Сонцезахисні окуляри: мода чи необхідність?

З початком весни і першими сонячними променями мене стало хвилювати таке питання: «Коли необхідно одягати сонцезахисні окуляри?». Чомусь, більшість моїх знайомих починають носити окуляри лише влітку, або тільки тоді, коли їдуть на відпочинок. А ще, з власних спостережень, можу сказати, що на тих хто одягає сонцезахисні окуляри взимку дивляться скоса. Насправді, не даремно кажуть, що «очі – це дзеркало душі», і це дзеркало потребує уваги та догляду на протязі всього життя. Але для того, щоб зрозуміти, що сонцезахисні окуляри - це не тільки дань моді, але й необхідний захист, потрібно детальніше дослідити це питання.

 

Зацікавившись цією темою, я вирішила запитати у спеціаліста: «Від чого залежить вибір сонцезахисних окулярів?». Поспілкувавшись з лікарем офтальмологом мережі салонів «Ваша оптика» Наталією Куліковською я дізналася, що для повсякденного життя і для пляжного сезону рекомендовано мати окуляри  з  різними ступенями затемнення. Таке розгалуження пов`язане з більшою або меншою активністю сонця та його негативним впливом на очі.

на фото: салон "Ваша Оптика"

Як обирати окуляри в залежності від ступеня затемнення лінзи?

Всі лінзи поділяються на 5 категорій за ступенем затемнення:

0 - прозорі лінзи (пропускають 80-100% світла). Такі окуляри називають "іміджевими".

1 - світлі лінзи (пропускають 43-80% світла). Ця ступінь захисту підійде, якщо Ви одягаєте окуляри в похмуру погоду або використовуєте, як додаткову деталь образу.

2 - середні лінзи (пропускають 18-43% світла). Найбільш уніврсальні лінзи, вони підійдуть для щоденного носіння, а також такі окуляри ідеальний варіант для водіїв авомобілів.

3 - сильні (8-18% світлопропускання). Ці окуляри ідеальні для літнього сезону, коли сонце не шкодує наших очей.

4 - максимальні (3-8% світлопропускання). Окуляри з такими лінзами признчені для захисту в горній, засніженій місцевості. Такі окуляри можна назвати спеціалізованими.

Найбільшою популярністю користуються окуляри з 2 та 3 ступенями затемнення.

на фото: асортимент салону "Ваша Оптика"

Окуляри з поляризованими лінзами є особливою категорією сонцезахисних окулярів. Вони призначені для водіїв, любителів водних та зимових видів спорту. Такі окуляри крім ультрафіолету здатні захистити очі і від відблисків на поверхні мокрої дороги, на снігу і на воді. Їх краще всього вибирати для поїздки на морський курорт або в засніжені гори. Вони практично повністю нейтралізують відблиски від горизонтальних поверхонь.

Досліджуючи медичну складову сонцезахисних окулярів насамперед варто звернути увагу на захист від ультрафіолетового (УФ) випромінювання. Не всі знають наскільки небезпечний тривалий вплив ультафіолету на очі і шкіру навколо них. Джерелами УФ-випромінювання є природне сонячне світло, лампи соляріїв і лазери. Наслідками впливу УФ-випромінювання може бути прискорення старіння очей (прогресування катаракти, дистрофія сітківки, погіршення кольорового зору та інші пошкодження функцій зорової системи).

Як для мене так і для всіх дівчат цікавим фактом стане те, що косметологи також рекомендують носити сонцезахисні окуляри. Як відомо, на яскравому сонці наші очі весь час знаходяться в напрузі. Таке примруження призводить до появи великої кількості дрібних зморшок навколо очей, від яких дуже складно, а часом просто неможливо позбутися. Сонцезахисні окуляри здатні захистити від цієї неприємності.

 

Вибір сонцезахисних окулярів: скляні або пластикові (полімерні)?

Я думаю, майже всі знають, що лінзи сонцезахисних окулярів можуть бути скляними або полімерними. Так от, в останні роки склалася така тенденція, що старше покоління обирає скляні лінзи, вважаючи їх більш надійними та якісними, а молодь зупиняє свій вибір на полімерних лінзах, вважаючи, що цей варіант є більш сучасним. Я спробувала розібратися, яке ж з поколінь має рацію.

Скляні лінзи. Будь-які скляні лінзи в тій чи іншій мірі здатні затримувати ультрафіолетові промені. Вони дійсно захищають очі. Проте окуляри зі скляними лінзами вважаються більш травматичними, тому що вони можуть розбитися і пошкодити очі. Такі окуляри не рекомендовано обирати любителям активого способу життя, а також дітям.

Полімерні лінзи. Перевагою таких лінз є їх легкість та ударостійкість (полімерні лінзи майже не можливо розбити). Основним їх недоліком є те, що вони дряпаються набагато легше, ніж скло. Такі окуляри підійдуть тим людям, у кого в житті багато травматичних ситуацій, і всім тим, кому не байдужа безпека власних очей.

