У Рівному ресторан «ЛІОН» за захоплення паркової землі оштрафували на… 100$

Скандал навколо рівненського ресторану «ЛІОН», який, як повідомлялося, незаконно прихопив  шматочок землі у парку відпочинку ім. Шевченка, обладнавши там літній майданчик для своїх відвідувачів, здається стих. Невже цю справу із захоплення ласої земельки в центрі міста замнуть? Чим закінчився публічний розголос цієї справи, з’ясував сайт «ВСЕ».

А він поки-що не закінчився. Чи то закінчився нічим. Словом, ми довідалися, що керівництво цього закладу за вищезгадані протизаконні дії отримало два штрафи на загальну суму майже 800 гривень. Грандіозна сума, еге ж? 

Також бізнесменам видали припис привести цю ділянку до попереднього стану. Тобто викорчувати весь бетон, залитий цієї весни в районі літнього майданчика, прибрати столики, розрівняти землю та засіяти травичкою. 

Давайте пофантазуємо, як вчинить керівництво ресторану «ЛІОН»: знищить всі плоди безперечно затратних будівельних робіт собі в ущерб чи заплатить черговий «гігантський» штраф? Відповідь напрошується однозначна. 

Див. також У Рівному ресторан заливає парк бетоном. ФОТО

Тим часом, інших важелів впливу на власника ресторану, схоже, немає. Принаймні ось що повідомила Державна інспекція сільського господарства в Рівненській області, яка проводила позапланову перевірку по даному факту.

«Директора товариства постановою від 09.07.2013 про накладення адміністративного стягнення притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу на суму 340 грн.»

Адмінштраф на суму 340 гривень? Це, наприклад, на стільки ж штрафують хлоп’ят, які обмальовують стіни в громадських місцях. Так, налякали директора «ЛІОНу»… 

«Також нарахована шкода, заподіяна земельним ресурсам внаслідок самовільного зайняття земельної ділянки у розмірі 447,99 грн. (чотириста сорок сім гривень дев’яносто дев’ять копійок), розрахунок якої проведено відповідно Постановою Кабінету Міністрів України від 25.07.2007 № 963».

Тобто, перекопавши земельну ділянку у парку, провівши там будівельні роботи, заливши бетон директор ресторану наніс шкоди всього на 448 гривень? Як каже молодь: «Ясно… Понятно…». 

Схоже, справді дієві важелі впливу на порушників в нашій державі або не прописані на законодавчому рівні, або в силу різних причин не застосовуються. Припустимо, що вищезгадані штрафи - це отриманий за один день прибуток від обслуговування відвідувачів літніх столиків недешевого ресторану «ЛІОН». Відтак, оштрафувавши бізнесмена на суму майже еквівалентну 100$ навряд чи його налякаєш, чи не так?  

«По факту самовільного зайняття земельної ділянки, відносно директора ТзОВ «Ліоніс» складено протокол про адміністративне правопорушення від 09.07.2013 та внесено обов’язковий до виконання припис від 09.07.2013, яким її зобов’язано усунути виявлені порушення земельного законодавства протягом тридцяти днів».

Тобто 9 серпня керівництво ресторану має привести захоплену територію до первісного стану. Як вважаєте, вони вже закачали рукави по лікті і демонтують літній майданчик? Якщо ні, то цікаво, чому? Можливо, два штрафи на загальну суму 787,99 гривень не дуже стимулюють їх виконувати припис? 

Див. також У Рівному ресторан прихопив паркову землю?

Про те, які наступні дії в разі невиконання припису будуть застосовані контролюючими органами, Державна інспекція сільського господарства в Рівненській області не повідомила. Але хочеться вірити, що ці незначні штрафи – не останній аргумент у боротьбі за повернення міської землі назад у власність громади.

Коментарі

Штраф в сумі 340 гривень - це максимальний санкція, яку може застосувати інспектор відносно юридичної особи.
ч. 3 ст. 244 КУпАП Від імені зазначеного органу розглядати справи про
адміністративні правопорушення і накладати адміністративні
стягнення мають право старші державні інспектори сільського господарства,
державні інспектори сільського господарства - штраф на громадян до
десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових
осіб - до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Шкода відповідно до методи і залежить від площі і категорії земель.

Інформація для роздумів. Отакий захист сфери підприємців і.т.д. Штрафи повинні бути в десятки раз більші!

Пропоную прокуратурі подати проти керівництва ресторану судовий позов в інтересах громади міста, так як вона це робить вибиваючи борги з клієнтів "Санком-Рівне", Рівнетеплоенерго, комерційних банків і вже невиконання рішення суду тягне за собою кримінальну відповідальність. Хай прокуратура міста проявить принципіальність а громада міста це проконтролює. Є законний механізм заставити мажорних порушників поважати простих мешканців міста.

О будем знать, тариф на захоплення землі 100 ує в міс. Треба й собі щось захопити.

Есть такой анекдот, когда проверяющий поймал бармена на том, что тот не долил ему 20мг до его заказанных 50мг коньяка, тот дал ему взятку, пару баксов, на следующий день пришел опять тот же проверяющий и опять всё повторилось.. и так неделю каждый день подряд.. этот его спрашивает - почему ты мне постоянно не доливаешь, ты же меня уже давно знаешь, и знаешь, что я тебя опять оштрафую? тот в ответ - мне легче тебе пару рублей в день дать, чем сбивать себе руку...
Тут та же ситуация.. 100 $ - это не реальные деньги для Леона)))))))))))

100 баксов и поляна! ....Как в 90-х.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.