Поет з Рівненщини вірші народжує експромтом

Нещодавно він відзначив 60-літній ювілей. Позаду – професійна педагогічна нива, постійне ведення літературних гуртків,  багато народжених збірок  власних віршів, любов  до поезії. Вона ж  і попереду, адже острозький поет Олесь Ундір завжди дружить  із словом і вміє перетворити на поезію прозу життя...

 

  • Отже, на якій зупинці ми з вами з вами побували  минулого разу? – так починав урок української мови Олесь Олексійович, коли я навчалась у Острозькій ЗОШ№1. –   Так, на зупинці „Дієприкметник”...

А далі, після такого своєрідного пригадування, йшло повторення теми і подача нової. При цьому вчитель старався розповісти матеріал так, щоб захопити учнів і прищепити свою любов до мови, до слова.  Олесь Олексійович згадує, що йому цю любов прищепила його вчителька української мови Тамара Андріївна Бабич під час навчання в Острозькій школі- інтернаті. До речі, колись мала нагоду писати про  Тамару Андріївну як найстаршу прихожанку  Богоявленського собору Острога і вона з захопленням згадувала про свого учня як продовжувача свого педагогічного покликання. Нині покійна, унікальна жінка  казала:  „ Людина повинна щодня робити 10 000 тисяч кроків” і у 85 ще відвідувала храм. Сьогодні так робить і її учень: Олесь Олексійович з дружиною Любов Семенівною та онучкою Любонькою – прихожани студентсько- викладацького храму імені пр. Федора Острозького Національного університету „ Острозька академія”.  Академія, яка колись була тією самою рідною школою-інтернатом, дорога для родини Олеся Олексійовича. Адже там, в  школі-інтернаті вчилась і його дружина, уже відроджену академію закінчив його син Віталій, невістка Наталія, навчальні курси відвідувала онучка. Академічному храму та самому вузу присвячено багато поезій Олеся Олексійовича.

Свою педагогічну діяльність Олесь Ундір розпочав на Дніпропетровщині після закінчення філфаку Київського держуніверситету. Там вперше організував літературний  гурток для учнів і згодом такі форми позашкільної роботи для нього стали постійними, де б не працював. Участь  в літературних конкурсах, співпраця з газетами, чимало статей, спілкування з відомим поетами,  літераторами  і зрештою сьогодні зустрічі з ним, як  знаним поетом  - це сторінки його творчої біографії. Учням він презентує свої поетичні збірки, де оспівує красу Острожчини, велич матері, самобутність нашої мови. Він вчить любите своє, рідне і бачити як кажуть сонечко в калюжі. Адже побачити красу в звичайних, буденних речах – це і є поетичний талант, який не раз демонстрував Олесь Олексійович. Експромтом у нього народжуються поетичні рядки про якісь події, свята і людей.

Він – частий гість Острозької академії, яка багата літературними талантами і щедра на талановитих гостей. Тому часто його запрошують у вуз на відкриття цікавих заходів. Так, Олесь Олексійович нещодавно своїм поетичним словом вітав і учасників олімпіади „ Юні знавці Біблії” ( на фото).

Без нього не обходяться і міські свята: невеличкого зросту чоловік у вишиванці  велично оспівує рідний Острог!

 

 

 

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.