Скільки коштує вища освіта на Рівненщині. ФОТО

Рівненські виші влаштували справжню битву за студентів. Воно й не дивно, тільки в області цьогоріч на 600 абітурієнтів менше ніж торік. Зовнішнє незалежне тестування на Рівненщині склали 9584 абітурієнти. Чим заохочуватимуть університети майбутніх студентів, а головне у скільки обійдеться бажання здобути омріяну вищу освіту  читайте у спец дослідженні сайту "ВСЕ".

1 липня у вищих навчальних закладах України стартувала вступна кампанія. Впродовж місяця охочі стати студентами вузів подаватимуть документи, а саме до 31 липня, а ті, хто здаватиме вступні випробування та складатиме творчі конкурси – до 20 липня.

Після завершення прийому документів приймальними комісіями вищих навчальних закладів будуть сформовані рейтингові списки абітурієнтів рекомендованих до зарахування на навчання.

Перші рейтингові списки, із зазначенням осіб рекомендованих для зарахування на бюджетну форму навчання, повинні бути оприлюднені вищими навчальними закладами 1 серпня, а 10 серпня вузи мають видати накази про зарахування абітурієнтів на навчання за кошти державного бюджету. Після чого, починаючи з 10 серпня будуть зараховувати абітурієнтів на контрактну форму навчання.

На відміну від попереднього року, цьогоріч черг до приймальної комісії не було.

Адже щоб не створювались черги, у РДГУ запровадили режим єдиного вікна, який полягає у тому, що абітурієнт може подати одному секретарю заяви на три спеціальності. Також можлива електронна реєстрація заяв.

Як повідомили у Міністерстві освіти України найбільший попит сьогодні на фахівців у сфері IT, техніків і транспортників. На ці спеціальності цього року збільшили кількість бюджетних місць. А ось на юридичні та економічні науки держзамовлення зменшили. Проте рівненські абітурієнти продовжують обирати ці спеціальності.

Ким хочуть стати рівненські випускники?

13 липня приймальна комісія Національного університету водного господарства та природокористування зафіксувала 4 920 заяв,  а у електронній формі 1280 заяв, що надійшли до вишу. Найбільше подавали документів на такі напрями, як геодезія картографія та землеустрій, економіка підприємства, фінанси і кредит, будівництво та правознавство. Найбільше державних місць виділили на спеціальності будівництво та гідротехніка (водні ресурси), відповідно 90 та 70 місць.

Станом на 15 липня до Рівненського гуманітарного університету надійшло 7342 заяви, а у електронній формі – 2103. Найпопулярнішими спеціальностями серед абітурієнтів РДГУ є  психологія і іноземна філологія, історико-соціологічний факультет, українська мова, факультет документальних комунікацій та менеджменту. Найбільше державних місць виділили на такі спеціальності: філологія (170), початкова освіта (100), мистецтво (77).

Станом на 15 липня до Національного університету «Острозька академія» надійшло 2960 заяв вступників. Майбутні студенти обирають спеціальності англійську філологію, правознавтсво та фінанси та кредит. Найбільше державних місць виділено на спеціальності філологія (35), фінанси і кредит(27), правознавство (18), історія (18).

Проте не всім вдасться вступити на державну форму навчання.

Вартість навчання

Вартість навчання у рівненських вищих навчальних закладах на різні спеціальності коливається від 4500 до 12 000 гривень за рік.

Найбільше доведеться заплатити тим, хто хоче отримати юридичну освіту. Рік навчання на денній формі на спеціальності правознавство коштує 12500 гривень в Національному університеті «Острозька академія», 12000 в Міжнародному економіко-гуманітарному університеті та 8000 – в Національному університеті водного господарства та природокористування.

Серед найдорожчих спеціальностей НУВГП спеціальності економічного факультету – економіка підприємництва, фінанси і кредит, облік і аудит (7500 грн). Найдешевше тут коштує рік навчання на прикладній математиці, комп’ютерних науках, економічній кібернетиці (5500 грн).

За даними офіційного сайту РДГУ, найдорожче тут вчитися на бакалавра за спеціальностями економічна кібернетика і менеджмент 9410 грн. та на факультеті іноземної філології (9400 грн). Найдешевші спеціальності – дошкільна освіта (5960 грн).

У Національному університеті «Острозька академія» найбільше доведеться заплатити за навчання на факультеті іноземної філології – 10500 грн. Найменше коштує навчання за спеціальностями філософія та історія, українська філологія. Тут за рік денної форми навчання потрібно заплатити 7990 гривень.

Найменше платити за навчання можна у МЕГУ, якщо поступити сюди на прикладну математику. Вартість навчання на ній складає 4500 гривень в рік. Найдорожчими ж спеціальностями університету, окрім уже згаданого правознавства, є фізичне виховання, спорт та здоров’я людини (7900 грн).

Тому для того аби навчання в університеті не стало значним «ударом по гаманцю» майбутнім студентам, які складатимуть вступні випробування варто ретельно підготуватись.

Коментарі

І кому потрібна та освіта в нашій країні?Здобувайте краще технічні професії!

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.