Червоне вино допоможе рівнянам покращити слух. Цікаві факти про наші вуха

Чоловіки гірше чують, аніж жінки, у дітей слух чутливіший, ніж у дорослих, а червоне вино може допомогти покращити слух. Щодня ми чуємо мільйони звуків, одні з них привертають нашу увагу, інші залишаються непоміченими. Та мало хто знає, що у побуті існує чимало моментів, які впливають на наш слух і можуть призвести як до його втрати, так і до покращення. Що цікавого ми не знаємо про наш слух і як це може допомогти нам його вберегти, журналіст сайту «ВСЕ» дізнавалася у завідувача сурдологічним кабінетом поліклінічного відділення Рівненської обласної клінічної лікарні Олега Мізинця.

 

За словами спеціаліста, сотні побутових факторів мають вплив на здоров’я наших вух, а відповідно і на слух.

- Мало хто задумується над тим, що звичайна рідина для зняття лаку з нігтів, яку використовують жінки, може призвести до погіршення і навіть втрати слуху, якщо її запах відчувати часто. Так само, як і гучна музика шкідлива для нашого слуху, особливо якщо її постійно слухати в наушниках. До речі, це також збільшує кількість бактерій у 700 разів. Також варто знати й те, що наші вуха самоочищаються. Пори в вушному проході виробляють сірку, а дрібні волосинки, звані віями, виштовхують її з вух. Тим часом при неправильному використанні навушників можна пошкодити вуха. А найменший звук, який ви може почути, становить 0 децибел. Це в той час, як рівень гучності реактивного двигуна - 120 децибел, а пострілу з рушниці -140 децибел. Якщо упродовж 8 годин на вас впливає 90 децибел і більше, це може пошкодити ваш слух. Все, що перевищує 140 децибел, викликає негайне погіршення. Окрім того, чоловіки частіше стикаються з проблемою втрати слуху, ніж жінки, і в них немає додаткового фільтра, як припускає багато хто. Просто вони частіше залучені в галасливі професії, і це нерідко погіршує слух. Взагалі втрата слуху - поширене явище. Адже приблизно три з п'яти людей у ​​віці від 60 років і більше тією чи іншою мірою стикаються з цією проблемою, а 40 відсоткам із цих людей буде потрібен слуховий апарат, - каже Олег Мізинець.

Також лікар пояснює й інші цікаві факти, пов’язані з нашим слухом.

- Приїжджаючи з моря, ми часто привозимо у якості сувенірів мушлі і любимо слухати звук бурхливого океану. Та мало хто знає, що те, що ми чуємо - це не хвилі, а кров, що біжить по судинах у вусі. Варто відзначити й те, що наші вуха відіграють важливу роль у тому, щоб тримати нас в рівновазі. Адже поруч із вушною раковиною розташовані три послідовні канали, які працюють як гіроскоп, щоб тримати нас в рівновазі, і дають інформацію про те, де ми знаходимося в просторі. Так, при вушній інфекції деякі люди відчувають труднощі з рівновагою. Також варто пам’ятати й те, що у дітей більш гострий слух. При народженні людське вухо здатне чути найнижчий звук у 20 герц (що нижче, ніж найнижчий звук у фортепіано) і найвищий в 20 000 герц. Та з віком через низку об’єктивних і суб’єктивних причин це змінюється. А зайва вага в дітей може негативно впливати на слух. Такого висновку дійшли вчені Медичного центру Колумбійського університету. Вони пояснюють це тим, що підлітки із зайвою вагою втрачають чутливість до низьких частот. Зокрема, вчені простежили, що підлітки із надлишковою вагою на 24% частіше страждають від втрати слуху, ніж їхні стрункі однолітки без травм, - пояснює Олег Мізинець.

Також лікар додає, що згідно з дослідженням, червоне вино може врятувати від втрати слуху.

- Вчені радять випивати трохи червоного вина перед гучними вечірками і концертами, бо воно позитивно впливає не тільки на серце і розумову активність, але й захищає людину від втрати слуху. Вживання червоного вина і виноградного соку в невеликій кількості позитивно діє на слух через вміст у хімічному складі расвератолу, - каже Олег Мізинець.

Наостанок спеціаліст радить, що якщо ви відчули проблеми зі слухом, не варто затягувати зі зверненням до сурдолога, бо від цього залежить результат лікування.

- Головне - вчасно виявити проблему і підібрати правильне лікування. Чомусь люди двічі на рік ходять до стоматолога, піклуючись про свої зуби, і зовсім не приділяють увагу слуху, не розуміючи, що піклуватися про своє здоров’я – це не соромно, а необхідно. Адже добрий слух – це запорука повноцінного життя, і якщо з ним виникають проблеми, їх краще вирішити на ранній стадії, а не чекати, доки стан геть погіршиться. І не варто забувати про наслідки, до яких може призвести погіршення слуху. Окрім дискомфорту, який виникає від постійного перепитування, зниження слуху може спричинити розвиток серйозних хвороб, у тому числі й недуга Альцгеймера (старечої недоумкуватості). Це пов’язано з тим, що звук є основним подразником мозку, і якщо людина не дочуває, то за 7 років мозок взагалі забуває звуки та перестає їх розпізнавати, - додає Олег Мізинець.

Пройти обстеження слуху, підібрати ефективне лікування і за потребою сучасний слуховий апарат на всі випадки життя можна у Рівненській обласній консультаційній поліклініці (кабінет 55), що знаходиться за адресою м. Рівне, вул. Київська, 78-Г. Записатися на прийом до лікаря та отримати детальну інформацію можна за телефоном: (050) 568-74-79.

на правах реклами

БІЛЬШЕ ЦІКАВИХ СТАТЕЙ ЧИТАЙТЕ У РУБРИЦІ "ЗДОРОВ'Я"

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.