Геодезист з Рівненщини поповнює художні колекції світу

 

Врубка. Він мешкає у Львові і називає себе вільним художником. Геодезист за фахом Леонід Коврига  не знайшов себе у професії і зайнявся  як він каже „малярстовом”. Результат такого життєвого повороту – картини художника тепер у відомих колекціях світу. А нині він творить в Острозі, де тривалий час працював його батько Леонід Коврига, де перебуває на запрошення ректора Острозької академії...

Свого батька, відомого на Острожчині педагога, ентузіаста туризму  Леонід Леонідович згадує з повагою і гумором:

  • Все життя в роботі. Відповідальність, порядність, унікальна пам’ять на імена та обличчя. За все  життя  нічого собі не нажив, – згадує художник. – І курки за все життя не зарубав. Зізнаюсь, що я спочатку заробляв собі дивіденди його ім’ям: син Ковриги – це щось...

Напевне від батька успадкував  він простоту і тягу до подорожей, малярства по всьому світу. Каже, що збирається  написати серію острозьких пейзажів і зробити виставку, подарувати її академії – такий собі вчинок вдячності.  Острог  йому дуже подобається і нагадує Львів – маленькі вулички з бруківкою, багато старовини. А ще подобається тому, що це місто, де вчились і працювали  його батьки. На Замковій горі,  біля краєзнавчого музею зараз  розташувалася велика гарна клумба. А колись тут стояв будинок священика, де хрестили батьки маленького Леоніда...

Окрім роботи художника, яка для нього є основною нині, він ще і екскурсовод, письменник, театрал. Незабаром вийде серія його книг – дитячі вірші, псалми у літературній обробці, дитячі вірші. А нещодавно „ маляр” освоїв для себе незвичний спосіб написання картин.

–У  Львові я  граю у виставі  “Панна з веселої гори” (за драматичною поемою Миколи Петренка та віршами Василя Бобинського). Особливість цієї постановки – мовчання акторів, озвучення усього дійства  народним артистом України Сергієм Павловичем Кустовим. Під час усієї вистави я   на сцені працюю над картиною...

Після Острога Леоніда Ковригу чекає творче турне – Європа і Рим, де також народжуватимуться полотна. І вони, можливо так само поповнять приватні колекції світу. Сьогодні роботи художника є у колекціях Принцеси Паллавічіні з дому Медичі (Рим, Італія), в Українському культурному центрі (Лос-Анджелес, США), в посольствах України в Австрії, Польщі, Угорщині, Чехії, у Ватикані в офісах відомих фірм та міжнародних організацій.  Його картини можна побачити в Академії внутрішніх справ України,  в офісах банків у Львові, у керівників міністерств, державних відомств. Його малярством цікавилися і на міжнародних пленерах у Сніні та Детві, культурних центрах Словаччини. Всі його роботи виконані олією на полотні.

Співрозмовник жартує, що навесні його дома не буває, бо починається творчий сезон і дружині він залишає кілька своїх наліплених на стінах фото – аби не забувала:  

  • Вона у мене  педагог, зауч,  хоче і мене виховувати, – сміється художник. –Але в сім’ї я годувальник, бо моя творчість дає змогу утримувати сім’ю.  

Леонід Леонідович  зізнається, що найбільше боїться стати комусь тягарем. А поки творить – живе і дихає світом. Радіє, що може залишити по собі слід.

  •  – Ніхто не знає скільки кому відпущено на цій землі. Тому не маю звички брехати – аби не забути потім, що казав, не боюся здатися дивним чи смішним. Я однаковий у спілкуванні з дипломатами і простими людьми, завжди кажу те, що думаю. Так і мої картини – комусь можуть здатися дитячими, просто мазаниною, але так я бачу світ, – каже художник.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.