Через газову трубу у Рівному заблокували приватизацію гуртожитку

Мешканці гуртожитку на вулиці Відінська,27 у Рівному давно мріють про приватизацію житла, у якому  мешкають. Вони роками обходили кабінети чиновників добиваючись передачі гуртожитку на баланс міста. І, здавалося б, тільки-но їхні зусилля увінчалися успіхом, як з’явився останній  камінь спотикання.

Будинок на Відінській,27 складається із двох під’їздів. Помешкання у першому під’їзді приватизовані їхніми мешканцями. А другий під’їзд донині є гуртожитком, який, як розповідають мешканці, належить фірмі «Промбуд», власником якої є відомий рівненський будівельник Олександр Люльчик. Зрештою, питання передачі цього гуртожитку на баланс міста було вже нібито вирішено. Доки в процесі підготовки документів  каменем спотикання не стала газова труба.

- Мешканці будинку свого часу добудували собі балкони і закрили газову трубу, яка розташовувалася на фасаді будинку, - розповіла «ВСЕ» голова постійної комісії з питань соціальної політики та захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи обласної громадської ради Ольга Симончук, яка брала безпосередню участь у всіх питаннях, пов’язаних із передачею гуртожитку на баланс міста. - При передачі будинку на баланс міста в акті передачі має бути зафіксовано дотримання всіх норм техніки безпеки. А для цього слід було винести назовні замуровану газову трубу, що і зробили фахівці ПАТ «Рівнегаз».

Замуровану на Відінській,27 газову трубу вже винесли назовні

Вартість цих років склала близько 16-ти тисяч гривень. Тобто з кожної квартири слід здати по трохи більш як 800 гривень. Коли мешканці розрахуються, «Рівнегаз» підпише необхідні документи і цей під’їзд-гуртожиток буде переданий на баланс міста. Тільки тоді люди зможуть стати повноправними власниками свого житла. Але тут з’явилась неочікувана перепона – деякі мешканці почали самі собі ставити палки в колеса.

Дехто з них відмовляються здавати гроші на реконструкцію газової труби, тим самим беручи в заручники увесь гуртожиток. При чому, серед них соціально незахищених громадян немає, а двоє з них взагалі – працівники СБУ і податкової. І тому маємо зараз таку ситуацію: міська влада не втручається у це питання, бо не хоче  сваритися з мешканцями, а «Рівнегаз» не підписує акт передачі, оскільки не закрите питання із реконструкцією газової труби.

Автор цих рядків вирушив на Відінську,27 на власні очі побачити ту трубу та, певна річ, поспілкуватися з мешканцями, щоб зрозуміти, чому вони утримують себе у кроці від приватизації власних помешкань. На своє запитання, я отримав інше запитання. Причому, цілком логічне.

Мешканка гуртожитку пані Ніна, взрівши кореспондента із вікна, вийшла на вулицю і повідала наступне:

- Ми не знаємо за що з нас збирають гроші. Переварили кілька метрів газової труби і сказали, що за це треба заплатити 16 тисяч гривень. Це по вісімсот з гаком гривень на сім’ю! За що така сума? І кажуть, поки не заплатимо, гуртожиток на баланс міста не передадуть. А відтак ми не зможемо приватизувати наше житло, а балансоутримувачем будинку не стане ЖКП «Галицьке», як планувалося. Все зав’язано на цих грошах.  Ми ходили до влади за підтримкою, а вони щоразу відповідають «Ідіть, все буде добре». Тільки от добре нам від цього не стає.

Висновок: люди не платять, оскільки не знають з чого складається ця сума. А відтак автор цих рядків звернувся до Рівнегазу із проханням роз’яснити ситуацію та надати копію рахунку за проведені роботи. Рахунок надати відмовились, мотивуючи конфіденційністю, оскільки я не мешкаю у цьому будинку, а отже надавати інформацію для сторонніх осіб газовики не можуть. Пояснення про те, що цей документ потрібен нам лише для того, аби донести людям з чого складається зазначена сума, не подіяли. Проте від голови правління ПАТ «Рівнегаз» Петра Дубаса вдалося почути доволі цікаву інформацію щодо вартості робіт над реконструкцією газової труби у цьому будинку. Далі – пряма мова пана Дубаса:

- Представників нашого підприємства, яке згідно із договором обслуговує внутрішньобудинковігазопроводи, було включено до складу робочої комісії із передачі житлового будинку по вулиці Відінській 27 на баланс міста. Відповідно, тут були виявлені порушення при експлуатації газопроводу, для усунення яких потрібно було вивести вищезгаданий газопровід із замурованих лоджій.

- Працівники нашого підприємства виконали усі необхідні роботи щодо усунення цих порушень згідно із кошторисом на суму 12 тисяч 509 грн. Кошторис включав у себе демонтаж, монтаж, переврізання і заміну трубопроводу довжиною 43 метри. На сьогодні питання оплати вартості робіт, яке належить до компетенції власників будинку,  не вирішене. 

На замітку мешканцям гуртожитку на вулиці Відінська, 27:

Як пояснили кореспондентові «ВСЕ» газовики, сума у 16 тисяч – це прогнозована сума вартості реконструкції труби, озвучена перед початком робіт. А підсумкова цифра є, як бачимо, дещо нижчою. Відтак, мешканцям гуртожитку на Відінській, 27 слід сплатити за проведені роботи менше. Теоретично за ці роботи мав би сплатити теперішній власник гуртожитка Олександр Люльчик.

Але зважаючи, що він й так віддає його у власність міста, ніхто просити про це поки ще номінального власника будівлі не наважується. Тож цей тягар – відповідальність самих мешканців. І щоб його позбутися, жителі гуртожитка повинні відвідати ПАТ «Рівнегаз» і отримати рахунок «на руки», зібрати кошти та делегувати свого представника для сплати боргу. Оскільки газовики відмовились надати сайту «ВСЕ» кошторис робіт, опублікувати його ми, на жаль, не можемо.

Після розрахунку із газовиками за проведені роботи, теоретично, більше жодні бюрократичні камені спотикання не стануть на заваді у тому, аби будинок на Відінській, 27 опинився на балансі міста, а для його мешканців розпочалося нове життя. 

Ключові слова: 

Коментарі

На вікна поставить, кодиціонери є бабло, а заплатить за замовлені ними ж роботи немає. Хай платять і не парять мозг. Їм дають халупи майже безкоштовно і вони ще чимось незадоволені.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.