У Рівному самовільно захоплюють парковки. ФОТО

У Рівному все більше можна помітити стоянки для автомобілів на яких є таблички «для службового користування» або лише «для відвідувачів магазину». Про те, чи мають право приватні структури самостійно вішати знаки на стоянках вирішила з’ясувати журналіст сайту «ВСЕ».

Згідно Національного стандарту України ДСТУ 4100, пункту 10.1.2 «встановлення чи демонтаж дорожніх знаків без узгодження з підрозділами Державтоінспекції МВС України заборонено».

За словами прес-секретаря ВДАІ УМВС України в Рівненській області Олександра Джигирея, будь які дорожні знаки встановлюються виключно з погодженням Державтоінспекції.

- Приватні структури не мають права встановлювати ці знаки без погодження Державтоінспекції. Їх встановлює Рівненський Облавтодор з погодженням Державтоінспекції. Таке явище немає масового характеру в Рівному тому ми не ведемо статистику, - говорить Олександр Джигирей.

Знак встановлений з погодженням Державтоіспекції

Згідно постанови «Про Положення про Державну автомобільну інспекцію Міністерства внутрішніх справ» державтоінспекція  погоджує відповідно до вимог Закону України «Про дорожній рух», інших  актів  законодавства  проекти   автостоянок та погоджує подані в установленому порядку пропозиції стосовно  встановлення будь-яких світлових сигналів, дорожніх знаків, нанесення лінії дорожньої розмітки.

Знак встановлений з погодженням Державтоіспекції

Також за незаконне встановлення дорожніх знаків передбачена адміністративна відповідальність. Згідно Кодексу України про адміністративні правопорушення у Статті 122. частині 1 зазначено, що «перевищення водіями транспортних засобів встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш як на двадцять кілометрів на годину, порушення вимог дорожніх знаків та розмітки проїзної частини доріг, правил перевезення вантажів, буксирування транспортних засобів, зупинки, стоянки, проїзду пішохідних переходів, ненадання переваги у русі пішоходам на нерегульованих пішохідних  переходах,  а  так само порушення встановленої для транспортних засобів заборони рухатися тротуарами чи пішохідними доріжками, тягнуть за  собою  накладення  штрафу від п'ятнадцяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян Рішення приймає інспектор ДПС ДАІ». Тобто порушник має сплатити від 255 до 340 гривень.

Знак встановлений без погодження Державтоінспекції

До уваги водії - можна паркуватись на стоянках кафе та магазинів, які не мають відповідного дозволу на розміщення знаків, які дозволяють паркуватися виключно клієнтам установи. А власники встановлюють відповідні заборони незаконно.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.