У Рівному перед приїздом міністра помили асфальт (ФОТО)

У вівторок, 25 червня, у Рівному офіційно відкрили перший в Україні сміттєпереробний завод. У ЗМІ анонсувалося, що на його відкриття приїде прем'єр-міністр України Микола Азаров. Проте керівник уряду відчалив із діловим візитом до Європи, тож перерізати стрічку першим особам Рівненщини допоміг міністр екології та природних ресурсів України Олег Проскуряков.

Ще на під'їзді до сміттєпереробного було помітно, що до відкриття заводу готувалися всерйоз.

Дорогу у прямому сенсі слова ПОМИЛИ, жодних вибоїн у асфальтовому покритті колеса автівки не відчували. Навіть дорожні вказівники обабіч шляху встановили.

Для порівняння: та ж дорога 2 місяці тому (на фото нижче). 

Поруч із приміщенням заводу встановили динозавра зі сміття. Як розповів директор ТзОВ "САНКОМ-Рівне" Святослав Євтушенко, його образ насправді є дуже символічним.

- Якщо ми не будемо правильно поводитися із відходами, вимремо, як динозаври, - мовив директор "САНКОМ-Рівне". 

Початок відкриття був анонсований на 10.00 ранку. Проте, як і, мабуть, годиться міністрам, пан Проскуряков запізнився майже на годину - авіапереліт затягнувся. Тож поки люди і динозавр чекали на появу його персони та інших чиновників, журналіст "ВСЕ" роздивився сам завод.

На його території, зокрема, демонструються контейнери для різних видів роздільного збору сміття (дивитись більше фото). За словами пана Євтушенка, нині у Рівному поки-що збиратимуть окремо лише пластикові пляшки. 

На відкритті були присутні співзасновники сміттєпереробного заводу з Німеччини та України (на фото).

Зрештою, міністр екології Олег Проскуряков, губернатор краю Василь Берташ, голова облради Юрій Кічатий, мер Рівного Володимир Хомко та інші високопосадовці таки приїхали. 

А відтак дружньо взялися говорити вітальне слово - почергово відповідно до величини посад.

Процес цей тривав недовго, тож хлопці взялися за перерізання святкової стрічки, що й ознаменувало офіційне відкриття першого в Україні сміттєперееробного заводу у м. Рівне.

За мить чиновники зайшли всередину заводу, де їм показали короткометражний фільм про сміттєпереробний.

Судячи із головних героїв документалки, всі перелічені особи, окрім, напевно, міністра, цей фільм вже бачили. 

До речі, за правопорядком на заході особисто спостерігав головний міліціонер Рівненщини Василь Лазутко.Очевидно, важливіших справ Василь Іванович цього ранку не мав. Окрім нього, міліції тут майже не було, адже функцію охорони виконували представники приватної охоронної фірми.

Для того, аби читачі сайту чесних новин "ВСЕ" хоча б опосередковано зрозуміли що таке сміттєпереробний завод і як він працює, ми зняли коротке відео:

Тестовий запуск сміттєпереробного заводу відбувся ще 14 травня. Офіційне відкриття - 25 червня. Про те, що говорили чиновники під час заходу, читайте нижче.

Більше фото у нашій ФОТОГАЛЕРЕЇ

Коментарі:

Святослав Євтушенко, генеральний директор ТзОВ "УКРЕКО-ІНДАСТРІ", директор ТзОВ "САНКОМ-Рівне":

- Вартість проекту з будівництва сміттєпереробного заводу у Рівному - 70 мільйонів гривень. Думаю, він окупиться приблизно за 20 років роботи. Зараз завод здатний переробляти удвічі більше сміття, ніж продукує місто Рівне. На сміттєпереробному працюють 55 осіб. Посадовий оклад сортувальника становить 1200 гривень, за умови 100% виконанням плану працівники отримують премію у розмірі 100%. Поки-що всі справляються, тож нині зарплата на заводі - 2400 гривень.

