Мешканець Рівненщини в суді довів неправоту чиновника

Близько трьох років представники Державної інспекції сільського господарства необґрунтовано звинувачували мешканця одного із сіл Рівненського району в самовільному зайнятті земельної ділянки. І лише завдяки зверненню до юристів і рішенню суду чоловік відстояв свої права та довів неправоту інспектора.

Ще в грудні 2012 року до центру права РОГО «Комітет виборців України», члена Коаліції у сфері захисту права власності, звернулася за консультацією Галина Лисак. Вона розповіла, що її колишнього чоловіка Олександра, співвласника їхнього будинковолодіння, постійно звинувачують у самовільному зайнятті земельної ділянки. Хоча на цю землю вони мають державний акт і використовують в розмірі, що не перевищує розміру, передбаченого державним актом.

Жінка розповіла, що починаючи з 2011 року, на ім’я її чоловіка почали неодноразово надходити акти перевірки дотримання земельного законодавства, акти обстеження земельної ділянки, приписи, в яких йшлося про самовільне захоплення землі. І так тривало аж до 2013 року (навіть під час розгляду справи в суді інспектор продовжував надсилати акти та приписи). При складанні цих актів Олександр Лисак ніколи присутнім не був. Інспектор завжди складав їх за участю одних і тих же «дійових» осіб: землевпорядника та бухгалтера сільради, а матеріали адмінсправи (протокол і постанову) надсилав громадянину після її розгляду.

4 грудня 2012 року представник Державної інспекції сільського господарства вкотре склав протокол про адмінправопорушення на Олександра Лисака. А наступного дня на підставі статті 53-1 КУпАП виніс постанову про притягнення до адмінвідповідальності та наклав штраф у розмірі 680 гривень.

Проаналізувавши надані документи та матеріали адміністративної справи юрист РОГО «Комітет виборців України» Мирослава Примак виявила вагомі підстави для того, щоб визнати таку постанову протиправною і скасувати її.

-Державний інспектор при вирішенні справи не врахував усі обставини справи, – розповідає Мирослава Примак. – Також він допустив суттєві порушення як процесу проведення перевірки на предмет дотримання земельного законодавства, так і процесу розгляду адміністративної справи, що призвело до протиправного винесення постанови про накладення адміністративного стягнення на громадянина Лисака, - розповідає Мирослава Примак.

Таким чином, представник Державної інспекції сільського господарства всупереч статті 280 Кодексу України про адміністративне правопорушення при розгляді справи не з’ясував, чи було вчинено адмінправопорушення, чи винна особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також не з’ясував інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Отже, інспектор виніс постанову, якою застосував штраф до громадянина Лисака, за відсутності складу правопорушення, передбаченого статтею 53-1 КУпАП. Крім того, представник інспекції, виносячи постанову, не надав можливості давати пояснення, подавати докази відсутності з його сторони дій, що свідчать про самовільне зайняття земельної ділянки. Такими діями інспектор порушив вимоги статті 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Враховуючи всі ці обставини, юрист Мирослава Примак допомогла пану Лисаку скласти всі необхідні документи до суду, які були подані всередині грудня 2012 року. Впродовж майже півроку сторона відповідача всіляко намагалася затягнути процес розгляду цієї справи.

Як повідомляє прес-служба Рівненської обласної громадської організації комітету виборців України, 15 травня Рівненський районний суд таки прийняв рішення, яким визнав протиправною та скасував постанову про накладення на громадянина Лисака адміністративного стягнення. Таким чином, наполегливість і вчасне звернення до фахівців допомогли чоловіку захистити свої права й уникнути неправомірного адмінстягнення.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.