ТОП-5 порад від рівненського стоматолога, як зберегти зуби здоровими

Гарна посмішка завжди вважалася ознакою міцного здоров'я та запорукою життєвого успіху. Краще запобігти проблемі, ніж її лікувати. Рівненський лікар-стоматолог вищої категорії Володимир Подлящук із 15-річним стажем у стоматології дає рекомендації, яким чином зберегти зуби здоровими якомога довше.

 

Порада №1 Правильна гігієна порожнини рота

Здавалося б, ми знаємо як чистити зуби, адже це стало щоденною звичкою з дитинства. Проте варто дотримуватися певних правил.

- Необхідно чистити зуби впродовж трьох хвилин двічі на день – вранці та ввечері, також чистити язик та щоки. Крім того важливо обрати правильну зубну пасту. Наприклад відбілююча паста призводить до гіперчутливості зубів. Тому я раджу обирати пасти, які пройшли клінічне випробування, вони не містять лауринсульфатнатрію. Після чищення варто використовувати зубну нитку та після кожного прийому їжі полоскати порожнину роту теплою водою, - говорить Володимир Подлящук.

Дуже популярними стали ополіскувачі, проте стоматолог радить не часто їх використовувати, адже вони вбивають негативну та позитивну мікрофлору ротової порожнини і можуть призвести до дисбактеріозу. Також варто використовувати жувальну гумку після прийому їжі, проте не довше 10 хвилин.

Порада №2 Збалансоване харчування

Морозиво, газовані напої, кондитерські вироби негативно впливають на здоров’я зубів, вони призводять до розвитку карієсу. Для того, аби зуби були міцними варто вживати кисло-молочну продукцію, овочі та фрукти. А якщо прагнете мати білосніжну усмішку - варто менше споживати кави. 

- Газовані напої, в яких міститься ортофосфорна кислота, руйнують зубну емаль. Тому бажано від них відмовитися. Після вживання кави бажано полоскати ротову порожнину, аби вона не впливала на колір зубів.

Порада №3 Зняття зубного каменю

Ще одним неприємним явищем є утворення зубного каменю. Це затверділий зубний наліт, що утворюється на поверхні зубів. Зубний камінь досить темний, що пояснюється тим, що до його складу входять залишки їжі, відмерлі клітини, бактерії, солі фосфору, залізата кальцію.

Стоматологи рекомендують проводити процедуру видалення зубного каменю кожні півроку.

Порада №4 Відмова від шкідливих звичок

Тютюнопаління та вживання алкоголю також згубно впливають на Ваші зуби. 

Багато курців мають незадовільне стоматологічне здоров'я, оскільки паління має багато негативних наслідків, таких як неприємний запах з рота, поява темного нальоту на зубах, погіршення смаку і нюху, парадонтит, збільшення чутливості зубів та запалення ясень. Тому якщо Ви хочете мати здорові та красиві зуби - відмовтеся від шкідливих звичок.

Порада №5 Відвідування стоматолога

- Якщо Ви хочете мати здорові зуби і ніколи не відчувати нестерпний зубний біль - регулярно відвідуйте стоматолога. Можливо це звучить банально, проте це може позбавити багатьох проблем. Намайтеся хоча б раз у півроку знайти час і пройти профілактичний огляд у лікаря, - радить Володимир Подлящук.

Красива посмішка — це одна зі складових вашого здоров’я й упевненості в собі. Тому не залишайте догляд за зубами на потім. Приділяйте зубам належну увагу, чистість їх уранці й увечері, а також полощіть рот після кожного прийому їжі. Перефразовуючи відому приказку, можна сказати: «Здорові зуби не ті, які добре лікують, а ті, за якими постійно і добре доглядають».

У рівненському стоматкабінеті "Смайлик" надають всі види стоматологічних послуг за доступними цінами. Саме тут лікування зубів буде безболісним та якісним.

Адреса: м. Рівне вул.Міцкевича,12

Графік роботи: з 8:00 по 20:00,  у суботу - з 8:00 по 16:00, неділя - вихідний

Номер телефону: (067) 800 48 90

Попередній запис обов'язковий

на правах реклами