У Рівному незаконно продають небезпечний алкоголь. ФОТО

Реклама «цілющого» бальзаму заполонила чи не все Рівне. Звідусіль з рекламних щитів яскрава реклама закликає споживачів спробувати цей «цілющий» напій. Між тим поява нового бальзаму стурбувала громадськість. Останнім часом від споживачів почали надходити скарги стосовно алкогольної продукції ТМ «Цілющий», що випускається і реалізується під виглядом «харчового продукту для спеціального дієтичного споживання».

Першими на сполох забили громадські організації. Зокрема, у Рівному на початку липня вони провели перед сесією міської ради антиалкогольну акцію «Захисти молодь від алкоголю, підтримай законопроект 2062!». Активісти закликали депутатів Рівнеради прийняти рішення на підтримку тверезницького законопроекту 2062. Молоді люди показали депутатам приклади порушення правил торгівлі алкогольними виробами, а саме 35-градусну настоянку з хріном, яку можна вільно придбати в тютюнових кіосках у центрі міста як «продукт харчовий».

– Уже майже місяць у центрі міста тютюнові кіоски торгують алкогольними виробами міцністю 35 градусів. Цікаво, чи має власник кіосків – суб’єкт підприємницької діяльності МППФ «Промсервіс» – ліцензію на продаж алкоголю? Як можна продавати алкогольні вироби у кіосках з площею менш як 20 квадратних метрів? Якщо це продукт харчування, то навіщо на нього наклеюють акцизні марки? – запитують рівненські прихильники тверезості.

Тож кореспондент  вирішила з’ясувати, на яких підставах торгують цим продуктом у Рівному.

Виробником цього продукту є чи то ТОВ «Олімпіс», чи то ТОВ «Золотоніський ЛГЗ “Златогор”». Оглянувши склад настоянки «З хріном» ТМ «Цілющий», фахівці зрозуміли, що введення в обіг цього харчового продукту відбулось із порушенням вимог чинного законодавства.

– Продукцію ввели в обіг ще у січні 2013 року. Однак висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи щодо відповідності продукції під ТМ «Цілющий» харчовим продуктам для спеціального дієтичного споживання виробник отримав лише у квітні, – наголошує головний спеціаліст із запобігання корупції Інспекції з питань захисту прав споживачів e Рівненській області Зінаїда Гладчук. – Тобто продукт, який не пройшов державну санітарно-епідеміологічну експертизу та державну реєстрацію, протягом чотирьох місяців незаконно перебував у вільному обігу та реалізовувався споживачам з порушенням вимог Закону України «Про безпечність та якість харчових продуктів». Разом з тим, не маючи відповідного висновку щодо дієтичних властивостей і безпечності продукту, виробник розміщував таку інформацію на етикетці, чим вводив в оману споживачів, а також міг завдати шкоди їх життю і здоров’ю. Окрім цього, продукція під ТМ «Цілющий» є не «харчовим продуктом для спеціального дієтичного харчування», а звичайним алкогольним напоєм.

За словами Зінаїди Гладчук, відповідно до ст. 1 та ч. 2 ст. 29 Закону України «Про безпечність та якість харчових продуктів», продукція ТМ «Цілющий» не відповідає цим законам, оскільки вона не є спеціально розробленим продуктом для задоволення конкретних дієтичних потреб, а за основу взятий склад такого алкогольного напою, як настойка. Такий продукт небезпечний, оскільки основним його інгредієнтом є етиловий спирт (токсична речовина наркотичного характеру).

– Незважаючи на всі ці застереження, продукт двічі пройшов узгодження державної санітарно-епідеміологічної служби. Відповідно до Порядку віднесення харчових продуктів до категорії харчових продуктів спеціального дієтичного споживання, функціональних харчових продуктів та дієтичних добавок такі узгодження на основі санітарно-епідеміологічної експертизи затверджує головний державний санітарний лікар України. Однак висновок визнається недійсним, якщо результати державної санітарно-епідеміологічної експертизи свідчать про відсутність спеціальних властивостей або інших факторів, які є вирішальними для віднесення харчового продукту до категорії спеціального, – наголосила спеціаліст інспекції.

З огляду на очевидну невідповідність настоянок ТМ «Цілющий» вимогам чинного законодавства щодо харчових продуктів для спеціального дієтичного споживання висновки державної санітарно-епідеміологічної експертизи цієї продукції мають бути визнані недійсними. А такий продукт не можна продавати за нинішніх умов. Тож тепер слово за контролюючими і правоохоронними органами.

Марина ФУРС, 7 днів

Ключові слова: 

Коментарі

Один из немногих нормальных комментов на этом сайте! Аплодисменты!

Только что увидил рекламу "цилющего" по телевизору. От того зелез в интернет хотел найти состав этого напитка. Прочитал статью. Удивляться конечно нечему.. в нашей стране продается все и все делается для получения прибыли. Алкоголь с содержанием етилового спирта уж точно не является полеезным или хотя бы пишевым продуктом. Это водка только крепостью не 40 а 35 градусов. К сожалению в интернете я не нашел состав. Тоесть что входит сказано, но в виде настойки ли или в виде добавления к спирту порошков и ароматизаторов неясно. Но мне почему-то кажется что второе. Водку в наше время ведь ни один производитель не перегоняет из пшеницы или ячменя. Все заводы просто бадяжат спирт "люкс" с водой и добавляют туде есенции мяты или аромат меда. Все как один добавляют глюкозу или сахар. такая водка в СССР называлась "пшеничная". Водка на перепелиных яйцах даже близко с ними не стояла. Читайте этикетку. Я не просто так пишу. Я химик по образованию. Правда по професии не работаю, но учился вроде а не покупал. Для справки : этиловый спирт полезен только в малых количествах (пол стакана, стакан вина в день например). Все что в перерасчете на спирт больше 50-ти мл. уже является токсичным. Метиловый спирт - вообще сильный яд 20мл - слепота, 40- смерть. В вине, коньяке (бренди), виски, текиле, самогоне спирт дистилят. Тут частично присутствуют сивушные масла и примиси. И только в водке - ректификат. Тупо формума С2Н5ОН. Без примесей и сивушных масел. Вроде ведь это и хорошо, а нет. Есть зависимость от ректрификата. И называется эта зависимость - спивание. Ты пьешь, твой сын будет пить еще больше, и так по наростающей. К сожалению наши вина, в особености десертные (по простому сладкие и крепкие, Кагор например) пить не рекомендую. Для того что б получить больше прибыли, казалось бы полезное в малых количествах вино, сбраживают по сахару. А так как солнца у нас нехватает, а в кагоре сахара должно быть 16%, в конце брожения завод получает крепость кагора только 9-10%. Но кто же будет терять прибыль - дабавят ректифицированный спирт "люкс" а пипл наш все схавает. И законы "нужные" примут. Можно конечно добавить в вино и сахара, но тогда вкусовые ощющения сильно портятся. Нигде в мире никто не добавляет спирт ректификат в вино. Могут добавить чачу (винный спирт) но не ректификат. Печте вино грузинское. В атб относительно не дорого, или итальянское ( в Сильпо до 50-ти грн бутылка).Но не наше. А лучше вообще не пейте. И так пол страны бухарей.

Етиловий спирт є складовою частиною горілки.
Метиловий - е технічний спирт.

"є етиловий спирт (токсична речовина наркотичного характеру)."
Етиловий спирт це звичайний спирт,який всі з вас споживають коли п'ють горілку.
Небезпечним є МЕТИЛОВИЙ!

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.