Велодоріжки у Рівному проклали… на папері

Активісти Рівного, які вболівають за велосипедний рух вирішили закріпити свої права на загальноміському рівні. Із відповідними пропозиціями вони звернулись до міської влади.

На прес-конференції, яка відбулась 25 червня, велосипедисти висловили свої вимоги до міського голови. Серед яких облаштування велопарковок біля громадських і торгівельних закладів та держустанов, також створення умов для зручного та безперешкодного пересування велосипедистів.

- У концепції, яку ми розробили потрібно враховувати єдиний технічний стандарт конструкції велопарковок та встановити їх поблизу об’єктів комунальної власності, у місцях з великим скупченням людей та облаштувати великі парковки для велосипедів, - розповідає вело-активіст Андрій Шевчук.

Громадські активісти запропонували створити робочу групу, до складу якої будуть входити представники з управління ЖКГ, управління транспорту та зв’язку, ВДАІ УМВС, управління архітектури та будівництва міста та розробники концепції.

- Робоча група здійснюватиме напрацювання та більш детально вивчить питання вело інфраструктури та здійснить моніторинг вулиць, де потрібні велодоріжки та відповідно створить програму. А також визначить, скільки коштуватиме втілення Програми в життя. Тільки після розробки цього документу можна буде говорити про виділення бюджетних коштів, - розповідає громадський активіст Святослав Клічук.

Можливо, якби рівненські депутати їздили на роботу на велосипедах, так як це роблять їхні європейські колеги, у місті давно вже були б велосипедні доріжки та парковки. Так як більшості місцевих обранців дані питання безпосередньо не стосуються, то і проблеми велосипедистів владою Рівного досі не вирішено. Хоча, наприклад у місті Сарни існує контроль за дотриманням правил дорожнього руху велосипедистів і навіть сарненський міський голова цьогоріч взяв участь у Велодні у Рівному.

До речі, усі велопарковки у Рівному зроблені за кошти активістів. Минулого року першу таку парковку встановили на території обласного краєзнавчого музею. Пізніше рівненські велосипедисти відкрили ще кілька місць для паркування. До цієї ідеї також долучаються власники магазинів.

Депутати міської ради, які були присутні на прес-конференції погодились лобіювати інтереси велосипедистів у міській раді.

- Я готовий підтримувати розвиток велоруху в місті на рівні фракції та депутатського корпусу, а також планую з колегами домогтись виділення коштів для велопарковок біля комунальних закладів міста ще цього року, - говорить депутат міської ради Володимир Зіль.

Активісти також пропонують запустити соціальну рекламу, яка б нагадувала велосипедистам про правила дорожнього руху.

- Діти від 7 до 14 року відповідно до закону повинні їздити по велодоріжках, яких немає у Рівному. Також велосипедистам заборонено їздити по тротуарах, - розповідає призер Чемпіонату України з велотріалу Олександр Старжинський.

До робочої групи з питань велосипедистів ввійдуть: Андрій Шевчук, Олександр Старжинський, громадський активіст Сергій Ковальчук, Зураб Кантарія, Володимир Зиль та Антон Сачук. Іншими учасниками громадської групи стануть представники профільних управлінь.

Коментарі

залучайтесь до моніторингу велоінфраструктури в Рівному на найбільшому світовому
некомерційному архітектурному форумі skyscrapercity.
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1720914

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.