У Рівному водії маршруток знову матюкають пенсіонерів

Проблема взаємовідносин водіїв маршруток і пільговиків для нашого міста не нова. І повідомленням про нові конфлікти між пенсіонерами та маршрутчиками нікого не здивуєш. Але зовсім неприйнятною є ситуація, коли систематичність хамства з боку водіїв переходить із розряду «вряди-годи» у щоденну ворожнечу до стареньких.

Нещодавно голова постійної комісії з правових питань та взаємодії з правоохоронними органами обласної громадської ради Василь Лещук розповів для порталу «ВСЕ», як кілька днів поспіль був свідком хамської поведінки з боку водіїв маршруток по відношенню до пенсіонерів і як одного разу ледь не розпочав бійку із маршрутчиком.

- На вулиці була майже дев’ята вечора, їду я в жовтій 57 маршрутці – державний знак 0278, - розповідає Василь Лещук. – На зупинці на вулиці Курчатова водій почав вимагати гроші за проїзд в учасника Великої Вітчизняної Війни. Я йому кажу, мовляв, людина війну пройшла, щоб в тебе і твоїх дітей сьогодні над головою було мирне  небо, а ти забувши про все людське вимагаєш з нього гроші? Тим паче, що в маршрутці не було більше жодного пільговика.

Я геть оторопів, коли водій намагався застосувати фізичну силу до пенсіонера, а мені відповів нецензурними словами! Був готовий скрутити його на місці, але обійшлося тим, що пред’явив водієві службове посвідчення з вимогою припинити порушувати громадський порядок, і ми порозумілися.

Фото ілюстративне

Але ж не усі мають такі повноваження чи посвідчення, в місті живе багато беззахисних стареньких, які щоразу змушені принижуватися перед маршрутчиками. Тому я переконаний, що таких водіїв потрібно суворо карати. Саме тому я надіслав листа до міського управління транспорту, де описав ситуацію, що склалася, і висловив прохання вжити відповідних заходів.

Наступного дня їдучи після обіду у білій маршрутці №30 з номерами 4795 став свідком схожої ситуації за участю ветерана ВВВ. Водій вперто вимагав з нього 2 гривні за проїзд. Між ними почалася перепалка, пенсіонер обурився і заявив, що буде на нього скаржитися. А водій обізвав його нецензурними словами і заявив, що нікого не боїться. У маршрутці разом зі мною знаходилися троє пасажирів і згаданий учасник війни, більше пільговиків там не було.

Фото ілюстративне

Я зрозумів, що проблема хамства водіїв у Рівному є системною і потребує більше уваги, ніж могло здатися раніше. Адже скільки ще подібних ситуацій траплялося в місті, коли пенсіонер просто схилив голову і вийшов з маршрутки мовчки чи заплатив ті нещасні 2 гривні? Громадськість не повинна про це мовчати, адже тільки коли до хамства водіїв буде прикутий громадський інтерес, вони перестануть відчувати свою безкарність за це.

Помітив цікавий «прийом» з боку деяких рівненських водіїв громадського транспорту: коли вони у бічних дзеркалах бачать, що до маршрутки наближається людина пенсійного віку, закривають двері у них перед носом і відразу рушають. Також неодноразово помічав, що водії на прикінцевих зупинках починають палити в автобусі з пасажирами. Не можуть дотерпіти ще кілька хвилин, щоб випустити людей на кінцевій і тоді дістати цигарку.

Я вже мовчу про телефонні розмови під час руху транспортного засобу, які можуть спричинити ДТП через неуважність водія, а у підсумку постраждають пасажири, які довірили своє життя такому горе-водієві. Якби рівняни помічаючи кожен такий факт зверталися зі скаргами до міського управління транспорту і зв’язку, впевнений, водії-порушники швидко зрозуміли б, що вони є публічними особами і відповідальними за безпеку пасажирів, і вели б себе відповідно, - повідав пан Лещук.

Таких історій чи не кожен може повідати хоч греблю гати. Коли починаєш розповідати про це самим водіям маршруток, вони сердяться і сперечаються – у них своя правда. Тільки от до якого часу кілька десятків водіїв будуть тероризувати тисячі стареньких, які навіть в похилому віці змушені принижуватися? Скільки ще водії маршруток будуть ризикувати життям і здоров’ям пасажирів?

