У Рівному рейдери воюють за квартири в аварійному будинку. ФОТО

Житлові баталії у багатостраждальному будинку на вулиці Соборній, 257 переросли у фізичні сутички. Рівняни не можуть розібратися хто ж є власником низки відомчих квартири, але апелюють не до суду, а до сили кулаків. А тим часом весь будинок руйнується. Врегулювати ситуацію намагались на спеціальній комісії депутати Рівнеради.

 

Біда спіткала рівнянку Людмилу Карпець в найнесподіваніший момент. Жінка поїхала в село провідати хворих батьків, а у квартирі №22 за адресою Соборна, 257 залишила свою вагітну дочку.

— Дочка зателефонувала і повідомила, що в квартиру вламуються невідомі. Тож я змушена була повернутися додому, — розповіла пані Людмила.

У підсумку непрохані представились господарями квартири і показали в паспорті прописку, яку зробили кількома днями раніше. А ще розповіли, що мають усі документи та дарчу на квартиру. Непрохані гості встановили в квартирі надувний матрас і залишись жити вже третій день поспіль. Натомість пані Людмилі з родиною вказали на двері. Мовляв вже через два дні в квартирі нові власники починають ремонт.

— Вони постійно кричали – вели себе по-хамськи. Називали мене "твар’ю". Чим я заслужила таке ставлення? – плаче жінка. - Все життя пропрацювала на промислових підприємствах Рівного, на "РівнеАзоті". Цю квартиру отримали разом з чоловіком, прописана з 1990 року. Однак, пізніше керівництво "Мехагробуду" не дозволило нам скористатися правом на приватизацію квартири, а запропонували її викупити. А тепер нам заявляють що наша квартира продана ще в 2004 році? Як таке може бути? Ми оскаржили так званий продаж квартири в суді. І суд ще в 2007 році визнав недійсним договір продажу квартири Миколюку Миколі "Мехагробудом". Однак з невідомих причин його представники вирішили вдертись до нас саме зараз. Як це так? Має ж бути рішення суду про наше виселення, його має виконувати виконавча служба… А у нас просто вибили двері, зняли замки. Та ще й мене, жінку побили… Де шукати справедливості?

Через "військовий стан"  в квартирі жінці неодноразово ставало погано, викликали швидку. А дочку пані Людмили передчасно забрали до пологового будинку. Жінки звертались в міліцію, але та не змогла нічим зарадити. Почали шукати захисту в депутатів та журналістів.

- Коли мені зателефонували мешканці будинку і розповіли про ці події – я виїхав на місце події. Біля під'їзду зустрів представника так званих нових власників, який прихопивши ноутбук тікав, щоб не зустрічатись з нами та пресою. На всі мої запитання відповідав лише по-хамськи, - зауважив депутат Рівнеради Олександр Нестерук. — Хіба це характеризує цих людей з нормальної, цивілізованої сторони?  А проблем у тому будинку дуже багато. Будинок зараз невідомо у кого на балансі. Будинок на Соборній, 257 був збудований в 1984 році "Облміжколгоспбудом" за дольовою участю з іншими підконтрольними організаціями. Після розпаду Радянського союзу будинок перевели на баланс правонаступника структури "Рівнеагробуду". Керівники ж цієї асоціації своєю безгосподарністю довели багатоповерхівку до аварійного стану. Та навіть намагались позбутися будинку, ремонт якого обійдеться у декілька мільйонів гривень. Точніше хотіли передати його у власність "мертвій" структурі — ВАТ "Полісся.

Щоб розібратися в ситуації депутат скрикав спеціальну комісію, куди запросили усіх учасників конфлікту. Зокрема і представника Миколи Миколюка – Андрій Прокопчук. Втім, навіть в присутності депутатів чоловік себе вів більш ніж зухвало.

– Цю квартиру «Мехагробуд» подарувало Миколі Миколюку ще у 2004 році. Ми маємо цей договір дарування, – розмахував документом представник нового власника Андрій Прокопчук. – Є витяг БТІ на право власності цієї квартири. Пані Кнапець мала звільнити квартиру ще в 1999 році, коли з чоловіком отримали від підприємства нову трикімнатну квартиру. Тим часом мій представник з 2004 року не може проживати в своїй квартирі і змушений жити практично на вулиці. Тому я взявся захищати його інтереси. Стосовно ж заяв Людмили Кнапець – то вона теж відповідатиме по кримінальній справі за нанесення моєму підзахисному легких тілесних ушкоджень (до слова, пані Людмила теж подала аналогічний позов на дії Андрія Прокопчука та Миколи Миколюка-, авт..)

