Рівненські перевізники відмовляються возити пільговиків на область

В касі центрального автовокзалу м. Рівне пільговим верствам населення продають не більше двох квитків. Таким чином для того, аби виїхати за межі обласного центру, пільгова категорія громадян займає чергу ще вранці. І це в той час, коли автобуси за потрібним їм сполученням відправляються напівпорожніми. Про це журналісту «ВСЕ» розповів очевидець - мешканець села Бабин Станіслав Липський.

- Згідно правил перевезення автомобільним транспортом, кожен пасажир повинен придбати в касі квиток для проїзду. Це правило стосується і пільгових категорій громадян, яким видається безкоштовний квиток, - повідав пан Станіслав. - Але останнім часом керівництвом центрального автовокзалу м. Рівне дало вказівку касирам автовокзалу видавати квитки пільговикам в обмеженій кількості - не більше двох білетів на рейс міжміського маршруту.

І тому зараз, скажімо, інвалід війни, прийшовши зранку на автовокзал Рівного, щоб з'їздити на дачу або в село, може потрапити до місця призначення тільки після обіду або й навіть під вечір, оскільки пільгові квитки на попередні рейси вже розібрані. Зараз на автовокзалі Рівного звична картина, коли всі лавочки на зупинках відправки маршрутних автобусів заняті людьми похилого віку.

Вони чекають своєї черги поїхати за призначенням, при цьому потрібні їм автобуси подекуди відправляються напівпорожніми. Такі дії перевізників громадського транспорту порушують Закони України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», «Про державний бюджет України на 2013 рік» в частині приміського пільгового перевезення громадян.

Спираючись на зазначену інформацію, автор цих рядків зателефонував директору автовокзалу Миколі Синюку і попросив роз’яснити чому пільговикам нині створено такі умови.

- Ми продаємо необмежену кількість місць пільговикам. Це перевізники зробили своєрідний страйк, беручи на рейс лише по два пасажири. Всіх інших пасажирів із касовими білетами водії просто або не пускають, або виганяють з автобуса! Пасажири повертаються до кас і здають квитки назад. Коли касири побачили, що коїться, то стали попереджати пільговиків, що водії можуть їх не взяти. Адже вже на цей рейс два пільгові квитки продано і щоб перестрахуватися варто придбати квиток на інших рейс. Перевізники нині страйкують, бо держава не повертає їм гроші за перевезення пільговиків. А страждають від цього люди, - розповів у телефонній розмові Микола Синюк.

У яких умовах нині перебувають перевізники, кореспондентові «ВСЕ» розповіла заступник начальника управління інфраструктури та промисловості Рівненської ОДА Людмила Замрій.

- За минулий рік держава не відшкодувала їм за перевезення пільговиків два мільйони гривень. А маршрутка мережа нашої області нараховує 452 приміських та 68 міжміських автобусних маршрутів загального користування, - каже пані Замрій. – Станом на початок року на обліку в органах праці та соціального захисту населення області перебувало понад 360 тисяч осіб, які мають право на пільговий проїзд у міському, приміському та міжміському пасажирському транспорті.


Автобусні станції області без обмежень продають безкоштовні квитки на міжміські автобусні маршрути вищезазначеній категорії населення. За 2012 рік продано 445 191 таких квитків на суму 4 567 199 гривень. А за перший квартал 2013 року продано 113 105 квитків на суму 1 172 822 гривень.

Відповідно до чинного законодавства та договорів, які укладаються з перевізниками-переможцями конкурсу, перевізник зобов’язаний безкоштовно перевозити громадян, яким згідно чинного законодавства надані пільги при користуванні пасажирським автомобільним транспортом.
Разом з тим, методики щодо порядку надання пільг та відшкодування витрат перевізникам за перевезення пільговиків на міжміських автобусних маршрутах не передбачено, через що виникають конфлікти та соціальна напруга.

Коли розрахуються із рівненськими перевізниками нині сказати не береться ніхто. А тим часом від створених державою проблем продовжують страждати прості люди. 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.