Як вчителька з Рівненщини квіткаркою стала

Ця жінка- яскравий приклад того, що ніколи не пізно міняти професію і перетворювати хобі на роботу. Якщо займаєшся улюбленою справою, то бажання знайде можливості, а праця принесе успіх – у цьому переконалась Світлана Іванівна Кравець з села Мощаниця Острозького району.  10 років тому  вона, вчитель математики з досвідом, залишила школу у Нетішині аби повністю віддатися вирощуванню квітів в селі.  Сьогодні її сімейний бізнес успішний і має партнерів навіть за межами області, сама ж Світлана Іванівна щаслива тим, що дарує людям красу.

На вулиці липень, а родина Кравців і зараз не відпочиває: ремонт старої теплиці, підживлення квітів, консультації постійних клієнтів, замовлення на оформлення весілля. І це при тому, що зараз період  в роботі спокійний.   – А найгярячіше в нас перед Паскою. Буває, що приготована зранку чашка кави стоїть до вечора, – сміється жінка. – Працює вся родина, прошу навіть  племінників допомагати і не встигаємо – стільки людей приїжджає.

Це і не дивно, адже в кількох величезних теплицях  і відкритому грунті яких лише квітів немає! На багатьох рядах таблички „Продано”, бо вже сьогодні квітковий бізнес орієнтується під певні замовлення.  Це комунальні служби з Рівного, Нетішина, Славути, які купують тут квіти для озелення міста. Цього року замовниками були і острожани, які з вирощених квітів родиною Кравців зробили клубу у вигляді тризуба біля Острозької райдержадміністорації. Є і приватні замовники, які запрошують Світлану Іванівну для озеленення території нових будинків, ландшафтного дизайну.  Так цьогоріч садили магнолієвий сад замовнику.  Дуже часто запрошують  їх для прикрашення весільних залів, замовляють букети на весілля, свята.

  • Тобто сьогодні наш бізнес вже є плановим, працюємо на замовлення  і знаємо, що користується попитом. Сьогодні це сульфінія та петунія для прикрашення балконів, – продовжує жінка. – Люблять  люди невибагливу пеларгонію, яка не боїться шкідників,   виносливу до сонця, посухи. У попиті бегонія, фуксія. Зараз вирощуємо на осінь шаровидні хризантеми. Вони у нас є різних кольорів, великоквіткові, середньоквіткові. Ця квітка осені любить короткий день, тому будемо накривати її плівкою.

Світлана Іванівна може дуже довго розповідати про квіти, їх вирощування вже зараз, маючи  10 років власного досвіду. А коли починали свою справу, то і запитати, повчитись не було в кого. Адже ніхто квітами на займався, їх возили з Польщі.  Так  робили і Світлана Іванівна з Ігорем Анатолієвичем, коли вирішили кардинально поміняти свої роботи. Власне, ідея квіткового бізнесу у важкі 90-ті  роки належала чоловікові і починалсь з відділу квітів в Нетішині, які вони возили з Польщі.

  • Мені завжди подобались квіти. Я не раз думала, чого ж ми возимо таку красу з-за кордону, якщо у нас чудова земля, умови і ми можемо їх вирощувати самі, – веде далі Світлані Іванівна. – Ось так я і полишила школу, хоч і любила свою роботу, учнів. Тоді мої колеги дивувались рішенню переїхати з Нетішина у Мощаницю, в батьківський дім чоловіка аби зайнятись вирощуванням квітів. Починали ми з однієї старої теплиці, вчились на власних помилках, експериментували з опаленням теплиць,  відкидали нерентабельні сорти, пробували нові. Словом, нам гріх жалітися на щось, бо все задумане вдається, нові сорти приживаються. Я переконана в тому, що саме любов до своєї справи сприяє успіху. Адже біля землі ми заряджаємось енергією, біля квітів – красою і гарним настроєм. Мені шкода людей, особливо дітей, які мешкають  у квартирах і не відчувають цієї енергії.

Цікавлюся у жінки, яка у  неї улюблена квітка. Каже, що любить всі квіти, які вирощує, але особлива прихильність у неї до конвалії. Дивується її витонченості, різьбленій квіточці і милується ароматом.

  • А відпочиваєте як? Міняєте квіткову красу на море?– допитуюсь у співрозмовниці.
  • – Раніше, коли діти були маленькі, їздили на моря, – відповідає Світлана Кравець. – Зараз щоліта їздимо у Закарпаття. Надзвичайно працьовитий і гарний  край, там маємо друзів. А щодо відпочинку, то вже хочеться відпочити якось краще. Ось сіли з чоловіком, підрахували... і подумали, що краще таки придбати новий котел. І купили. Будемо робити ще одну теплицю.

Сьогодні колишні колеги по школі приїжджають в гості до Світлани та Ігоря Кравців і бачать, що професійні зміни були не марними, що квіткова робота до душі подружжю. А коли люди дякують і множиться краса, то і душа радіє, - переконалась квіткова жінка. 

 

 

 

 

 

 

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.