Однак, як виявилось все на так просто, адже Людмила Кнапець у  2007 році через суд  домоглася визнання договору дарування не дійсним.

— Але рішення у БТІ та і не зареєстрували. Тому в єдиному реєстрі нерухомості право власності Миколи Миколюка не скасоване, - пояснила начальник відділу реєстрації речових прав на нерухоме майно реєстра­ційної служби Рівненського міського управління юстиції Віра Крук. – Тому раджу пані Кнапець на підставі рішення суду 2007 року вимагати скасування права власності Миколюка на цю квартиру. Щоправда після цього вона повернеться знову у власність «Мехагробуду».

Ситуацію намагався прояснити теперішній керівник СП «Мехагробуд» Юрій Тимощук. Виявляється, 23 роки тому ордер на право поселення в квартиру №22 отримав працівник підприємства «Мехагробуду», чоловік Людмили  Карпець. Однак, людей повідомляли, що житло відомче і вразі звільнення з підприємства сім`я пана Кнапця була змушена залишити житло. Тим часом підприємство у 1999 році виділило родині більшу 3-кімнатну квартиру у недобудованому будинку на вулиці Соломії Крушельницької. Разом з іншими мешканцями в кооперативі подружжя Кнапців будинок добудували. Мали сюди переселитися, а стару квартиру звільнити.  Утім подружжя розлучилося і жінка із дітьми залишилась у цій квартирі. Але оформити свідоцтво на право власності на неї Людмила Карпець не змогла.

–  «Мехагробуд» будував 20-квартирний будинок для наших працівників на вулиці Соломії Крушельницької. У 1995 році його будівництво заморозилось. Ми вирішили шість квартир у цьому будинку віддати стороннім організаціям з умовою, що вони їх добудують, а 14 – нашим працівникам. Разом із останніми заснували кооператив і у 1999 році цей будинок здали в експлуатацію. Тож цих 14 сімей повинні були переїхати у трикімнатні квартири. Однак всі подружжя раптово розлучилися і жінки залишились жити у однокімнатних квартирах. Натомість рішенням господарського суду квартири на Соборній, 257 були передані у нашу власність. А на загальних зборах підприємства ми їх подарували іншим своїм працівникам, – розповів директор СП «Мехагробуд» Юрій Тимощук.

– Має ж бути рішення суду про виселення людей, його має виконувати виконавча служба… Оскільки такого права новий власник не мав, то це незаконно ось так просто вибивати двері і вламуватися до чужого помешкання. Жінка має абсолютне право вимагати моральної компенсації за такі дії, – запевняє адвокат Рівненської спілки адвокатів, захисник Людмили Кнапець Світлана Рудика. – Ми також подамо заяву до суду щодо скасування запису про право власності Миколюка у єдиному державному реєстрі. Адже маємо про це рішення суду.      

Крім того засідання спеціальної депутатської комісії вирішили повторно звернутися до прокуратури з вимогою встановити балансоутримувача  будинку 257 на вулиці Соборній. За словами голови комісії, депутата Рівнеради Олександра Нестерука, зараз дві установи не можуть визначити хто ж є балансоутримувачем будинку – "Рівнеагробуд" та ВАТ "Полісся". А тим часом страждають мешканці, адже через безгосподарність будинок руйнується на очах.

— Там не було ремонту з дня здачі експлуатацію, не працює ліфт, невідомі захопили допоміжні приміщення. Мешканці змушені скидатися та робити косметичний ремонт своїм коштом. Але це не вирішення проблеми. Власник будинку має виділити гроші на капремонт, а потім передати будинок на баланс міста. Інакше буде як в казці про "Теремок" – поки всі ділитимуть квартири – будинок руйнуватиметься. Цього не можна допускати, - підсумував Олександр Нестерук.

На тому комісія не завершила свою роботу, адже більшість питань ще досі не закриті? І навряд чи найближчим часом мешканці бідового будинку на вулиці Соборна, 257 зможуть спати спокійно.

Олександр Нестерук закликав депутатів допомогти мешканцям
Розібратися в ситуації хоче і головний комунальник міста  Володимир Лапюк
Юрій Тимощук, Андрій Прокопчук, Олександр Лащук

Коментарі

Слухайте, ці виродки - рейдери вже відключили світло цій жінці. У нас може хтось зупинити це безчинство. На міліцію надії не має.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.