У Рівному 400 людей покусали бездомні собаки - рівняни готові відстрілюватися. ФОТО

У Рівному зросла кількість скарг рівнян на бездомних собак, яких за неофіційними даними є понад чотири тисячі. Крім того, все більше людей звертаються до лікарів після укусів чотирилапих безхатченків.

Статистика невтішна, за словами радіологічної медсестри Вікторії Мазурець цьогоріч кількість постраждалих від укусів собак значно збільшилась:

- За минулий рік до нас звернулось 590 людей, яких вкусили собаки, на сьогоднішній день - 399 людей. З них 25 % отримали травми від господарських собак, 75% - від бродячих, - говорить Світлана Мазурець. 

Більшість рівнян вважають, що найоптимальнішим виходом із ситуації є відстрілювання собак. ТзОВ "Санком-Рівне" провело опитування серед мешканців Рівного, запитавши про проблему безпритульних собак міста. В опитуванні взяли участь понад 5,5 тисяч жителів Рівного.

На запитання: "Знищення безпритульних собак заборонено Законом. Чи вважаєте Ви, що цей Закон треба скасувати?" — "так" відповіли понад 54 % опитаних. 46 % вважають, що все має залишитись, як є.

Проте згідно з Законом України "Про захист тварин від жорстокого поводження", присипляти та відстрілювати бездомних тварин заборонено. 

Що робити з безпритульними собаками?

Рік тому, міський голова Володимир Хомко наголосив — собак захищає закон. Навіть після стерилізації їх все одно відпускатимуть на вулиці:

— Відповідно до нового законодавства, ми не маємо права відстрілювати чи присипляти бездомних тварин. Прокуратура тиснула на мене і змусила розформувати бригаду, яка займалась усиплянням бездомних тварин. Кажуть, її діяльність незаконна, — зауважив Володимир Хомко. — Всі думають — створили притулок і всіх собак туди можна звезти. Так бути не може, адже в притулку собака може перебувати лише кілька тижнів після стерилізації. Далі ми маємо відвозити і відпускати її в місті. За новим законом рівняни будуть жити поруч з собаками. Ми й надалі будемо змушені виділяти кошти на утримання і розвиток притулку. Понад мільйон гривень щорічно. Це більше, ніж на міську дитячу лікарню. 

Хто опікується собаками-безхатченками у Рівному

У місті функціонує один приватний собачий притулок, а комунальний - знаходиться на стадії будівництва.

Вже десять років існує приватний притулок для собак "Надія". На сьогоднішній день в ньому проживає 170 собак. За словами власниці притулку Аліси Мамчур, крім фінансових проблем притулок потребує і допомоги в догляді за собаками.

ЧИТАЙТЕ: "Рівняни вперше за два роки звернули увагу на притулок для собак. ФОТО"

Щодо комунального притулку для собак, то його фінансує міська влада Рівного. Але об’єднати свої зусилля та разом допомагати безпритульним собакам  Аліса Мамчур не збирається, пояснюючи це тим, що дуже часто люди чекають якоїсь вигоди та заробітку:

-Заради собак, я б об’єдналась з іншим притулком, проте я щодня важко працюю та не заробляю на цьому грошей, я більше віддаю ніж отримую. В цей притулок я дуже багато вкладаю коштів це і комунальні послуги і харчі і власні сили, а допомагають мені в цьому мої друзі та родичі, - розповідає Аліса Мамчур.

Лише в травні цього року розпочалося будівництво самого приміщення, в якому планується здійснювати стерилізацію.  На даний час на території немає навіть водогону, тому воду для собак і господарських потреб доводиться привозити. Будівництво будиночка площею 42 квадратних метрів повинно бути завершене до кінця цього року.

Також побудовані вольєри, які використовуються виключно для тимчасової перетримки собак після стерилізації, про це пише Рівненська обласна громадська зоозахисна організація "Під егідою" на своєму офіційному сайті.

Рівненська обласна організація "Під егідою" також переймається долею безпритульних тварин. Основними напрямками роботи організації є залучення коштів для будівництва та утримання притулку, пошук волонтерів для роботи з безпритульними тваринами та виховання гуманного ставлення до тварин.

За словами керівника організації Тетяни Анатоліївни, бродячих собак практично неможливо порахувати, але приблизно їх є від двох до чотирьох тисяч у Рівному:

- У притулку працює ветеринар, який у травні простерилізував близько 30-ти собак, у червні – 25. Зараз стерилізація припинена, тому що ветеринару не платять, проте як тільки надійде фінансування він продовжить свою роботу. Деякі люди стерилізують собак за свій кошт. Але таких небагато.

Ще однією небайдужою людиною до бездомних собак є рівнянин Андрій Прокопчук, засновник обласного благодійного фонду "Умка", який у залізному причепі облаштував клініку для тварин. При цьому організація не отримала жодних коштів з бюджету міста чи від спонсорів та меценатів. Доречі, пан Андрій встиг засвітитися і у скандалі навколо квартири у будинку на Соборні, 257

Як міська влада вирішує проблему

У 2012 році  міська влада Рівного виділила землю на створення притулку для собак на вулиці Київській на території, відведеній КАТП-1728.

