Поради рівнянам: як захистити очі при роботі за комп`ютером

Кількість користувачів комп’ютерною технікою зростає неймовірними темпами. Наше життя зараз вже неможливо уявити без цифрових технологій. Очі втомлюються, люди скаржаться на їх почервоніння та сухість. І саме щоб попередити ці наслідки, офтальмологи рекомендують використовувати спеціальні окуляри з комп’ютерним захистом. Продавець-консультант мережі салонів «Ваша оптика» розповіла, як захистити очі, якщо Ви багато часу проводите за комп'ютером.

 

- Чи можна купити готові окуляри для роботи за комп’ютером?

- Можна, але чи дадуть вони Вам очікуваний результат. Лінзи для роботи за комп'ютером повинні мати захисне покриття, яке повинне відповідати затвердженим вимогам та стандартам. Лікарі радять ніколи не купувати вже готові окуляри.

 

- До чого призводить тривала робота за комп’ютером?

- Багато електронних приладів (телевізори, монітори ПК, планшети, смартфони) випромінюють світло синього спектру в діапазоні від фіолетового (380 нм) до червоного (770 нм). Він не шкідливий, якщо Ви не контактуєте з ним постійно. Але якщо цілий день працюєте за комп’ютером або сидите у приміщенні з увімкненими лампами зі штучним освітленням, то можуть виникнути проблеми: зниження гостроти зору, подразнення слизової оболонки, сухість, сльозотеча, почервоніння... Сьогодні офісна робота потребує постійного використання комп’ютера. Читання документів або тривале фокусування погляду на монітор викликає втому, головну біль, що призводить до зниження працездатності і негативно впливає на зір.

- Чому важливо захищати очі при роботі за комп’ютером?

- Раніше актуальною темою був захист очей саме від електромагнітного випромінювання, бо старі монітори не були захищені, зараз ця проблема вирішена за рахунок сучасних моніторів та якісних екранів. Сьогодні важливо захистити очі від випромінювання «синього» спектру. З такою функцією випускають лінзи усі світові виробники: це Німеччина, Франція, Польща, Японія. Всі ці лінзи представлені в мережі «Ваша Оптика», тобто діапазон вибору дуже широкий. І вже в залежності від індивідуальних особливостей спеціалісти допоможуть обрати потрібні окуляри.

Негативний вплив випромінювання «синього» спектру та роботи за комп'ютером:

- зорова втома;

- почервоніння очей;

- відчуття сухості очей;

- сонливість та втрата концентрації уваги;

- зниження працездатності.

Працюючи на ближній відстані, дивлячись на об’єкт, людина менше кліпає. Це призводить до почервоніння та сухості ока. Найсучасніші покриття, які розроблені всесвітньовідомими компаніями допомагають уникнути таких ускладнень і дають змогу працювати за комп’ютером довше, не відчуваючи втому.

Ці лінзи мають такі покриття:

Двостороннє багатошарове антиблікове покриття:

 • забезпечує велике пропускання світла(99%)
 • усунення небажаних бліків
 • покращення зорового сприйняття і зниження втомлюваності очей

Двостороннє металізоване покриття:

 • захищає від шкідливого електромагнітного випромінювання електронної техніки

Двостороннє  зміцнююче покриття:

 • забезпечує стійкість поверхонь до пошкодження
 • збільшує термін служби лінз

Двостороннє водовідштовхуюче і антистатичне покриття

 • захищає лінзу від забруднення
 • робить догляд за лінзою більш простим

- Яких правил потрібно дотримуватися під час роботи за комп’ютером для того, щоб не зіпсувати зір?

- Через тривалу роботу за комп’ютером, як правило, зір знижується у дітей. У дорослих людей, які мають 100% зір, під час роботи за комп’ютером він не повинен падати, а з’являється втомлюваність очей від роботи на близькій відстані. Тому важливо правильно працювати за комп’ютером.

Кілька порад для тих, хто багато часу проводить за комп'ютером:

 • Перевірте розташування Вашого монітору – Ваш монітор повинен стояти прямо перед Вами так, щоб верхня стрічка на моніторі знаходилася на рівні Ваших очей;
 • Дотримуйтесь відстані від очей до монітора – 70-100 см (відстань витягнутої руки). Нижня частина монітора повинна бути нахилена під невеликим кутом до працюючого (тобто, розташована трохи ближче);
 • Перевірте висоту стола – Ви повинні сидіти прямо, не напружуючи спину. Лікті і коліна повинні бути зігнуті під прямим кутом. Ваша спина повинна опиратися на спинку стільця. А ноги повинні бути зручно розташовані на підлозі;
 • Перевірте освітлення робочого стола – в темноті очі втомлюються швидше: правильне освітлення без бліків сприяє хорошому зору. Монітор повинен бути розташований під прямим кутом до джерела освітлення (лампам, вікнам);
 • Щогодини робіть перерви на 15-20 хвилин. Слід змінити відстань погляду, подивитися на саму віддалену  точку за вікном), поморгайте;
 • Виконуйте вправи для очей 1-2 рази в день;
 • Користуйтеся захисними окулярами.

