На майдані Незалежності натовп і "швидка допомога"

"На майдані Незалежності щось трапилось: там швидка і багато людей" - таке повідомлення прийшло на електронну пошту "ВСЕ". Щоб з'ясувати, що відбувається, журналісти рушили на місце подій. На центральному майдані рівного й справді була автомобіль "швидкої допомоги" та пересувна медична лабораторія.

 

Та як виявилось, нічого надзвичайного не трапилось: у Рівному проходить день здоров'я. На питання, чому про це було мало інформації, один з учасників розповів:

- "День здоров'я мав відбутись ще тиждень тому, але тоді було оголошено якесь штормове попередження - то його й перенесли. Наскільки я знаю мали розіслати повідомлення місцевим ЗМІ. - розказав співрозмовник.

Однак попри те, що не було широкого анонсування заходу, до об'єктів свята вишикувались черги. Кілька десятків дюдей пенсійного віку стояли в черзі до автомобіля "швидкої". Тут можна було пройти невеликий медогляд, поміряти тиск і отримати консультацію лікаря. А головне, це буде так як прописано в статті Конституції - БЕЗКОШТОВНО,

Якийсь чоловік біля "щвидкої" голосно розмовляв по телефону: "Так, є. Тут черга велика. Що значить зайняти тобі чергу? Я ж кажу - черга велика. Та я краще тебе потім в поліклініку завезу. Ну й що що платити...".

До іншого автомобіля теж, пересувного кабінету рентгенодіагностики, теж вишикувалась черга.

А неподалік розважалась молодь. Кілька молодих дівчат, незважаючи на дрібний дощ і холодний вітер крутили хулахуб. Це звістно непоганий снаряд для формування талії, зміцнення спини і хребта. Однак виникали деякі побоювання, аби при такій погоді фізичні вправи не призвели до простудних захворювань. Всі сподівання на імунітет молодих і фізично загартованих організмів.

Для тих же, хто не надто переймався своїм здоров'ям і підпиляв свій імунітет шкідливими звичками - теж не все втрачено. Тут пропонували альтернативу палінню: обміняти цигарки на цукерки, презервативи чи мінеральну воду. Цукерок не хотілось, а от попити водички - було б не зайвим. Та й презервативи теж згодились би в господарстві. Але цигарок в кишені, як завжди, не було.

Якби палив, то точно цигарки тут на щось обміняв би.

Шкода тільки що нічого не було придумано для алкоголіків та наркоманів.

Можна було б наприклад міняти плляшку горілки на бутиль квасу чи сухарі. А "кораблик" трави чи шприц з "дурью" на калейдоскоп з кольоровими скельцями. Пам'ятаєте, такі колись були в дитинстві і в них можна було дивитись на чудернацькі фігури.

Хоча можливо й було щось заплановане й для цих неблагополучних категорій. Бо поряд стояло два порожніх намети з логотипами торгової марки "Рум'янець". Хто зна, може наркотики і алкоголь збирались обміняти на хлібо-булочні вироби.

Загалом такі заходи потрібні. Хтось викурить на кілька сигарет менше, або й зовсім покине палити. Пенсіонери заощадять час, гроші і здоров'я та отримають безкоштовно консультацію лікарів. А підлітки побавляться з хулахупами.

От тільки шкода, що людей було трохи більше сотні. Як на мене, не вистачило "піару" заходу. Тут доведеться медикам повчитись у політиків, які кількома днями раніше змогли вивести на свою акцію тисячі рівнян. Не думаю, що політика цікавить людей більше ніж власне здоров'я. Та й зрештою, щоб робити мітинги та революції - потрібна здорова нація.

Коментарі

та ви ж пізно приїхали, ще дорогу перекривали, щоб студенти з мед коледжу могли пробігтися! навіть переможці були

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.