На Рівненщині показали як страчували людей (ФОТО)

 

У Дубенському історико-культурному заповіднику відбулось відкриття постійно діючої виставки казематів 17 століття.

 

Право офіційно відкрити виставку, тобто перерізати червону стрічку, мала честь влада Дубенщини. 

Після чого відвідувачі спуститись в підземелля, де досі панує холод.

Оскільки каземати змайстровані так, що в жовтні місяці там ще тепло, а в червні – холодно, - розповіла завідувач відділу історії Тамара Дмитренко.

«Стіни вбирають вологу, тому тут можна було зберігати продукти. Колись харчі прирівнювались до коштовностей», - додала вона.

Далі почалося найцікавіше – гостям розповіли про еволюцію тортур.

-Те, що ми бачили катів у фільмах в масці чи балахоні – неправда. Такого майже ніколи не було. Були винятки, коли кат страчував, для прикладу, короля.

А коли людині відтинали голову, то вона лежала не очима вниз, як також показують у фільмах, а вверх. Це все для того, щоб приречений бачив як падає лезо.

Мало місце в ті часи і спалювання, так званих, відьом. Будь-яку гарну жінку могли вважати відьмою. І перевіряли це досить таки дивним способом – якщо жінка була хоч на трішки легша, мається на увазі вага, за еталон, котрий міг змінюватись, то її чекала страта.

Жінка могла залишитись живою лише тоді, коли кат пропонував їй руку та серце.

А от чоловік міг вижити, коли переживши багато тортур, йому пропонували стати катом.

Дочка ж ката мала змогу одружитись лише на колезі свого батька, - розповів молодший науковий працівник відділу історії Дубенського історико-культурного заповідника Іван Каянчук.

Були кати, котрі користувались авторитетом. На страти, котрі вони проводили, приходило дуже багато людей. Це було таке собі екстрім-шоу. Колись не було кінотеатрів, боулінг чи більярд клубів і люди віддавали перевагу таким заходам.

У Львові навіть існувала школа катів. Термін навчання у ній тривав два роки.

«Хочеться сказати, що цю виставку потрібно сприймати, як розважальну. Ми показуємо, бо це історія, таке дійсно було. І, ні в якому разі, не намагаємось навчити відвідувачів таке робити. Головне те, як це все подавати. Підхід має бути індивідуальним, залежно від публіки. Але дітям до 14 років ми не радимо відвідувати виставку», - зазначив директор Дубенського історико-культурного заповідника Леонід Кічатий.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.