На платних ставках Рівненщини дозволять купатись і рибалити безкоштовно

З першого липня в Україні діє новий порядок оренди водойм, згідно з яким  пересічні громадяни матимуть вільний доступ до цих водойм.

У Рівненській області є 436 ставків загального користування, дев’ять водосховищ, 127 озер та 170 річок, а близько 400 ставків перебувають в оренді.

Згідно нового порядку оренди водойм, затвердженим Кабінетом міністрів України: «Передача в оренду водного об’єкта здійснюється без обмеження права загального користування, якщо інше не визначено законом». Дану постанову можна прочитати в «Урядовому кур’єрі» за 27 червня (стор. 19–20).

Це означає, що орендар ставка чи озера не має права забороняти людям купатися у водоймі. Не має права він забороняти й рибалити, плавати на човнах, здійснювати забір води без застосування споруд або технічних пристроїв (наприклад, на полив) тощо:

- Кожен орендар повинен виконувати умови орендної угоди. Якщо це став, орендар повинен виділити місце для безкоштовного користування, який може обрати сам. На сьогоднішній день жителі області не звертались до нас зі скаргами про невиконання цієї постанови. Проте у серпні місяці ми будемо проводити планові перевірки разом з прокуратурою, - говорить прес-секретар Рівнерибохорони Юлія Єнич.

Аналогічну вимогу, щодо можливості безкоштовного доступу до водойм, висуває й діючий Водний кодекс у ст. 51: «Орендарі водного об’єкта зобов’язані передбачити місця для безоплатного забезпечення права громадян на загальне водокористування». Але кодекс не передбачає покарання за невиконання цієї вимоги. Проте тепер оренду можна скасувати у разі невиконання умов договору.

За словами прес-секретаря прокурора Рівненської області Людмили Суржук, перевірки щодо дотримання постанови розпочались з 16 липня:

- Прокуратурою проводяться комплексні перевірки стану дотримання земельного та водного законодавства при наданні та забудові земель та водного фонду та забезпечення доступу громадян до водойм. До перевірки залучено спеціальні контролюючі органи. Про те чи є вільний доступ громадян до водойм займається екоінспекція, про дотримання санітарного стану водойм – санстанція. Заяв щодо порушення цієї постанови не надходило, велика кількість заяв надходить щодо порушення земельних прав громадян, - розповіла Людмила Суржук.

Орендарі ж відмовляються говорити про виконання ними цієї постанови, а більшість взагалі не чули про нововведення.

Отож, якщо вам забороняють купатися у водоймі або просять заплатити – маєте право викликати міліцію, написати скаргу до органу виконавчої влади або місцевого самоврядування з вимогою розірвати угоду про оренду, а копію надіслати до прокуратури (бажано рекомендованим листом з повідомленням про вручення). Знання своїх прав і закону, це непоганий інструмент забезпечити свою свободу і комфортне життя в своїй країні. А ще непоганий засіб, для наведення порядку.

 

Коментарі

Вчора купалися на ставку. Приїхали після 18:00, то за 2 години заплатили 15грн(((

До одного місця цей закон. Для тих, хто бере водойми в оренду - закони не писані.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.