Купувати окуляри від сонця рекомендується тільки в спеціалізованих магазинах. Одним із чинників, за допомогою якого Ви можете дізнатися про рівень захисту окулярів є напис "UV-PROTECTION", зроблений на внутрішній стороні однієї з дужок. Якісні окуляри повинні захищати від променів типів А і В. Крім того, якість окулярів можна оцінити і за їх оправою. Гідна пластикова або металева оправа повинна добре тримати лінзи.

на фото: салон "Ваша Оптика"

На сучасному ринку представлена величезна кількість всіляких моделей сонцезахисних окулярів, тому кожен бажаючий може вибрати саме те, що йому подобається і підходить до його типу зовнішності. Наприклад, мережа салонів «Ваша Оптика» пропонує надзвичайно широкий модельний ряд окулярів: Helen Rocha, Ray-Ban, Moschino, Ferre, Enni Marco, Mario Rossi, Desnada,Swing, Polaroid. Представлені дитячі та дорослі моделі, а також окуляри різного стильового оформлення. Одними з найпопулярніших по праву вважаються окуляри фірми Ray-Ban, які в Україні з`явилися відносно нещодавно, а в США мають вже майже 80-річну історію існування.

Я думаю, що багато з нас купували окуляри Ray-Ban. А чи цікавилися Ви історією цієї марки, чому вона користується такою популярністю в усьому світі!?  

 Першу модель окулярів Ray-Ban було випущено у 1937, вона носила назву  "авіаторські окуляри" та призначалася для пілотів військово-повітряних сил,на сьогодні ця модель є однією з найзатребуваніших, в народі ці окуляри називають "крапельки".

А вже у повоєнні десятиліття Ray-Ban випустив модель «Вайфаер», яка і зараз є однією з найпопулярніших у світі. Нашим хлопцям і дівчатам також полюбилася ця модель.

Секретом успіху компанії Ray-Ban є те, що вони продовжують розвиватися, додаючи до своїх культових моделей нові інноваційні лінзи, при створенні яких використовуються передові технології та найрізноманітніші палітри кольорів. На даний момент фірма Ray-Ban  є виробником, як сонцезахисних окулярів, так і оправ для коригувальної оптики.

Основною лінзою Ray-Ban  є зелена (бутилочна) лінза. Поглинаючи 85% видимого світла і затримуючи велику частину ультрафіолету, вона забезпечує більшу чіткість зображення і вражаючий контраст кольорів. Також фірма Ray-Ban випускає спеціальні лінзи із дзеркальним покриттям, що допомагає зменшити відблиски та створити Ваш унікальний образ.

Також, Наталя Ярославівна зазначила, що для тих, хто використовує контактні лінзи, сонцезахисні окуляри також необхідні. Не дивлячись на те, що в асортименті багатьох виробнків сьогодні є лінзи, що блокують ультрафіолет, для тієї частини ока, яку не покриває лінза, ризик пораження УФ - випромінюванням залишається. Тому важливо своєчасно інформувати про це користувачів контактних лінз. Тільки якісні сонцезахисні окуляри гарантують комфорт при використанні контактних лінз, а також оберігають очі від пилу і вітру.

Оцінивши думки спеціалістів, сучасні тенденції та ситуацію на ринку, я зробила для себе декілька висновків. По-перше, лікарі-офтальмологи наголошують на тому, що свій орган зору потрібно захищати, і з цим я беззаперечно погоджуюсь. А по-друге, не економте на своєму здоров`ї, придбайте хоча б одні, але якісні сонцезахисні окуляри.  А для тих хто все ж таки після нашої статті вирішить зупинити свій вибір на якісних сонцезахисних окулярах, спеціалісти мережі салонів "Ваша Оптика" допоможуть Вам обрати класичні фірмові окуляри, які Вам прослужать не один рік. Тому що Ваше здоров’я, здоров’я Ваших очей це найголовніше.

Ексклюзивна пропозиція від рівненської мережі салонів «Ваша Оптика»!

«Ваша Оптика» дарує сертифікат на суму 500 грн., на придбання сонцезахисних окулярів!*

Умови участі в конкурсі:

1. Долучитися до групи Сайт чесних новин «ВСЕ»

https://www.facebook.com/vse.chesni.novuny/?fref=ts

2. Долучитися до групи «Ваша Оптика»

https://www.facebook.com/vashaoptuka777/

3. Зробити репост статті (посилання на статтю) на свою сторінку.

* Розіграш відбудеться в понеділок 18 квітня. Переможці визначаться за допомогою додатку Rondom.

 

Мережа салонів «Ваша оптика» знаходиться за адресами:

м. Рівне, вул. Соборна, 17 (ЦУМ, вхід із вулиці Чорновола)

вул. Київська, 67-А (ТЦ «Арена» 2 поверх)

 вул. Короленка, 1 (ТЦ "Злата Плаза")

вул. Макарова, 23 (ТРЦ «Екватор»)

Контактні номери телефонів: (0362) 28-89-10 — тел./факс, (098) 634-29-05

http://vasha-optuka.com.ua/

на правах реклами

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.