Хто відповість за трагічну загибель у рівненській лікарні?

На місці 64-річного рівнянина, який загинув після падіння у шахту ліфта міг бути будь-хто, адже вхід у небезпечну зону не був належним чином закритий.

 

 

 

 

 

Нагадаємо, що вчора 26 червня у Рівненській міській центральній лікарні помер чоловік, який впав у шахту непрацюючого ліфта. За словами медиків, пацієнт у медзаклад поступив зі загостренням низки психічних захворювань. Зважаючи на інформацію, яку вдалось отримати журналістам сайту "ВСЕ" трагедії можна було уникнути.

- Лікарі хотіли приховати цей факт, - розповідає начальник сектору зв’язків із громадськістю УМВС у Рівненській області Тамара Лисенко. – Проте дякуючи деяким нашим свідомим громадянам, які зателефонували нам і повідомили журналістам... Лікарі пояснюють - чоловік переплутав з туалетом і впав у шахту. Як так? Така халатність службова... Будуть розбиратися. Якщо відкриють провадження, то вже тоді будемо знати за якою статтею.

Якщо 26 червня отримати інформацію від головного лікаря Рівненської ЦМЛ Євгена Кучерука не вдалось, то сьогодні він перенаправив усі звернення з приводу трагедії до своєї підлеглої.

- Загиблий - Кондратенко Василь Георгійович, 1949 року народження. Це був житель Рівного, - розповідає завідувачка відділення судинної неврології Рівненської ЦМЛ Інна Жовнір. - Поступив до нас у період декомпенсації хронічного захворювання - дисциркуляторної енцефалопатії судинно-метаболічного ґенезу. Також у чоловіка були ознаки судинного паркінсонізму з аміостатичним синдромом. Хворий погано пересувався і доходив фактично з допомогою до туалетної кімнати. Тобто був обмежений у пересуванні. Він фактично проживав сам, але доглядався своєю рідною сестрою, її родиною і племінником. До нас у стаціонар він поступив через те, що ознаки хронічного захворювання почали прогресувати. Стало питання у подальшому цю людину в соціальному плані захистити. Для цього потрібно було оформити документ на її перебування в спеціалізованому закладі. Поступив 25 числа. О 22:30 пересуваючись із палати, він вийшов на коридор і рухаючись по коридору, ну людина один день у нас знаходилась, можливо переплутав двері туалетної кімнати, яка знаходиться поряд із ліфтом. Медична сестра була на коридорі і вона побачила, що хворий йде. Вона слідом за ним йшла. Все це сталося на її очах. Він зробив вхід до дверей потягнувши на себе двері ліфта і впав у шахту ліфта. Його підняли наверх, оглянули лікарі. Діагностували перелом лівої стегнової кістки зі зміщенням. Хворий був у свідомості, ознак травматичного ушкодження мозку, спинного мозку не було виявлено. І він зі стабільними показниками гемодинаміки знаходився в нашому відділенні. На ранок стан хворого погіршився, був консиліум, зроблені послідуючі дообстеження. Хворий був переведений для подальшого лікування у відділення загальної реанімації, де, на превеликий жаль, помер.

За словами Інни Жовнір, ліфт не працював декілька місяців, його обстежувала спеціальна комісія. Основним залишається питання: чому ліфт не був належним чином замкнений, і чоловік, який пересувався за допомогою медперсоналу сам легко відкрив фатальні для себе двері? У ПрАТ "Рівнеліфт" розповіли, що відповідальність за це несе власник ліфту.

- У правилах все написано. Якщо відключає Держгірпромнагляд, то вони опломбовують тільки один прилад, який знаходиться зверху, щоб він не був під напругою. А далі за його безпеку відповідає власник. Він повинен вивісити (оголошення, - прим.авт.) на тому несправному чи непрацюючому ліфту. Кабіна ліфта повинна стояти на основному першому чи підвальному поверсі. І там повинен бути замок. А всі інші двері повинні бути безпечно закриті, - повідомив голова правління ПрАТ "Рівнеліфт" Володимир Варжель.

Наразі у лікарні триває перевірка, яку проводять представники правоохоронних органів та Держгірпромнагляду. Тож залишається чекати на професійний висновок, відповідно до якого і стане зрозуміло, хто ж винен у загибелі людини?

До речі, схожа трагедія сталася 5 жовтня 2006 року в пологовому будинку №2 міста Рівного із палатною медсестрою відділення інтенсивної терапії Олесею Яцюк. Жінка впала з висоти ІІ-го поверху в приямок шахти ліфта, при знаходженні кабіни ліфта на ІІІ-ому поверсі. Це відбулося внаслідок, зокрема, не спрацювання механічного блокування дверей шахти через втручання сторонніх осіб. Також - незадовільна організація утримання ліфта в справному стані та безпечній експлуатації, відсутній контроль з боку відповідальних осіб спеціалізованої організації ВАТ «Рівнеліфт» за якістю проведення технічного обслуговування та ремонту.

Залишається сподіватися, що перевірка обставин загибелі Василя Кондратенка визначить винних, які понесуть відповідальність. А усі непрацюючі ліфти у Рівному будуть належним чином зачинені і нестануть причиною ще чиєїсь смерті.

Коментарі

Шкода, що після цього Євген Кучерук, як відповідальний керівник, піде у відставку... Він справді хороший спеціаліст не тільки в медицині, але і у бізнесі.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.