Мешканець Рівненщини підкорив одну з найвищих гір світу

Юрій Ткачук із Костополя Рівненської області - один із восьми учасників Всеукраїнської експедиції спортивного туризму, якому нещодавно пощастило побачити та відчути на собі велич найвищої гори Північної Америки - Мак-Кінлі. Про те, як довелось долати труднощі сходження та переживати майже 40-градусний холод, альпіністи розповіли 18 червня під час прес-конференція з нагоди свого повернення.

До експедиції входили альпіністи з Києва, Луцька, Львова, Севастополя та власне Юрій Ткачук із Костополя.

- Перше сходження на гору – це як для солдата перший орден. Підготовчий період було пропрацьовано дуже ретельно. Нам з погодою поталанило. Одна справа, коли це в теплі робити, десь у Криму, а зовсім інша коли у холод. Під час нашої експедиції місцями було 38 градусів морозу. Також це все дуже небезпечна справа. Кожного року там пропадають люди, порушуючи техніку безпеки. Потрібно йти у зв’язці. І коли твій партнер падає, наприклад, у праву сторону, то ти миттєво маєш впасти на ліву. Знаєте, не можна казати, що ти підкорюєш гору. Ти, в першу чергу, підкорюєш себе, - поділився керівник експедиції «Деналі-2013» Юрій Ткачук.

 

Екстремали харчувались тим, що купили вже в Америці, оскільки українське сало на кордоні забрали, бо його ввозити заборонено.

- В Америці до 21 не продають ні сигарет, ні алкогольних напоїв, що мені дуже сподобалось. От по тобі видно, що ти старша людина, а в тебе все рівно вимагають пред’явити паспорт або водійські права. Це так дивно, - додав Юрій Ткачук.

Учасники експедиції привезли із собою український прапор, який побував на найвищих вершинах п’яти континентів.

- Далі мріємо податись в Антарктиду. Заробляємо гроші, бо поки не вистачає. Оскільки це досить велика сума, а саме 30 тисяч євро. Варто додати, що попередній проект обійшовся нам у чотири тисячі доларів. Ми запрошуємо всіх, хто має бажання і фінанси долучитись до нас. А у кого проблеми з останнім, то даємо можливість заробити, - сказав президент Рівненської обласної федерації спортивного туризму Ігор Парчевський.

Коментарі

Молодець!!!!!!Так тримати!

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.