Усе життя зі статусом „попівської доньки”

 Сьогодні цю літню жіночку часто можна зустріти в  Острозі в оточенні чотирилапих. Підгодовує їх, бо так було заведено у родині Бобровницьких – шкодувати братів наших менших. Хоч і пенсія мізерна у ветерана бібліотечної справи,  але оптимізму і творчої  наснаги   Тетяні Володимирівні вистачає.  У свої 72 за давньою традицією читає усі газети,  бере участь в літературних  конкурсах. А ще   з великою шаною згадує батька-священика, хоч не один раз була обпечена тавром „попівської доньки”...

Тетянку мама Лариса народила  в 1941 році сама, адже до пологового будинку коні в лютий мороз  і завірюху її просто не довезли. Вже там лікарі вперше назвали її

„ попівським дитям”, як потім розповідала матір і ставились не так як до інших породіль. Однак вже змалечку Таня мала такий собі чоловічий  гарт- з хлопцями разом ловила рибу, шукала снаряди  і патрони по ярах. Саме тому  в 6 років її привели у школу – нехай краще слухає, аніж займатися небезпечними розвагами.

  • Між моїми батьками завжди були теплі стосунки, тато прислухався до маминих слів, – згадує Тетяна Володимирівна. — Після закінчення духовної семінарії він був не просто священиком, а і екскурсії проводив по Межиріцькій фортеці. Знаючи, що в мене є творчі здібності  і я пробувала щось писати, тато повторював одне: „Пиши що хочеш, лише лізь в теологію.”

Мама Тетяни Володимирівни  закінчила училище імені Блудова. Як і батько хотіла, щоб донька отримала хорошу освіту. Тому після закінчення Острозької ЗОШ№1, вона вчилася в Дубнівському культоосвітньому училищі, а згодом вищу освіту здобула в Київському інституті культури.  Жінка демонструє випускне фото з вузу, світлини робочих моментів в Острозькій дитячій бібліотеці (на фото).  Згадує, як починала працювати в Межиріцькій бібліотеці, а згодом вже в Острозі  робила стінгазети, оформлювала краєзнавчі куточки.

–Разом з Ольгою Олександрівною Руй та вчителем-філологом Ангеліною Олександрівною Шевчук ми  зробили стенд про знаменитих вихідців з Острожчини, – продовжує Тетяна Бобровницька. – Тоді я вела активну роботу по школах із залучення до бібліотеки учнів. Ольга Руй вимагала ходити по  класах, переписувати дітей аби ті були читачами бібліотеки, організовуали екскурсії до книгозбірні. Кожну нову книгу, яка надходила, ми перечитували,  робили аннотації, щоб зацікавити ними дітей. У нас була організована робота юних бібліотекарів. Вони підшивали газети, ремонтували книги, словом були зайняті допомогою нам. І дуже приємно, що серед таких активістів  були сьогоднішні завідуюча міською дитячою бібліотекою Алла Базан та завідуюча Острозькою  районною бібліотекою Ольга Бояр.

Окрім активної праці на робочому місці, Тетяна Володимирівна завжди писала сама. У неї виробився свій, власний прозовий стиль з непрямим порядком слів у реченні. Навіть на пенсії вона пише свої ессе  на актуальні теми сьогодення, бере участь в творчих конкурсах. Жінка демонструє роботу про свою родину, надруковану в обласній газеті, за яку навіть премію отримала. У ній пенсіонерка згадує як в 1943 році німці спалили село, як згоріли живцем її дід з бабусею,  а від хати лиш комин залишився....

Так сталося, що власної сім’ї вона ніколи не мала. Згадує свою першу  любов, чоловіка, якому потрібна була кар’єра, партія, а „попівська донька” в ці плани ніяк не вписувалась. Це ж тавро, за словами жінки, стало  причиною того, що тривалий час  не могла отримати

Статус ветерана праці.

Сьогодні біля її будинку багато чотирилапих, шкодує їх. Згадує як колись тато лазив на дах аби підгодовувати скаліченого кота. Хіба ж вона може інакше ставитись до тварин?

Тетяна Володимирівна нині не жаліється на життя, відвідує Свято-Богоявленський собор Острога,  якщо здоров’я дозволяє і пише свої чергові ессе. Зізнається, що день народження ніколи не святкує, а ось Тетянин день полюбляє. 

 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.