- Як правильно обрати захисні окуляри людям, у яких поганий зір?

- Є певні нюанси у виборі окулярів, якщо у Вас поганий зір. Тому  перед  покупкою окулярів для роботи з комп’ютером, обов’язково потрібно пройти огляд у лікаря-офтальмолога. У нас це можна зробити за адресами: м. Рівне, вул. Київська, 67-А (ТЦ «Арена» 2 поверх), вул. Соборна, 17 (ЦУМ, вхід із вулиці Чорновола).

Є окулярні лінзи, які дозволяють бачити на потрібну відстань і працювати за комп’ютером. Окуляри, що виготовлені з такими лінзами допомагають людині довше працювати, не відчуваючи втоми. Для пацієнтів, у яких поганий зір, лінза обов’язково повинна бути з корекцією для роботи за комп’ютером. Людям старшого віку не можна використовувати окуляри, в яких Ви читаєте, адже цим Ви садите собі зір. Для них є розроблені спеціальні лінзи для тривалої роботи за комп’ютером, так звані офісні лінзи. У такому випадку не потрібно використовувати дві пари окулярів. Широкі зони для ближньої та середньої відстані дозволяють чітко бачити всю площу робочого столу та монітору, допомагаючи зробити роботу в офісі більш комфортною.

У мережі салонів «Ваша оптика» порадять та підберуть потрібний рецепт на окуляри і дадуть поради щодо вибору лінзи, яка найбільше підійде саме Вам.

У наших магазинах існує широкий асортимент оправ, який задовільнить смак найвибагливішого клієнта. Ви можете обрати оправу, яка підкреслить Ваш стиль та індивідуальність. Різні кольори та оригінальні форми оправ дозволять обрати саме те, що Вам потрібно. Але все ж таки, в окулярах головне – лінза, яка захищатиме Ваші очі. Оправа для окулярів повинна бути завжди зручною, практичною і якісною, правильно підібрана оправа не тільки додасть вашому обличчю новий вигляд. Важливе значення має і правильна посадка окулярів, у цьому допоможе професійний продавець-консультант.

- Як довго доведеться чекати виготовлення окулярів?

- Якщо у людини немає серйозних захворювань очей і лінза не передбачає рецептурного індивідуального замовлення, то майстер-оптик  на високотехнологічному обладнанні виготовляє окуляри упродовж 15-30 хвилин.

Чи має значення, які обрати лінзи - скло чи пластик?!

- На сьогодні скляна лінза вже поступилася своїми характеристиками щодо полімерних (пластикових). Але, на жаль, більшість людей старшого віку вважають, що скло більш якісне. Технології швидкими темпами йдуть вперед, і сучасна полімерна лінза за своїми характеристиками перевищує можливості скла. Скляна лінза є більш важкою та небезпечною, особливо для дітей, бо у разі розбиття, може травмувати око. Сьогодні виробники використовують нові різновиди полімеру, які за своїми характеристиками набагато кращі за скло. Але, за бажанням клієнта, можна поставити  скляну лінзу. Єдиною перевагою скла є те, що лінза не царапається. За усіма іншими характеристиками полімерна лінза є кращою. Тому офтальмологи рекомендують ставити саме її.

- Як Ви вважаєте, все-таки окуляри для роботи за комп’ютером потрібні?

- Однозначно, так. Якщо Ви проводите за комп’ютером більше двох годин, тоді окуляри допоможуть Вам щоб почуватися краще, бути більш працездатним, уникнути втомлюваності, почервоніння та сухості очей... Окуляри для роботи за комп’ютером у комплексі із гімнастикою та вітамінами дозволять працювати більш ефективно та не відчувати втоми.

Мережа салонів «Ваша оптика» знаходиться за адресами:

м. Рівне, вул. Соборна, 17 (ЦУМ, вхід із вулиці Чорновола)

вул. Київська, 67-А (ТЦ «Арена» 2 поверх)

 вул. Короленка, 1 (ТЦ "Злата Плаза")

вул. Макарова, 23 (ТРЦ «Екватор»)

(0362) 28-89-10 — тел./факс

(098) 634-29-05

 

http://vasha-optuka.com.ua/

на правах реклами