У Рівному вкотре спробують побороти вуличну МАФію

Проблема стихійного незаконного розташування у Рівному тимчасових споруд (кіосків), які ще називають малими архітектурними формами (МАФами), міську владу мучить нібито давно. Очільник Рівного Володимир Хомко не нехтує можливістю пожалітися журналістам на наглих підприємців, які всупереч закону на території обласного центру ставлять МАФи де хочуть і як хочуть. Зважаючи на зацікавленість міської влади щодо врегулювання ситуації із «вуличною МАФією», кореспондент «ВСЕ» вирішив з’ясувати хто псує зовнішній вигляд міста, якими методами з ними боролася міська влада та кого залучала собі на допомогу. А також які результати цієї боротьби за вуличний порядок у Рівному.

Це питання нині на часі заважаючи й на те, що на початку місяця Рівнерада нарешті прийняла рішення «Про затвердження порядку демонтажу незаконно встановлених тимчасових споруд на території міста Рівного». Вищезгадані питання автор цих рядків направив очільнику міста в інформаційному запиті, очікуючи отримати чіткі відповіді для того, аби сайт чесних новин «ВСЕ» в якості четвертої влади також долучився  до наведення порядку у нашому місті. Проте відповідь міського «гаранта» нас засмутила.

Після її прочитання чомусь згадалася фраза: «Хто хоче, шукає можливості. Хто не хоче – шукає причини». Місто знайшло причини не надати більшість затребуваної інформації. Більше того, виходячи з відповіді, упродовж минулого року, коли мер активно скаржився на МАФи, активної роботи проти незаконно розміщених тимчасових споруд у Рівному не проводили. Як це так? Не могли чи не хотіли? Якщо головній людині міста щось не подобається, невже у нього не вистачає повноважень та важелів впливу, щоб це виправити? Вочевидь – ні. Напевно, хитросплетене законодавство робить керівника Рівного недієздатним для врегулювання цієї проблеми. Адже у його бажанні прибрати ці «прищі з обличчя міста», зважаючи на численні заяви про це, сумніватися не хочеться. Чи все-таки варто?

У 2011 році у Рівному, відповідно до інсайдерської інформації, діяли 87 МАФів із простроченими термінами дозволу на розміщення або договорами оренди земельних ділянок, а ще 13 функціонували без жодних дозвільних документів. Відповідно до відписки, руки влади у цей період показово дотягнулися лише до декількох. Чому до одних змогли, а до інших – ні? Чому в цьому матеріалі запитань більше, ніж відповідей?

Скільки з них діють із порушеннями зараз? Міська влада чітко не сказала. Каже, що не знає. Але з’ясує. І розпочне законну боротьбу із тимчасовими спорудами, що незаконно розташовані у Рівному. Залишається сподіватися, що ефективність цієї боротьби буде вищою, аніж та, що була продемонстрована упродовж 2011-2012 років. Якщо мерові справді ця проблема «болить» настільки сильно, як він говорить.

Власне, чого добилися чиновники за ці два роки, кого залучали для боротьби із МАФами і як планують діяти цьогоріч, читайте нижче. До вашої уваги наші запитання та відписка міста щодо тимчасових споруд у м. Рівне.

- Скільки станом на 1 квітня 2013 року у Рівному розташовано стаціонарних тимчасових споруд (малих архітектурних форм)?

 - Станом на 1 квітня за робочим інвентаризаційним реєстром управління містобудування та архітектури у Рівному налічується 248 тимчасових споруд. Інформація щодо власників (орендарів) відома не по всіх тимчасових спорудах. Поки достовірно не буде встановлено всіх власників або користувачів (суб’єктів господарювання, юридичні адреси) та відповідно до ст. 2 Закону України «Про захист персональних даних», ми не в змозі надати вам запрошені дані.

- Скільки станом на 1 квітня 2013 року у Рівному розташовано стаціонарних тимчасових споруд без жодних дозвільних документів? Прошу надати кількість та перелік суб’єктів господарювання, юридичну адресу, вказати тип споруд та адреси знаходження споруд.

- Які тимчасові споруди розташовані без жодних дозвільних документів та які відповідають архітектурно-художньому вигляду (що не спотворюють вигляд міста), які актуальні в місцях їх розміщення та їх розташування не порушує діючі будівельні норми буде встановлено під час роботи Комісії з питань звільнення земельних ділянок від незаконно встановлених тимчасових споруд на території Рівного.