2 травня 2012 року було видано рішення міської ради "Про затвердження Програми регулювання чисельності безпритульних тварин у місті Рівному на 2012 – 2016 роки". Метою програми є "зменшення кількості безпритульних тварин у місті Рівне на основі гуманного та відповідального ставлення до них, визначення прав та обов’язків фізичних і юридичних осіб, які опікуються безпритульними тваринами, залучення відповідних виконавчих органів міської ради, служб, установ, громадських організацій, комунальних підприємств до вирішення цих питань за умови відсутності чіткої нормативно-правової бази на державному рівні".

Основна частина Програми базується на ідеї стерилізації і супроводу безпритульних тварин. Завданнями програми є створення більш комфортних умов для життя людей та гуманного середовища для існування тварин через значне зменшення чисельності безпритульних тварин; створення притулків та міні-притулків для безпритульних тварин; розробка і впровадження системи масової стерилізації, щеплення, профілактичних обробок безпритульних тварин.

Реалізація Програми повинна здійснюватися гуманними методами, виключаючи жорстоке поводження з тваринами, відповідно до чинного законодавства України.

Фінансування заходів Програми здійснюється в межах коштів, передбачених у міському, обласному бюджетах на відповідний рік, за рахунок надходжень з державного бюджету, за рахунок коштів від здійснення господарської діяльності, цільового фонду міської ради, благодійних внесків, пожертв, коштів міжнародних фондів та організацій захисту тварин.

Загалом згідно цієї програми у 2012 році було передбачено 350 тисяч гривень з міського бюджету, а у 2013-му – 450 тисяч гривень. А враховуючи всі джерела фінансування відповідно 800 тисяч та 1 400,0.

Фінансування з міського бюджету проводиться лише на здійснення заходів  щодо медикаментозного забезпечення та стерилізації тварин.

Тим часом, коли захисники тварин намагаються знайти кошти на стерилізацію, на утримання притулку та хоч якось допомогти бездомним тваринам, рівняни страждають від укусів злих псів та все частіше потрапляють до лікарні.  

Отож питання собак-безхатченків залишається відкритим. Щодня їх кількість у місті збільшується, тому вживати необхідних заходів потрібно негайно. Невідомо чим може скінчитись для рівнян розгулювання по місту неконтрольованої кількості бродячих собак. Є чітка програма гуманних дій влади та громадських організацій, проте чи виконується вона де-факто?

Ключові слова: 

Коментарі

Тварини це наші друзі ну так кажуть ,то чому цей друг без ніяких на тому причин наніс моїй дитині 6 років 24 укуси.Взагалі куди дивляться люди такі проблеми потрібно вирішувати самотушки.До цього випадку я теж захищала тварин ,а зараз ні ні і ще раз ні.

Обращайтесь в аптеку. Упаковка изониазида и метоклопрамида. 10-12 таблеток изика +1 метоклопрамида в кусочке мяса гарантированно решат проблему. Если кастрюльщицы хотят кормить блохастых тварей, то пусть делают это у себя дома, со звукоизоляцией стен. А я хочу чтобы мой ребёнок мог играть в песочнице, в которой не будет тонны собачьего дерьма, я хочу спать ночью а не слушать до 3 часов перепетии собачих свадеб, да и вообще не бояться за жену и ребёнка во дворе. Кастрюльщицу предупреждали неоднократно, но до неё не доходит. Значит нужно бороться другими методами.

Сусіди прикормлюють бездомних собак, які регулярно плодяться і кидаються на дітей. На контакт не йдуть. Скажіть, будь ласка, куди звертатися, щоб притягнути їх до відповідальності???

допоможіть!!!
живу в будинку на дві половини....сусідам за стіною працювати не дуже хочеться - знайшли вихід - розводять собак....з семи - 5 "жіночок" - відповідно кожних пів року мають приплід....мало того, що гавкіт неймовірний, через паркан перелазять, кидаються! я в себе вдома хочу жити спокійно!!!! завжди любила собак! зараз починаю сумніватися.... допоможіть! підкажіть,куди звернутися!!!

Погодуйте ще собак біля базару на Боярці. Постійно кусають людей. Всі мешканці будуть Вам вдячні. З бродячими собаками слід давно навезти лад їх неповино бути в місті.

Для зоошизи: у вас є три доби, щоб забрати все шавло з Холма Слави.Потым не плачте.

а ти собі в душу звернись....може знайдеш відповідь.

погоджуюсь з вами. собак ті шо нападають на людей потрібно срочно вистрілювати або тримати в приюті подальше від людей.

в Рівненській обл. м.Здолбунів бродяча собака кусає людей ... мене вже два рази покусала...я незнаю куди звертатись... допоможіть

То куди звертатися , якщо бездомні пси допікають? Окупували Дит. садочок №28

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.