Олег Проскуряков, міністр екології та природних ресурсів України:

- Вірю, що поява в Україні такого заводу - початок доброї традиції. Не беруся сказати де ще в Україні з'явиться подібний завод, але нам однозначно слід рухатися у цьому напрямку. Відкривати якщо не сміттєпереробні, то сміттєсортувальні заводи. Рівне подало гарний приклад для кожного регіону.

Василь Берташ, голова Рівненської ОДА:

Надзвичайно приємно відкривати новозбудований сміттєпереробний завод - це нові робочі місця, це додаткові податки для бюджету, це послужить на користь для громадян. Переробка сміття на цьому заводі буде використовуватися як альтернативне паливо на підприємстві "Волинь-Цемент". Також слід знати, що сміттєзвалище, на території якого збудований завод, є фактично заповнене. Тому із запуском підприємства буде вирішена й екологічна проблема. 

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- Тепер 95% зібраного у Рівному сміття перероблятимуть на новому заводі. Лише 5% інертного сміття, яке не можна переробити, наприклад тверді будівельні відходи, земля із прибирання узбіч тощо, буде розсіюватися на полігоні. Завод перероблятиме сміття не лише з Рівного, а й з області і, мабуть, із сусіднього Луцька. Виробничі потужності це дозволяють.

Місто, не витративши ні копійки, отримало сучасні контейнери, сміттєвози та сміттєпереробний завод.  На сміттєзвалищі із 1959 року назбиралося 5 мільйонів тонн сміття. До нового року ми матимемо ще й обладнання для видобутку газу, який накопичився в недрах цього полігону. Старе звалище з часом буде рекультивоване, а на його місці посадимо дерева.

Коментарі

я все розумію: завод-це у будь-якому випадку добре (хто би його не побудував і не коментував би це), але чому люди на заводі працюють без масок? навіть якщо не брати до уваги сморід- це для здоров"я геть не добре!

Шановний Степане, Ваше прізвище цілком і повністю характеризує вашу особистість, як на мене. Виходячи із Вашої недалекості в поглядах маю нагоду просвітити Вас: коментування для того і є, що б у ньому обговорювати опубліковане.

Пардон, якийсь Іван Липа буде вчить журналістів, як працювати, у коментах? Зустрічайтесь особисто і спілкуйтеся дивлячись один одному в очі, а не тут маслайте.

Це чеговий величезний здобуток обласної влади. Працюють на славу. Молодці. Хочеться лише побажати продовжувати у тому ж дусі. А псевдосенсаційні заголовки, що мають на меті скомпроментувати владу, нічим для іміджу останньої не зашкодять. Як бачимо, ВСЕ продовжує спотворювати реальний стан речей, тим самим обманюючи читача. Де ж ваша журналістська етика???

До редакції відношення не маю,але Ваші наїзди на авторів публікацій (не лише на цьому порталі) вже втомили.Не подобається-не заходьте сюди. Мені- цікаво,я вдячний журналістам за оперативну інфу.fhAiY

А редакція не для людей типу мене пише і для них не важлива думка людей?

Коментар явно від представників редакції чи від самої редакції і вам шановний явно не подобаються думки, які не хвалять вас.

Вчіться чути правду.

РЕДАКЦІЯ ЗАБУЛА З ТОБОЮ УЗГОДИТИ ТЕМИ?А-Я-ЯЙ!!!! Сергій Чтв, 06/20/2013 - 14:36 IP 93.183.241.241
А ви шановний автор і коментатор статті стаєте на коліна перед всіма безхатченками?

Ну нафіг це ВСЕ рв йуа - "Что вижу то пишу"

:) , через те й заголовок що два тиждні мили - асфальт :)

I в суботу мили i в п"ятницю, i 2ва тижнi до цього, до чого тут асфальт? Мдаааа.

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.