Прообраз адронного колайдера рятуватиме онкохворих Рівненщини. ФОТО

 

Пацієнти Рівненського онкологічного диспансеру отримали ще один шанс на одужання. Для їх лікування у медзакладі відкрили радіологічне відділення та ввели в дію другий лінійний прискорювач в центрі променевої терапії.

 

 

Нагадаємо, що перший лінійний прискорювач зявився у Рівному за сприяння фонду Ріната Ахметова «Розвиток України». Сьогодні ж, 25 червня в онкодиспансері запрацював ще один життєво необхідний апарат.

- Два роки тому на Рівненщині було 17 тисяч онкохворих, сьогодні  - 20 тисяч. Наше завдання надати їм професійне та якісне лікування. Після того, як фонд Ріната Ахметова подарував прискорювач, Віктор Янукович пообіцяв, що допоможе з другим. Сьогодні це сталось, - розповів голова облдержадміністрації Василь Берташ.

На відкритті побував також Міністр екології та природних ресурсів України Олег Проскуряков, котрий приїхав на Рівненщину з робочим візитом

- Видно, що ті умови, які створюються для хворих тут вражаючі. Думаю, що не кожен закордонний аналог подібного закладу може пишатись наявністю такого обладнання і таких кадрів. Добре, що великий бізнес розуміє ваші проблеми, - зазначив Олег Проскуряков.

Нове медичне обладнання дозволить лікувати пацієнтів онкодиспансера без побічних ефектів.

-  Лінійний прискорювач - це прообраз адронного колайдера, тільки менший. Це лабораторне обладнання, яке зараз нам вкрай необхідне. Збільшиться кількість хворих, які зможуть отримати лікування. Це апарат принципово нового класу, який дозволяє проводити терапію без пошкодження внутрішніх органів та економить час, - розповів головний лікар Рівненського онкодиспансеру Григорій Максим’як.

Лінійний прискорювач електронів «Електа Сінерджі» коштує 30 мільйонів гривень. За його допомогою лікують злоякісні пухлини методом променевої терапії., яка є одним з провідних методів лікування онкологічних захворювань. Під дією випромінювання лінійного прискорювача ракові клітини гинуть. При цьому здорові клітини, які оточують пухлину, надалі відновлюють свою функцію.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.