Якщо ви стали свідком негідної поведінки водіїв рівненських маршруток, запишіть державний номерний знак транспортного засобу і негарно зверніться до міського управління транспорту з усною чи письмовою заявою, виклавши конкретні факти хамської поведінки водіїв.

У випадках наявності письмового звернення зі скаргою управління зобов’язане реагувати: зазвичай особливо злісних водіїв викликають до кабінету начальника управління транспорту разом і перевізником-власником маршрутки, де проводять з ними профілактично-попереджувальні бесіди, а факти про такі порушення з боку того чи іншого водія документуються. Як неодноразово заявляв начальник управління, за кілька скарг на одного водія злісного порушника звільняють з роботи.

Міське управління транспорту та зв’язку знаходиться за адресою: м. Рівне, вул. Шевченка, 45. Телефон приймальні начальника Миронюка Віталія Мілентійовича 22-20-24.

p.s. Якщо водії вищезгаданих маршруток або перевізники хочуть висловити свою точку зору, ми готові надати їм таку можливість.

Коментарі

бо понабирали {матюки видалено редактором} на роботу, які крім тарктора та пари коней нічого не водили в житті.

Цікаво, яким таким законом обмежується право пільгового проїзду декількома місцями в маршрутці, як в тролейбусі - усіх хай пільговиків возять!

Шановний Роман, хто дав право встановлювати кількість пільговиків? в законі, що надає таке право пільговикам не сказано кількість пасажирів,, отже це пряме порушення Конституційних прав цих осіб! Уявіть собі є райони де немає громадського транпорту комунальної власності тойсь тролейбуса як тоді цим людям добиратись додому це Басів-Кут, Басівщина, Молодіжне, і рад інших районів коли там з кінцевої зупинки вже є 2 чи 4 пасажира, а на рахунок прибутків там є достатньо в збитку власник не буває знаю в мене сусід має два машрута він живе як "туз", як би ту бабцю чи дідуся і безкоштовно взявши нічого не станеться страшного. Просто водії це бидло їм треба відбивати мозги і тоді може дійде!

Наші учасники/пенсіонери/пільговики теж ведуть себе по-свинськи.
Не раз був свідком, як в маршрутку вривається дідусь/бабуся з криком "посвідчення" та на зауваження водія, що в салоні вже є кілька пільговиків, починають обурюватись та клясти його. Це нормально?

А на кой лізеш під колеса? Та ще й в ожеледицю. Гадаєш безсмертний?

Я кілька разів їхала маршруткою з Ювілейного до центру, не пам'ятаю, на якому номері. І мені дуже сподобалося, як вирішується питання з льготними пасажирами в цій маршрутці. У водія на панелі приладів лежить дві смужки цпкого кольорового картону. Коли входить пенсіонер, водій дає пільговику одну зі смужок, а коли пільговик виходить, він цю смужку повертає водію. І ніяких розбірок. Одразу видно, чи є в салоні пільговики, чи ні. Я сама пенсіонерка, але ніколи не прошу провезти безкоштовно - тому що одного разу нарвалася на грубість в іншій маршрутці і більше не хочу. А от якби досвід маршрутчиків з ювілейного - та в інші маршрутки! 

цю проблему "виховними" заходами не вирішити в принципі... Треба щоб пенсія була нормальна і питання пільг відпадає автоматично, ну а в реаліях сьогодення ліпше надавати пряму адресну допомогу цим пільговикам шляхом грошових виплат. А вони вже як собі далі хочуть, так ті гроші і використовують - хто на маршрутки, а хто на цукорки для онуків

Я, теж не одноразово була свідком коли водії ображали пенсіонерів пільговікив. Мені цікаво хто дав право ігнорувати Закон України, що надає право на пільговий проїзд певним категоріям осіб.
Де, наш шановний мер міста, Володимир Євгенович, проявіть хоть раз мудрість та жалість до цієї категорії людей бо вони за вас голосували !
Хто дав право 2 чи 4 чоловіка пільговиків, ті хто не вспіли перші зайти в маршрутку, що їм робити чому порушуються їхні права ?

Це друже не комедії, це горе Українського народу, люди доведені до злиднів і гріх зі старості сміятись, ми теж колись дасть Бог доживемо до такого віку, і я б не хотів щоб ти здавав 1оо метрівку....

тут я, тут. скучали?

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.