Працює " містком" між глухими і здоровими

Чверть століття працює „місточком” між глухими, слабочуючими людьми і здоровими острожанка Тетяна Анатоліївна Зиміна. Виконувач обов’язків Острозької міжрайонної територіальна організації Українського товариства глухих не лише вирішує їх соціальні проблеми, а і організовує дозвілля. А от працювати доводиться в дуже скрутних умовах, старезному приміщенні, де зараз триває ремонт дякуючи спонсорській допомозі.

Тетяна Антоліївна працює у  двох кімнатках  старого будинку на околиці Острога. Це і є міжрайонна організація глухих, яка об’єднує місцеву школу-інтернат для глухих дітей, Гощанський, Корецький, Здолбунівський, Острозький,  Радивилівський, Дубнівський райони.  Щодня жінка дістається сюди з іншого кінця міста. Вона і сама слабочуюча, як і її чоловік та менша донька. Тому проблеми та турботи людей з вадами слуху їй дуже добре відомі.

  • Ось нещодавно їздила в Здолбунівський район, возила слуховий апарат людині, – розповідає Тетяна Анатоліївна. – Часто звертаються за оформленням пенсій, довідок. Іншим потрібно вирішити якісь побутові проблеми, наприклад щось перевезти. А найчастіше – це зв’язок з лікарями. Наш профільний лікар - ЛОР, тому зв’язуюсь з лікарнею і повідомляю людині коли треба приїхати, як доїхати з допомогою СМС. Так само і коли з слабочуючими людьми трапляються якісь захворювання. Вони мені СМС скидають на телефон, а  я вже зв’язуюсь з ким потрібно. А дітям-інвалідам, які навчаються в місцевій школі-інтернаті, я  заводжу спеціальні картки. З ними  після випуску зі школи вони  рухаються по життю далі. Ось так і доводиться бути місточком між інвалідами з вадами  слуху і світом.

Виявлення глухих та слабочуючих людей по сільським радам, містам підпорядкованого округу – це теж робота Тетяни Зиміної. Нерідко доводиться їздити і за свої кошти, адже державне фінансування організації – мізерне, підтримки з місцевого бюджету теж немає. Яскраве свідчення стану справ – саме приміщення, де навіть туалету поруч немає,  де вже 15 років ремонт не робився – усюди тріщини. Зараз у одній з кімнат вже зроблена стяжка підлоги, своєї черги чекають плити і лінолеум.

  • Кошти на ремонт отримали від нашого депутата Юрія Володимировича Вознюка, – продовжує жінка. – Маємо надію, що наше свято у вересні – День глухих вже відзначимо у відремонтованій кімнаті. Адже останній захід – 80-річчя товариства глухих спільно з освітянами проводили в школі-інтернаті.

 

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.