірини Євтух, варто протестувати, як мінімум три матраци, краще всього, якщо це будуть різні серії. І не варто думати, що якщо Ви просто посидите на краю матраца, то відразу зрозумієте, зручний він чи ні. На ньому обов’язково потрібно полежати, причому в положенні, яке Ви зазвичай приймаєте під час сну. Сам же матрац повинен перевищувати Ваш ріст, як мінімум на 20 сантиметрів, така ж відстань повинна лишитись від ліктів до краю матраца, якщо Ви покладете руки на живіт кулаками один до одного.

Звертайте увагу на наявність обмежень за вагою. Обов’язково уточнюйте, на яке навантаження розрахований той чи інший матрац. При виборі не слід орієнтуватися на назву моделі, оскільки у різних виробників вони можуть збігатися або відрізнятися. Коли шукаєте "свій" матрац, звертайте увагу також на його наповнення та технологію виробництва, зауважує пані Ірина.  Адже на сьогоднішній день є не так багато виробників, які під час процесу виробництва м’які настили прошивають, а не проклеюють.

І все ж таки, якщо Ви придбали матрац проклеєний, то рекомендується не використовувати його для сну в перші три доби. Такі обмеження обумовлені тим, що кількість ацетону, який входить в клей, або інших розчинниках буде в тканині, та найбільша кількість в перші 6-8 годин після зняття упаковки. Обмеження обумовлені тим, що кількість ацетону, який входить до складу клею або інших розчинників, буде в тканинні протягом 6-8 годин. Такі матраци можуть бути як корисними, так і шкідливими для здоров’я людини. Іншими словами, якщо Ви спатимите на такому матраці, буде безумовна користь для хребта та і всього опорно-рухового апарату, а от у кого є проблеми з дихальними органами та шкірою,  то стан здоров'я у таких рівнян погіршиться.

Тому розуміємо для себе одну важливу річ: на здоров'ї ніколи не варто економити. Адже майже половину свого життя ми проводимо уві сні, і в цей період ми маємо відпочивати, а не навпаки. Тому, якщо хочете бути здоровими, подбайте, щоб Ваше спальне місце було зручним, чистим і охайним.

на правах реклами

 

Коментарі

Очень грамотно и доступно написано о свойствах матрасов и вариантах выбора при различных заболеваниях или ситуациях. Но иногда случается, что матрас переходит "по наследству" от одного члена семьи к другому - по разным причинам - и зачастую жесткость, которая подходила одному, совершенно противопоказана другому. В таком случае исправить положение можно с помощью грамотно подобранных наматрасников: варианты разнообразнейших наполнителей и материала, из которого они изготовлены, можно посмотреть в каталоге магазина: http://retown.kiev.ua. С помощью наматрасника можно не только изменить жесткость матраса, но и существенно продлить срок его службы - особенно если в доме есть маленькие дети, -тогда очень выручат непромокаемые наматрасники!

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.