Рівненський лікар радить, як зберегти чоловіче здоров'я після 40

Вважається, що на межі 40 років у чоловіка починається фізіологічний спад, відтак, відчуваються і перші проблеми з сексуальним здоров'ям. В народі це явище називають кризою середнього віку. На жаль, зважаючи на екологічну ситуацію, у сучасних чоловіків ця проблема може виникати і  у більш ранньому віці. Втім не все залежить від зовнішніх чинників, на які людині тяжко вплинути. Багато в чому на чоловічу міць впливають прості й повсякденні речі, які ми називаємо звичками та способом життя. У чому особливість цього періоду, читачам сайту розповідає відомий рівненський уролог-андролог вищої категорії Роман Кричильський у рамках проекту "ВСЕ про чоловіче здоровя".

 

Час не стоїть на місці, проте, крім хронологічного, кожен із нас має ще і біологічний вік. Він характеризує, яким чином  функціонує наш організм та всі його системи – від розумової діяльності до сексуальних функцій та фізичної сили.

Нерідкісним є явище, коли 70-річний чоловік виглядає на 10-20 років молодшим. Він сповнений життєвої енергії та фізичної сили. А є й такі чоловіки, які у свої 40 виглядають значно старшими, втрачають інтерес до життя. З чим це пов’язано? Сьогодні вчені дійшли до висновку, що саме біологічний вік людини визначає, як довго і наскільки якісно він проживе своє життя.

Як змінюється здоров'я у чоловіків після 40

Варто знати, що після 40 років у чоловіків зменшується вироблення чоловічих статевих гормонів, тестостерон знижується на 1-2 пункти кожен рік. Це призводить до зниження лібідо, порушення обміну ліпідів (з’являється так званий пивний живіт). Як результат, втрачається життєва енергія. 

Чоловічий клімакс не вважається страшною невиліковною хворобою і навіть не тимчасовим нездужанням, а цілком адекватним станом організму, який зазнає деяких змін. І часто сповнений сил чоловік відчуває себе втомленим, постарілим та пригніченим. Природно, клімакс – це величезне потрясіння для чоловіків. Але в цьому немає нічого дивного, тому що життя складається з хороших моментів і з неприємних «потрясінь».

Для того, щоб достойно пережити цей складний період, чоловіку варто звернутися до лікаря, який допоможе йому в цьому а також дотримуватись певних рекомендацій.

Рекомендації чоловікам за 40

Медики рекомендують чоловікам після 40 років більш уважно стежити за своїм здоровям, зокрема:

 • не знижувати частоту своїх статевих актів. Цей нехитрий метод допоможе відстрочити зменшення кількості тестостерону у 40-річного чоловіка;
 • для профілактики багатьох захворювань варто упорядкувати власний режим дня - необхідно регулярно займатися активними фізичними вправами, вечорами гуляти. Крім того, необхідно дотримуватися строгої дієти. Існує багато різновидів дієт, призначених для чоловіків за 40 і більше років;
 • куріння взагалі потрібно виключити, і після цього навіть не знаходиться в приміщеннях, де багато курять;
 • вранці необхідно організувати контрастний душ з чергуванням гарячої та холодної води. Він вважається дуже корисним, бо допомагає надати необхідний тонус судинам, а також загартовує організм;
 • регулярно повинен проходити медичний огляд, відвідувати потрібно і лікаря-андролога.

За словами рівненського уролога-андролога Романа Кричильського, починаючи з 40 років, кожному чоловіку потрібно:

 •  регулярно вимірювати тиск;
 • зробити ЕКГ, ехокардіографію;
 • розгорнуті аналізи крові з визначенням ліпідного профілю;
 • один раз в рік відвідувати уролога;
 • за потреби здати аналіз крові на PSА (маркер злоякісних процесів у простаті), рівень гормонів: тестостерон, естрадіол;
 • обстеження на інфекції що передаються статевим шляхом - якщо в цьому є потреба.

Обсяг обстеження та лікування визначає лікар.

Суворе дотримання таких простих правил допомагає більш-менш без проблем перенести кризовий вік і пережити непростий період.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як чоловікам вберегтися від безпліддя. Поради рівненського лікаря

Отже, кожен чоловік повинен знати: чоловічий клімакс є тимчасовим явищем. Ця недуга може пройти для Вас абсолютно непомітно і не заподіяти Вашому здоров’ю та самопочуттю ніякої шкоди. Головне – вести здоровий спосіб життя. Якщо через особливості Вашого стану і нервової системи клімакс проявив себе саме з негативного боку, тоді дотримуйтесь наших порад і рекомендацій. Також проходьте профілактичні огляди у лікарів-фахівців. Тільки таким чином Ви зможете продовжити молодість і відновити колишні сили.

 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.