- Скільки станом на 1 квітня 2013 року у Рівному розташовано стаціонарних тимчасових споруд, терміни дозволу на розміщення або договори оренди земельної ділянки яких закінчилися? Прошу надати кількість та перелік суб’єктів господарювання, юридичну адресу, вказати тип споруд, адреси знаходження споруд, № договору оренди земельної ділянки, № рішення про надання земельних ділянок і терміни дії.

- Договори оренди земельних ділянок для розміщення тимчасових споруд  закінчилися в 15 власників тимчасових споруд, які значаться в загаданому інвентаризаційному реєстрі тимчасових споруд.

- До яких контролюючих органів упродовж 2012 року - першого кварталу 2013 року був направлений перелік тимчасових споруд, розміщених без жодних дозвільних документів та тимчасових споруд, терміни дозволу на розміщення або договори оренди земельної ділянки яких закінчилися раніше, із проханням вжити заходів до власників торгових кіосків, які функціонують без відповідного дозволу, відповідно до повноважень органів правопорядку?

 - В 2011 році управлінням містобудування та архітектури прокурору м.Рівне та начальнику управління Держкомзему у м.Рівне було направлено листи з переліком місць розташування самовільно встановлених на території Рівного семи торгових кіосків «Форнетті» та семи торгових кіосків «Хлібна хата» з проханням на реагування на ці дії. ФОП Міщуку С.В. («Хлібна хата») та ФОП Марчуку І.В. управлінням містобудування та архітектури було вручено приписи з зобов’язанням демонтувати самочинно встановлені торгові кіоски. В 2012 році такі листи не направлялися.

- Які відповіді були отримані від рівненських органів правопорядку на прохання Рівненської міської ради та її окремих структурних підрозділів щодо вжиття заходів до власників незаконно встановлених тимчасових споруд на території м. Рівне? Прошу надати копії відповідей, отриманих упродовж 2012 року - першого кварталу 2013 року.

 - Відповіді на вищезгадані листи управління містобудування не отримало.

- Які результати взаємодії Рівненської міської ради та її окремих структурних підрозділів із рівненськими контролюючими органами щодо вжиття заходів до власників тимчасових споруд розміщених на території м. Рівне? Чи було зменшено кількість незаконних тимчасових споруд? Чи були накладені штрафи та складені протоколи на власників таких споруд і передані до суду? Які інші дії були вжиті рівненськими органами правопорядку щодо власників незаконних тимчасових споруд на території м. Рівне?

 - В 2012 році власниками торгових кіосків «Хлібна хата» їхні самочинно встановлені торгові кіоски на території Рівного були демонтовані.

- Коли, відповідно до рішення Рівненської міської ради «Про затвердження Порядку звільнення земельних ділянок від незаконно встановлених тимчасових споруд на території міста Рівного», буде розпочато демонтаж незаконно встановлених тимчасових споруд на території м. Рівне? Які незаконно встановлені тимчасові споруди будуть демонтовані першочергово? Прошу надати перелік та адреси розташування.

- Дату початку демонтажу, перелік тимчасових споруд, які підлягають демонтажу, та відповідно адреси місць їх розташування можливо буде надати після проробленої роботи Комісії з питань звільнення земельних ділянок від незаконно встановлених тимчасових споруд на території Рівного та подальших рішень стосовно процедури дій щодо демонтажу прийнятих згідно з рішенням Рівненської міської ради  від 02.04.2013 №2873 «Про затвердження порядку демонтажу незаконно встановлених тимчасових споруд на території міста Рівного».

Ключові слова: 

Коментарі

Будь ласка, документ додано до матеріалу.

Панове, то ви все класно написали. Але ж якщо ви писали листа і отримали відповідь, то надайте ці документи!!
Спочатку першоджерело, а потім ваші виписки!!!
Чи може то все вигадка...

І чому ж прокуратура м. Рівне взагалі проігнорувала звернення від ДАБК? Навіщо взагалі така прокуратура потрібна якщо свої прямі функції вона не виконує і навіть листа у відповідь на звернення написати не здатна.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.